Fridge magnet wooden gears

Це було б корисно для всіх

  • Подобається4Не подобається
  • 17 Листопада 2010 р

Доля розпорядилася так, що найріднішими для мене є міста Бершадь – колиска мого дитинства, і Кам’янець-Подільський, де живу з 1952 року. Обидва міста прекрасні, чарівні.
У Кам’янці-Подільському більше чотирьох десятиліть організовував різноманітні шахові заходи. Загальне схвалення одержав Всеукраїнський шаховий фестиваль «Стара фортеця», на який шахісти збиралися звідусіль.

Років тридцять тому вдалося організувати шахову кімнату і у районному будинку культури міста Бершаді. На жаль, на сьогодні не вдалося знайти навіть її слідів.
Завжди точилися шахові баталії і на центральному пляжі. Неабиякий авторитет мала тоді та і тепер в Україні і Бершадська шашкова школа.
В той же час Кам’янець-Подільський шахово-шашковий клуб «Гросмейстер» – це 140 квадратних метрів площі, сучасне обладнання. У цьому році – тут проведено першість України з даного виду спорту.
Місто, у якому я живу, «назбирало» вже більше двох десятків банків, та і в Бершаді їх вже вистачає. Невже не варте уваги те, щоб у Бершаді створити гарний, по-сучасному оформлений шахово-шашковий клуб? Адже це і дозвілля, і гімнастика розуму, вміння знаходити вихід в екстремальних умовах.
У Кам’янці-Подільському систематично проводяться особисті та командні першості, традиційними стали різні кубкові змагання – для ветеранів, учнів і педагогів, а також кубкове змагання, яке підсумовує шахове життя міста. Місто пам’ятає земляка Леоніда Штейна, який тричі був чемпіоном колишнього Радянського Союзу, шахові турніри, командні змагання з шахістами Хмельницького. Пам’ятає воно і ще чимало цікавого. Одним словом, шахове життя у нас відповідає кращим європейським стандартам.
А от спільним для обох міст є велика кількість аптек, офісів, магазинів. На вулицях Бершаді чисто, а от у самому центрі – страхіття – напівзруйновані від часу будівлі, чимало побутових відходів поміж ними, а особливо у базарні дні.
Спільним для обох міст є і чимала кількість новобудов.
Населення також однаково доброзичливе, цікаве, допитливе, досить прагматичне у питаннях бізнесу.
Щиро згадую своїх викладачів, які любили свою роботу і завжди прагнули підібрати ключик до кожного учня.
Тоді хоч і не було комп’ютерів, мобільників, проте у всіх було бажання до знань, всього нового. Спортивні площадки, стадіон були завжди заповнені людьми. А змагання з футболістами із Гайворона взагалі перетворювалися у свята. На річці можна було теж позмагатися – на човнах, катамаранах.
Прокатний їх пункт вабив як дітей, так і дорослих.
Хоч між обома містами є чимало спільного, багато в чому є і велика різниця. Наприклад, з книгарнями, яких у Кам’янці-Подільському більше двох десятків, є прокатний пункт, завжди можна замовити книги із зарубіжжя.
Цікаві форми роботи з читачами пропонують бібліотеки.
Їх досвід може знадобитися бершадцям.
Тож було б добре, якби між обома містами налагодити мости дружби, спілкування, взаєморозуміння. Корисним це стало б для всіх.
З теплотою і повагою до рідної Бершаді Олег МАНЖУЛОВСЬКИЙ, педагог з 55-річним стажем.


Дивіться також в розділі  Є така думка
» 15.06.2018 Я проживаю в Берізках-Бершадських. Досить часто зустрічаю в періодиці публікації жителів сіл, які стурбовані проблемою цін на сире молоко. Утримання корів у приватному господарстві – це питання виживання людей у селах. Свого часу дві корівки...
» 01.04.2018 Скільки пам’ятаю, наші депутати змінюють Конституцію «під себе». А простим людям від цього зовсім не краще. За роки незалежності кількість українців, які живуть за межею бідності, тільки зросла.
» 03.03.2018 Відгук на публікацію «Замітки з історії Бершаді» в газеті за 26 січня 2018 р.
» 19.01.2018 Непрості умови нашого сьогодення та війна на Донбасі з окупантом показово довели, що командир зобов’язаний приймати відповідні рішення, які інколи суперечать вимогам чинного законодавства, але забезпечують виконання бойового завдання, збереження...
» 12.01.2018 Слово про матір
» 22.12.2017 Основа життя – здоров’я
» 01.12.2017 Підстав для звинувачення лікаря немає
» 25.11.2017 Не перетворюймо свято у формальність
» 16.12.2016 Продаж землі – найстрашніше зло після кріпацтва
» 29.07.2016 Зберегти пам’ять про рідну людину
Всі статті розділу Є така думка »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Бершадські правоохоронці відправилися в зону бойових дій</b><br />Черговий зведений загін вінницької міліції відправився на Схід захищати Україну. Вони змінять своїх колег, які місяць...
2 фото   
<b>Щодо проблемних питань відносно сміттєзвалища</b><br />Жителі села Флорино знову вимагають від керівництва району припинити завозити побутові відходи на сміттєзвалище, що...
7 фото   
<b>Запалення газу в Шумилові</b><br />2 лютого 2011 року у с Шумилів Бершадського району перебував голова Вінницької облдержадміністрації М.Джига.
4 фото   
<b>Найбільше наше багатство</b><br />Минулої суботи у районному будинку культури відбулися урочистості з нагоди Дня працівників сільського господарства....
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Осіївка
Байда Максим Захарович (1923) 1923 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.07.44.

З історії Бершаді
За роки соціалістичного будівництва Бершадь стала промислово-аграрним центром півдня області. Але її мирне життя було перервано війною. Вже 29 липня 1941 року Бершадь окупували німецько-румунські війська. Фашисти утворили тут гетто для єврейського населення. Від катувань, голоду, епідемій у Бершаді загинуло багато радянських людей, розстріляно 327, вигнано в рабство 1203 чоловіка. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Це було б корисно для всіх - Точка зору - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники