Всім працюючим донорам видається також довідка щодо надання пільг за місцем роботи, навчання, служби донора, незалежно від форми власності підприємства, організації, де працює донор.
На мою думку, якщо донорство в Україні стане повністю платним, то безумовно, що кров та її препарати і компоненти для лікування хворих теж будуть платними, зростуть в ціні.
Очолюю службу крові в районі більше 30 років, знаю всі проблеми донорства, тож вважаю, що згадана постанова Кабінету стосовно оплати донорства як слід не підготовлена, не аргументована.
Потрібно було її приймати одночасно з попереднім фінансуванням служб крові на місцях, з одночасним роз'ясненням.
Набути звання «Почесний донор України» можна, здавши не менше 40 разів кров в максимальній фізіологічній дозі (450 мл) – тобто не менше 18 літрів крові. І тільки безоплатний донор може набути статус «Почесний донор України» і отримати пільги, передбачені законодавством про донорство.
Головна з них – право на отримання надбавки до пенсії за віком у розмірі 10% від затвердженого прожиткового мінімуму на одну особу. І це незалежно від розміру призначеної основної пенсії. Сьогодні прожитковий мінімум складає 1010 грн. – це 101 грн. до основної призначеної пенсії «Почесному донору України».
А бажаючим здати свою кров (плазму) на компоненти і препарати платно можна звертатися за роз'ясненням про порядок здачі у Вінницьку обласну станцію переливання крові, тел. 32-59-63.
Олексій ДРОБІНЧУК, заввідділенням, лікартрансфузіолог вищої категорії, Почесний донор СРСР (України).