Fridge magnet wooden gears

Чому не діє закон на захист дітей війни?

  • Подобається0Не подобається
  • 9 Лютого 2011, 09:00

Я належу до того покоління, яке будувало Велику Державу. Недарма в моїй молодості нас називали поколінням будівників комунізму. А тепер нас назвали – діти війни. Комунізму ми не побудували, але й в будівництві нинішнього дикого капіталізму участі не брали і вже брати не будемо.

Як відомо, з 1-го січня 2006 року набрав чинності Закон України «Про соціальний захист дітей війни». Він встановлює правовий статус дітей війни та визначає основи їх соціального захисту.

Згідно з цим Законом право на певні пільги отримала численна група населення України (близько 6,8 млн. осіб). До цих пільг належать зокрема: безплатний проїзд усіма видами міського та приміського пасажирського транспорту (в нашому районі така пільга не надається. Як сказав один перевізник-водій: «Я за твою пільгу солярки не куплю»), 25-відсоткова знижка при оплаті житловокомунальних послуг у межах середніх норм споживання, а саме: користування газом. Ця пільга в нашому районі не виконується, поскільки він не газифікований повністю.

Вищезгаданим Законом передбачається, що пенсії дітям війни повинні бути підвищеними на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком. Пройшло уже 5 років, але цього підвищення немає. Пенсійний фонд добавив до пенсії всього 49 грн. 50 коп. А де решта?

Один чиновник із Міністерства праці порекомендував звертатися до суду з вимогою виплатити цю надбавку до пенсії. На сьогодні у судах України чекають розгляду більше 600 тисяч позивів дітей війни. Це вже в Україні другий такий бум. Перший був з учасниками війни. Виникає питання: чому через суд, а не за Законом?

Отже, я повинен найняти адвоката, заплатити йому гроші і судитися з державою. А результат – «на двоє баба ворожила»? А на що мені жити?

За позов до суду потрібно заплатити адвокату 150-200 грн. Так що, діти війни, годуйте адвокатів і з цього нічого не вийде, бо в державі немає коштів. Я чесно пропрацював більше 40 років і «заробив» ось таке ставлення до себе з боку держави! Прикро і боляче!

Хотілося б, щоб компетентні органи району роз’яснили через газету «Бершадський край» про ситуацію, яка склалася з дітьми війни.

Микола БАННІКОВ, активний читач районки. м. Бершадь.


Дивіться також в розділі  Є така думка
» 15.06.2018 Я проживаю в Берізках-Бершадських. Досить часто зустрічаю в періодиці публікації жителів сіл, які стурбовані проблемою цін на сире молоко. Утримання корів у приватному господарстві – це питання виживання людей у селах. Свого часу дві корівки...
» 01.04.2018 Скільки пам’ятаю, наші депутати змінюють Конституцію «під себе». А простим людям від цього зовсім не краще. За роки незалежності кількість українців, які живуть за межею бідності, тільки зросла.
» 03.03.2018 Відгук на публікацію «Замітки з історії Бершаді» в газеті за 26 січня 2018 р.
» 19.01.2018 Непрості умови нашого сьогодення та війна на Донбасі з окупантом показово довели, що командир зобов’язаний приймати відповідні рішення, які інколи суперечать вимогам чинного законодавства, але забезпечують виконання бойового завдання, збереження...
» 12.01.2018 Слово про матір
» 22.12.2017 Основа життя – здоров’я
» 01.12.2017 Підстав для звинувачення лікаря немає
» 25.11.2017 Не перетворюймо свято у формальність
» 16.12.2016 Продаж землі – найстрашніше зло після кріпацтва
» 29.07.2016 Зберегти пам’ять про рідну людину
Всі статті розділу Є така думка »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Освячення храму Іоана Богослова в Красносілці</b><br />Протягом останніх років на Бершадщині спостерігається значне духовне відродження. Так, 21 травня православна церква...
2 фото   
<b>Останній політ полковника Олексія Овчарука</b><br />Минулого тижня, 25 січня, близько 19-ої години на Полтавщині біля Кременчука сталася трагедія з гелікоптером Мі-8, в...
3 фото   
<b>Відкрито центр обслуговування платників податків</b><br />16 травня 2012 року при Бершадській міжрайонній державній податковій інспекції відкрито центр обслуговування...
18 фото   
<b>БЕРІЗКИ-БЕРШАДСЬКІ</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Вовчок
Матола Макар Дмитрович (1909) 1909 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 05.12.44. Похов. Угорщина.

З історії Бершаді
Краще стали працювати медичні установи. Відбудовано фельдшерські пункти на всіх підприємствах, тубдиспансер, поліклініку, райлікарню на 100 ліжок. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Чому не діє закон на захист дітей війни? - Точка зору - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники