Fridge magnet wooden gears

Привчаємо дитину до читання

  • Подобається0Не подобається
  • 11 Лютого 2013, 09:00

Хтось із великих людей стверджував, що найкращий винахід людства – це книга. Проте існує думка, що сьогодні, у комп’ютерний час, книжки не потрібні. Так, сучасних джерел інформації дуже багато.

Але саме книга навчає людину мислити, допомагає поповнювати словниковий запас, сприяє розвитку пам’яті, уваги. Тому наших дітей просто необхідно змалечку привчати до читання. Як це зробити?

Починайте читати книжки своїм дітям з раннього віку.

Малюки люблять слухати.

Плавна мова, ритмічність складу добре заспокоюють дитину. До того ж, читання на ніч можна перетворити на ритуал, який допоможе малюку швидше засинати.

Маленькі діти інстинктивно тягнуться до книжки: їх приваблюють яскраві картинки, і навіть дитина, яка ще не вміє розмовляти, охоче показує в книжці курочкурябу, колобка або ведмедя.

Саме в цей час у батьків є чудова можливість привчити дитину до читання, починаючи з найпростіших казок, поступово вибираючи все більш складний і захоплюючий матеріал. Привчати дітей до читання потрібно починати обов’язково до школи. Коли воно перетвориться на «обов’язок», буде вже пізно.

Відстежуйте інтереси свого маленького читача. Враховуйте, що дійсно цікаво маляті, і при цьому намагайтеся розширити коло його інтересів. Після прочитання книги або казки поговоріть з сином чи дочкою про неї, допоможіть дитині, якій ще важко зробити висновки з прочитаного. Але у жодному разі не нав’язуйте своєї думки.

Пам’ятайте: діти мудріші за нас, у них внутрішнє відчуття добра і зла.

Прищеплюйте дитині любов до слова у будь-якому вигляді. Розгадуйте загадки, ребуси, кросворди. Нехай малюк сам придумує казки, розповіді, не стримуйте політ його фантазії.

Не змушуйте насильно читати дитину самостійно, поки вона повністю не засвоїть «техніку» читання. У противному разі читання може перетворитися на «трудовий обов’язок». Дитина повинна сама дозріти до своєї першої книги.

Обов’язково і самі читайте перед дитиною. Адже власний приклад – це найкращий спосіб зацікавити малюка.

Діти схильні копіювати поведінку дорослих, вбирають все, що бачать, подібно до губки.

Якщо батьки регулярно читають, захоплюються книжками, обговорюють їх, то для малечі це стає звичним явищем, і вона потягнеться до книги.

Проте наостанок хочеться порадити батькам не впадати у крайнощі. У дитинстві мають бути не тільки книжки і різноманітні заняття, але й активні ігри, прогулянки, спілкування з друзями. І, найголовніше, – любіть свою дитину такою, якою вона є. Бо діти – це найкраще, що є в нашому житті!

Підготувала Олена РОМАНЧУК. м. Бершадь


Дивіться також в розділі  Є така думка
» 15.06.2018 Я проживаю в Берізках-Бершадських. Досить часто зустрічаю в періодиці публікації жителів сіл, які стурбовані проблемою цін на сире молоко. Утримання корів у приватному господарстві – це питання виживання людей у селах. Свого часу дві корівки...
» 01.04.2018 Скільки пам’ятаю, наші депутати змінюють Конституцію «під себе». А простим людям від цього зовсім не краще. За роки незалежності кількість українців, які живуть за межею бідності, тільки зросла.
» 03.03.2018 Відгук на публікацію «Замітки з історії Бершаді» в газеті за 26 січня 2018 р.
» 19.01.2018 Непрості умови нашого сьогодення та війна на Донбасі з окупантом показово довели, що командир зобов’язаний приймати відповідні рішення, які інколи суперечать вимогам чинного законодавства, але забезпечують виконання бойового завдання, збереження...
» 12.01.2018 Слово про матір
» 22.12.2017 Основа життя – здоров’я
» 01.12.2017 Підстав для звинувачення лікаря немає
» 25.11.2017 Не перетворюймо свято у формальність
» 16.12.2016 Продаж землі – найстрашніше зло після кріпацтва
» 29.07.2016 Зберегти пам’ять про рідну людину
Всі статті розділу Є така думка »
Цікаві фото
13 фото   
<b>Естафета визволення</b><br />16 березня 2009 року у м Бершаді відбувся урочистий мітинг- реквієм та святковий концерт з нагоди передачі естафети...
4 фото   
<b>На карті України з’явилася «Країна чеснот»</b><br />В українських школах завершився навчальний рік, пролунав останній дзвоник, і за вікном уже майже літо. Для дітей це –...
48 фото   
<b>ШЛЯХОВА</b><br />
15 фото   
<b>Фестиваль родинної пісні «Мамина піч» 2013</b><br />Цьогоріч як і щороку 2-го серпня на Іллі заслужений артист України, «народний кум України»&#160;Микола Янченко зібрав...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Війтівка
Гресько Іван Захарович (1915) 1915 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1944 р. Похов. м. Ясси, Румунія.

З історії Бершаді
Відновлені органи Радянської влади приділяли велику увагу нормалізації життя та налагодженню роботи установ міста. Були вжиті заходи, спрямовані на поліпшення санітарного стану міста і громадського харчування. Розроблено план відбудови промислових об'єктів, набору та відправки робочої сили на відродження шахт Донбасу. Силами місцевих лікарів у Бершаді для поранених солдатів і офіцерів... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Привчаємо дитину до читання - Точка зору - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники