Fridge magnet wooden gears

Не знищуйте підсніжник!

  • Подобається0Не подобається
  • 2 Квітня 2013, 21:42

З першими променями весняного сонця в лісах зацвітають підсніжники, проліски, фіалки, ряст. Із ранніх первоцвітів у нас найбільш поширений підсніжник біло ніжний. Занесений до Червоної книги України, він катастрофічно зникає. Квіти зривають заради розваги, для продажу.

Підтвердженням зникнення підсніжників є дослідження, проведені членами краєзнавчого гуртка «Самара». У 1987 році, під час участі в республіканській операції «Підсніжник», ми пройшли лісом і в різних місцях порахували кількість підсніжників, що росли на одному квадратному метрі. Тоді їх проростало від 30 до 150. У цьому році Я.Бабій, А.Бевзюк, І.Борисюк, В.Романов, дослідивши ті самі місця, нарахували від 5 до 35 підсніжників.

Якщо так і триватиме, відновити популяції дорогоцінних рослин буде неможливо, адже зріла квітка підсніжника зацвітає лише на четвертийсьомий рік.

Відповідно до вимог Законів України «Про охорону навколишнього середовища», «Про рослинний світ», «Про Червону книгу України» у ці весняні дні ми пропонуємо всім шкільним колективам взяти участь в операції «Первоцвіт-2013».

Крім просвітницької роботи, у нашій школі проведено конкурс екологічного плаката «Не знищуйте підсніжник!». У ньому взяли участь 24 учні. Переможцем стала учениця 6 класу Ганна Мазур, яка своєю роботою закликає добре подумати, перш ніж бездумно знищувати рослинний світ нашого краю.

З цією ж метою в 9 класі Г.М. Пасічник було проведено «підсніжниковий урок» з української мови, девізом якого були слова «Краса врятує світ».

Ніна ВОРОБЙОВА, керівник краєзнавчого гуртка «Самара» Поташнянської ЗОШ І-ІІ ступенів


Дивіться також в розділі  Є така думка
» 15.06.2018 Я проживаю в Берізках-Бершадських. Досить часто зустрічаю в періодиці публікації жителів сіл, які стурбовані проблемою цін на сире молоко. Утримання корів у приватному господарстві – це питання виживання людей у селах. Свого часу дві корівки...
» 01.04.2018 Скільки пам’ятаю, наші депутати змінюють Конституцію «під себе». А простим людям від цього зовсім не краще. За роки незалежності кількість українців, які живуть за межею бідності, тільки зросла.
» 03.03.2018 Відгук на публікацію «Замітки з історії Бершаді» в газеті за 26 січня 2018 р.
» 19.01.2018 Непрості умови нашого сьогодення та війна на Донбасі з окупантом показово довели, що командир зобов’язаний приймати відповідні рішення, які інколи суперечать вимогам чинного законодавства, але забезпечують виконання бойового завдання, збереження...
» 12.01.2018 Слово про матір
» 22.12.2017 Основа життя – здоров’я
» 01.12.2017 Підстав для звинувачення лікаря немає
» 25.11.2017 Не перетворюймо свято у формальність
» 16.12.2016 Продаж землі – найстрашніше зло після кріпацтва
» 29.07.2016 Зберегти пам’ять про рідну людину
Всі статті розділу Є така думка »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Крушинівська ЗОШ</b><br />
6 фото   
<b>Як святкувала Бершадь</b><br />Неабиякий патріотизм проявляють бершадці тим, що відзначають День незалежності України чи не найбільш масштабно...
8 фото   
<b>День захисту дітей у Бершаді</b><br />На підтримку ініціативи Міністерства України у справах сім'ї та молоді, Всеукраїнського комітету захисту дітей,...
6 фото   
<b>Вінниччина очима редактора. Тростянеччина</b><br />Цього разу учасники туру &ndash; редактори комунальних газет області, побували на Тростянеччині. Увагу кожного з моїх...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / П'ятківка
Каричківський Харитон Іванович (1894) 1894 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 1944 р. Похов. Ясський пов., Румунія.

З історії Бершаді
Бершадь помітно зростала (з 1904 року вона стала містом), а умови життя трудящих лишалися важкими. Хоч кількість населення досягла вже 12 тис, у місті не було каналізації, водогону, електричного освітлення. 4 церкви, синагога, 6 молитовних будинків. У місті була тільки земська лікарня на десяток ліжок і заводський медичний пункт. Прагнучи змінити таке становище, трудящі боролися за свої права... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Не знищуйте підсніжник! - Точка зору - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники