Fridge magnet wooden gears

Радість жнивного поля

  • Подобається4Не подобається
  • 31 Липня 2009 р


У ці дні на полях району кипить напружена робота.
Жнива… І хоч задіяна в них не така вже й велика кількість людей, проходять вони жваво та організовано.
Як розповів начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації, керівник оперативного штабу по проведенню жнивного комплексу робіт В.С. Бондаренко, практично завершено збирання озимого ячменю, урожайність якого за попередніми підрахунками складе 35-38 центнерів з гектара. А посіяно його було близько 4 тисяч гектарів. Наближається до завершення збирання озимого ріпаку, урожайність якого поки що складає близько 20 центнерів. Хороші темпи збирання і на полях, засіяних озимою пшеницею і ячменем. Пшениця видає по 45-48 центнерів, ужинки ярого ячменю очікуються в межах 32-34 центнерів.

Головного болю нам задають проблеми з реалізацією зерна. Відтак склади переповнюються

Загалом до збирання в районі ранньої групи зернових – 32,5 тисячі гектарів, а з врахуванням озимого ріпаку – майже 42 тисячі.
Василь Степанович із задоволенням повідомив, що всі господарства належно підготувалися до жнив, відтак роботи проходять в хорошому темпі.
Першими із збиранням ранньої групи зернових ще 24 липня справилися у ТОВ «Світанок-Агросвіт» села Шляхової. Тут без збоїв працювали три стареньких комбайни «Форшріти» і чотири «Ниви».
Наближаються до завершення (а, можливо, і завершать перші жнива на час виходу цього номера) ФГ «Агро» с. Флорино, ПП «Відродження» с. Теофилівки, господарства Сумівки, Кошаринець, Маньківки, М’якоходу, Усті та інших господарств.
Взагалі на нинішніх жнивах відстаючих практично нема – усі відчувають величезну відповідальність за долю врожаю. Є відповідна кількість техніки, заздалегідь подбали про забезпечення пальномастильними матеріалами.
При необхідності потрібними ресурсами допомагають інвестори. Та й самі господарства протягом 2008-го і 2009го років закупили близько тридцяти сучасних високо - продуктивних комбайнів. Вже зараз дбають про наступний урожай, закладають насіннєвий фонд. Буде виплачено не менш, як по три відсотки пайовикам господарств.
– То що – у хліборобів нема ніяких проблем?
– Чому ж нема? – Василь Степанович не приховує стурбованості. – Головного болю нам задають проблеми з реалізацією зерна. Відтак склади переповнюються. Не завжди нас може задовольнити і цінова політика. Та все ж сподіваємося, що держава зверне увагу на ці проблеми, з допомогою аграрного фонду ситуація поліпшиться.
Хотілося б також проінформувати читачів про кращих комбайнерів на жнивах, але про них розповімо вже по завершенню збирання. Це викликане тим, що механізатори працюють на машинах різної потужності, в неоднакових умовах, тому порівнювати їхні показники було б зараз некоректним. До того ж, нерівномірно надходить інформація з господарств.
Загалом у районі жнивний комплекс проходить спокійно і злагоджено. І це, незважаючи на всі проблеми, радує.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Красносілка – "солодка" і гаряча точка району…</b><br />22 вересня 2011 року працівники Красносілського цукрового заводу організували мітинг на центральній площі міста...
1 фото   
<b>Атрибути різдвяних свят</b><br />Серед чималої кількості нових свят та традицій залишається популярним і важливим Різдво. Готуються до нього...
2 фото   
<b>Освятили передачі для бійців АТО</b><br />Напередодні свята Христового Воскресіння бершадці, які відстоюють свободу та незалежність України у зоні проведення...
2 фото   
<b>Тисячоліття співіснування</b><br />Днями гостями Бершадської міської єврейської общини були гості з Канади та США – професор історії та політології...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Ставки
Жерденівський Іван Хомич (1908) 1908 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.03.44.

З історії Бершаді
Соціалістична перебудова сільського господарства тривала. Крім раніше створених кооперативних об'єднань селян, у березні 1928 року виникає ТСОЗ «Геть злидні». З метою зміцнення невеликих господарств, кращого використання знарядь виробництва в районі створили чотири кущові об'єднання колективів, з машинно-хінними станціями у кожному. В самій Бершаді колективи об'єдналися в кущ у складі трьох... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Радість жнивного поля - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники