Fridge magnet wooden gears

З добром до людей - До Дня місцевого самоврядування

  • Подобається0Не подобається
  • 4 Грудня 2009 р

На знімку: на прийомі у секретаря Джулинської сільської ради Н.Г. Осельні жителька села Л.С. Хоцько. Фото автора.

У дитинстві Надія мріяла бути лікарем. Вступала в Києві до медичного інституту імені Богомольця, але на останньому екзамені з хімії дівчину спіткала невдача.
Розпрощавшись з мрією дитинства, Надія успішно закінчує плодово-овочевий факультет Уманського сільгосп - інституту, під час навчання в якому й зустріла свою половинку. Побралися з Петром Осельнею на четвертому курсі. Молодих спеціалістів запросив на роботу тодішній голова колгоспу М.С. Шеремета. Відтоді для Надії Григорівни, яка родом з Черкащини, Джулинка стала рідним селом.
Працьовиту, сумлінну, порядну Надію невдовзі обирають депутатом, а потім і секретарем Джулинської сільської ради. В березні 2010-го виповнюється 30 років, як вона на цій відповідальній посаді. За цей тривалий період змінилося вже п’ять голів сільської ради.

Починала Н.Г. Осельня з М.Т. Попук, з якою пропрацювала більше 11 років. Надія Григорівна добрим словом згадує Марію Теофанівну, яка вся віддавалася роботі, любила порядок, вміло працювала з людьми. Добре характеризує Н.Г. Осельня й інших керівників села – М.Ю.
Манченка, Г.Ф. Семенду, Г.В. Павляка. Ось уже два скликання Надія Григорівна працює з сільським головою П.В. Швецем. Петро Васильович, на її думку, сучасний, далекоглядний керівник, який бачить перспективу, вміє говорити з людьми, старається для громади.
У секретаря сільської ради широке коло повноважень, великий обсяг робіт. Н.Г. Осельня організовує підготовку сесій, засідань виконкому, питань, що виносяться на їх розгляд, забезпечує своєчасне доведення рішень до виконавців і населення, організовує контроль за їх виконанням. А ще вона координує діяльність комісій ради, сприяє депутатам у здійсненні їх повноважень. Окрім цього, веде прийоми громадян, документацію.
– Довідки простого змісту (з місця проживання, про склад сім’ї тощо) виготовляє діловод О.Г. Головко, – розповідає Надія Григорівна, – всіма ж іншими – що стосуються майнових відносин, успадкування, юридичних осіб, а також листуванням з нотаріальними конторами, районним управлінням юстиції та іншими організаціями і установами, займаюся особисто.
У Джулинці 1750 дворів, в Берізках-Бершадських – 460, населення територіальної громади складає 4780 чоловік. Більше тисячі осель джулинчан вже газифіковано, і цей процес продовжується.
Уявляєте, яку кількість документів довелося опрацювати?
Адже по кожній заяві громадян потрібно приймати окреме рішення. Не прості й земельні питання та пов’язані з будівництвом. Підготовка та виготовлення таких документів потребує багато часу, тут недопустимі помилки і неточності.
Хоч Джулинська територіальна громада й не уникла проблеми безробіття, однак тут чимало приватних підприємців, яким місцева влада всіляко сприяє. Тож секретар сільської ради Н.Г. Осельня активно і плідно співпрацює й з суб’єктами підприємницької діяльності. Надія Григорівна із задоволенням показує дві товсті теки, в яких копії ліцензій, свідоцтв про право власності, договорів оренди, документів про сплату податків тощо. Документація ведеться акуратно.
Дбає місцева влада й про найменш соціально захищені верстви населення. За словами Н.Г. Осельні, кожного місяця надається допомога малозабезпеченим сім’ям та на поховання. З початку року на це витрачено вже більше чотирьох тисяч гривень.
Щодня Надія Григорівна опікується проблемами забезпечення діяльності територіальної громади. Нині з людьми важко працювати, але вона щиро ставиться до кожного, прагне підтримати, чимось допомогти. За це й поважають її односельці. Найголовніше, на думку Н.Г.
Осельні, в діяльності секретаря сільської ради – совість, знання. Надія Григорівна сумлінно служить громаді. Робота, в яку вона вкладає всю свою душу, досвід і знання, для неї на першому плані, тому й відповідають їй джулинчани довірою.
Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Пам'ятний знак Герою у Джулинці</b><br />Днями у Джулинці відбулося відкриття пам’ятного знаку Герою України, підполковнику Костянтину Могилку. Знак...
6 фото   
<b>Урочисті заходи з нагоди 20-ї річниці незалежності</b><br />Урочистості з нагоди 20-ї річниці незалежності України відбулися у районному будинку культури 21 серпня 2011 року. О...
3 фото   
<b>Про справу Віктора Коваленка</b><br />Із приводу заяви батька Героя України про намір самоспалення 24 серпня
2 фото   
<b>А мав би бути рай...</b><br />Про бригадне село Лугову кажуть, що це райський куточок. З одного боку відмежовує його від Гайворона річка Південний...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Серединка
Думанський Омелян Іванович (1902) 1902 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 30.05.44. Похов. Ясський пов., Румунія.

З історії Бершаді
За роки відбудови народного господарства зросло політичне та економічне значення Бершаді в губернії. 1922 року Бершадь стала центром Ольгопільського повіту. Тепер у місті працювало чотири школи, два лікнепи, клуб, районна бібліотека. Поліпшилося й медичне обслуговування: в лікарні працювали 17 медпрацівників. Трудівники Бершаді в складних міжнародних умовах, коли імперіалістичні уряди всіляко... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

З добром до людей - До Дня місцевого самоврядування - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники