Fridge magnet wooden gears

Напружені хліборобські будні

  • Подобається1Не подобається
  • 30 Квітня 2010, 23:26

Щоразу напередодні 1 Травня ми підбиваємо підсумки зробленого у непростому сільськогосподарському виробництві. В цьому році приємно відзначити, що як би там не доводилося важко, сільгоспформування нашого району теж завершують весняні польові роботи в кращі агротехнічні строки. А обсяги сільськогосподарського виробництва у нас чималі. Зернові культури, наприклад, у структурі посівних площ займають 63 відсотки або 44600 га, технічні – 28 відсотків або 19949 гектарів. Під озимими культурами зайнято 35 відсотків полів або 24400 га, більше 10 тисяч гектарів під кукурудзою – це 15 відсотків у структурі посівних площ.
На 438 гектарах господарства вирощуватимуть горох, на 165 – овес, на 314 – яру пшеницю, на 8600 – ярий ячмінь, а це 12 відсотків у структурі площ.
З технічних культур проблемними у цьому році виявилися лише цукрові буряки, які, з незалежних від буряководів причин, вирощуватимемо лише на площі, яка не перевищуватиме навіть двох тисяч гектарів. Але і в даному випадку надію на те, що Красносільський цукровий завод запрацює, ще не втрачено.
На 9,5 тисячах гектарах вирощуватимемо соняшник, тоді, як у минулому році під ним було зайнято 10,2 тисячі гектара. Зменшення площі посіву пояснюється введенням обмежень на посіви деяких культур, зокрема соняшнику і ріпаку.
Завершено на наших полях також посів однорічних трав.
Таким чином, як би не доводилося важко з постачанням пального із стабілізаційного фонду, з кредитами, господарства все ж зуміли справитися з усіма роботами – за рахунок власних резервів. На придбання мінеральних добрив всіх коштів не вистачало, але озимі зернові, як і ріпак, підживлено ними на всій площі. З настанням нормальних погодних умов, коли рослини підуть у ріст, залишається лише не упускати з поля зору догляд за ними. На значних площах для цього у нас внесено засоби хімічного захисту, на які також було використано чималі суми.
Не може не радувати, що у тваринництві ситуація вже не тільки надійно застабілізувалася, а й має місце тенденція до нарощування поголів’я худоби та її продуктивності. Тож залишається лише сподіватися, що при більш серйозному ставленні до складного сільськогосподарського виробництва з боку держави, і завдяки компетентному ставленню до його ведення наших керівників, віддача не забариться на полях та фермах.
Немаловажно, що на належному рівні у нас спрацювали більшість господарств.
Але по-особливому хотілося б відзначити ЗАТ «Зернопродукт МХП», ФГ «Новосулківське», «Агро», господарства сіл Сумівки, Маньківки, Поташні, Осіївки, Усті, Джулинки, Дяківки, М’якоходу, Чернятки, Шляхової, птахокомбінат «Бершадський». У Ставках, Березівці, Тирлівці, куди із запізненням було завезено насіння цукрових буряків, хоч і мали місце певні збої, можливість вирівняти ситуацію не втрачено.
Отже, надалі все вже залежатиме лише від кліматичних умов і підходів до виробництва з боку держави.
Наші господарства вистояли навіть без підтримки інвесторів. Але якщо вони і з’являтимуться в окремих селах, цього не варто остерігатися.
Головне, щоб тільки земля давала віддачу з їх появою, і щоб ті, хто на ній трудиться, мали від цього найбільший зиск.
Отже, господарства району, як і кадровий потенціал, у нас в основному збереглись, тож є всі підстави розраховувати, що ми і надалі залишатимемося лідерами в сільськогосподарському виробництві області. А це вселяє надію, що зростатиме наш добробут.
Василь БОНДАРЕНКО, начальник управління агропромислового розвитку РДА.

Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
1 фото   
<b>Атрибути різдвяних свят</b><br />Серед чималої кількості нових свят та традицій залишається популярним і важливим Різдво. Готуються до нього...
4 фото   
<b>Дяківка на межі трьох областей</b><br />Це село за графіком відвідала робоча група у складі начальників відділів та структурних підрозділів РДА, яку очолював...
7 фото   
<b>Запалення газу в Шумилові</b><br />2 лютого 2011 року у с Шумилів Бершадського району перебував голова Вінницької облдержадміністрації М.Джига.
3 фото   
<b>Черговий мітинг підприємців</b><br />Учасники Весняного маршу протесту «Вперед», який відбувся 19 травня 2011 року у м.&nbsp;Києві, &nbsp;дали владі...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Берізки-Бершадські
Сасюк Максим Андрійович (1926) 1926 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 00.03.45.

З історії Бершаді
Радянські люди і в умовах жорстокого терору чинили фашистським окупантам опір. Для організації боротьби райком КП(б)У залишив на тимчасово окупованій території комуніста О. Р. Пилипчука, який вже в серпні 1941 року організував першу в районі підпільну групу, а в листопаді того ж року разом з Я. Ш. Талісом створив підпільну групу в м. Бершаді. В грудні виникла підпільна група з робітників та... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Напружені хліборобські будні - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники