Fridge magnet wooden gears

Націлені на перспективу

  • Подобається-1Не подобається
  • 20 Травня 2011, 10:56

На знімку: Джулинський сільський голова П.В. Швець.

У Джулинці та Берізках-Бершадських, які входять до однієї з найбільших в районі територіальних громад, загалом проживають майже 4900 громадян, четверта частина із них – діти та молодь. На території Джулинської сільради діють ТОВ «Агрофірма «Джулинка», 11 фермерських господарств, 602 одноосібники, функціонують і переробні та обслуговуючі підприємства – хлібоприймальний пункт, елеватор, МТС, інкубаторна станція, нафтобаза, залізнична станція та інші. Тут добре розвинута і соціальна сфера, об’єкти якої утримуються в належному стані. А ще в Джулинці закріпилася позитивна тенденція щодо розвитку малого бізнесу – тут пропонують свої послуги 78 закладів торгівлі та побуту.

Детальніше про те, чим живе сьогодні територіальна громада, які невідкладні проблеми доводиться розв’язувати, та про плани на майбутнє розмову ведемо з Джулинським сільським головою П.В. ШВЕЦЕМ.

Пріоритетом в роботі сільської ради є виконання сільського бюджету, адже лише таким чином, переконаний Петро Васильович, можна забезпечити нормальну роботу всіх бюджетних установ. Завдяки чіткій організації всі показники виконуються, надходять необхідні кошти, що дає змогу використовувати їх для розвитку. До речі, в минулому році сільський бюджет у Джулинській територіальній громаді виконано на 107%.

– Нині ситуація в наших селах стабільна, нормальна, – стверджує П.В. Швець, – особливо після їх газифікації.

До речі, у Джулинці вже 1300 сімей користуються природнім газом. Минулої осені з’явився він і в оселях жителів Берізок-Бершадських. За рахунок коштів громадян і тут вже прокладено 37 кілометрів вуличного газопроводу.

Із об’єктів соціальної сфери поки що газифікована лише Джулинська загальноосвітня школа, на черзі – дошкільний навчальний заклад «Веселка», де вже активно ведеться підготовча робота, закупляється все необхідне, а потім і дільнична лікарня.

Правда, плата за газ за сезон опалення лише дитячої установи, за попередніми розрахунками, може складати до 300 тисяч гривень, і це може бути великою проблемою. У планах сільського голови – найближчим часом замінити в дитячому садку 50 вікон на сучасні.

Питання покращення санітарного стану та благоустрою сіл для Джулинської сільради також одне з найважливіших.

– Усі мешканці нашої територіальної громади хочуть бачити своє село красивим, упорядкованим, і тому беруть активну участь у цій роботі, – говорить Петро Васильович.

Тут гарно впорядковані сільські двори, адміністративні приміщення, кладовища. Активну участь в заходах з благоустрою беруть і працівники підприємств, організацій і установ, якими розчищено та впорядковано більше 20 кілометрів придорожніх смуг.

Школярі частково зачистили берег річки Південний Буг.

На вивезення сміття виділено з бюджету 5 тисяч гривень, на виконання заходів з благоустрою залучено чимало позабюджетних коштів. На даний час проведено нічне освітлення центральних вулиць (16 км), за кілька років планують поступово завершити освітлення усіх вулиць.

Розповідаючи про все це, П.В. Швець висловив ідею – на рівні району створити комунальне господарство, закупити урни, які розмістити на певній відстані одна від одної на дорогах, і регулярно, скажімо, двічі на місяць, вивозити сміття. Такий досвід є у Волинській, Львівській та інших областях. Одній сільській раді це не під силу, але кожна погодилася б виділити субвенцію, і в кінцевому рахунку виграли б усі.

Петро Васильович активно працює над питанням водопостачання мешканців села.

Джулинська територіальна громада, за його словами, братиме участь в конкурсі проектів місцевого самоврядування для залучення додаткових коштів на це. Передбачається пробурити в різних місцях 10-15 свердловин, щоб побудувати водогін у селі. Звісно, це дуже перспективно.

Сільський голова, виконком прагнуть створювати сприятливі умови для розвитку малого підприємництва, тому лише торік тут на 650 м2 розширилася торговельна площа магазинів, щорічно створюються нові робочі місця.

Належна увага в Джулинській територіальній громаді приділяється і соціальному захисту населення, наданню соціальної допомоги ветеранам війни та праці, раціональному використанню бюджетних коштів, економії енергоносіїв тощо.

– Не уявляю своєї роботи без своїх партнерів – депутатів районної ради М.П. Дяченка, А.Ф. Крамара та керівників районного рівня, – зазначив сільський голова П.В. Швець. – Працюю в тісному контакті з представниками правоохоронних органів, а також з керівниками підприємств, організацій та установ.

Саме завдяки спільним зусиллям, переконаний Петро Васильович, і вдалося немало зробити з вирішення соціально-економічних питань, для поліпшення життя та добробуту громадян.

Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Естафета визволення на Бершадщині</b><br />Минулої п’ятниці бершадці та делегація Вінницької області зустрічали делегацію з Кіровоградщини для здійснення...
3 фото   
<b>Лейтенант міліції вишиває ікони</b><br />В Бершадському райвідділі працює інспектором з міграційного контролю сектору у справах громадянства, імміграції та...
2 фото   
<b>Привітали ветеранів</b><br />Війтівка Голова районної організації ветеранів України Володимир Крамар побував у Олексія Красиленка, ветерана та...
4 фото   
<b>Птахокомбінату «Бершадський» – 35!</b><br />Матеріали з ПАТ «Птахокомбінат «Бершадський», у тому числі і з нагоди пам’ятних дат, доводилося готувати не раз. І...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Яланець
Зелененький Анатолій Савелійович (1924) 1924 р., українець. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 15.07.43. Похов. с. Кривцово, Орловська обл.

З історії Бершаді
Робітники і службовці Бершадського лісгоспу в парку культури та відпочинку своїми силами збудували спортивні майданчики, водну станцію. На колгоспні кошти спорудили стадіон, де відбувалися змагання сільських спортсменів а також перші районні спартакіади. З 1950 року в Бершаді почала працювати спортивна школа на 60 учнів. Спортсмени Бершаді стали ініціаторами створення єдиного сільського... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Націлені на перспективу - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники