Fridge magnet wooden gears

Не хлібом єдиним

  • Подобається0Не подобається
  • 20 Травня 2011, 10:54

Відомо, що у будь-якому суспільстві на першому плані стоїть економіка. І в нас, на Бершадщині, так само. Незважаючи на численні об’єктивні і суб’єктивні труднощі, маємо певні позитивні здобутки. Водночас влада намагалась не залишати поза увагою медичні, освітні, культурні заклади.

Звісно ж, не хлібом єдиним прожили перше десятиріччя третього тисячоліття мої земляки. Воно до певної міри виявилося нестандартним і для громади, і для тих її представників, які відрізняються від широкого загалу тим, що є творчими особистостями.

Сьогодні хотілося б назвати тих, хто ознаменував початок тисячоліття виходом власних книг, до того ж, досить серйозних і вагомих. Найбільше книг із власними творами (шість!) видав Анатолій Мельник з Бершаді, який до виходу на пенсію сорок років відпрацював будівельником.

Жителі району схвально сприйняли книги заслужених журналістів України Федора Шевчукаі Петра Маніленка – на їхньому рахунку по кілька видань краєзнавчої тематики. Книгу про рідне село П’ятківку написали брати Мойсей і Прокіп Похили. А наприкінці минулого року ми були вражені появою на світ об’ємної, гарно ілюстрованої монографії про Баланівку вчительки Галини Невеличко і її колишнього учня, а нині директора міської школи №1 Григорія Погончика.

2010-й ознаменувався і появою книги колишнього власкора газети «Вінниччина»Анатолія Фартушняка, який і зараз не припиняє журналістської діяльності.

Надзвичайно теплі відгуки лунають від шанувальників творчості Тетяни Кучанської, яка є автором двох книг. Гарні враження справила на мене і книга жителя Михайлівки Миколи Рудика, який свого часу чимало років очолював сільську раду. Доводилося чути відгуки деяких читачів, які вважають, що окремі його вірші заслуговують, аби їх поклали на музику.

Ми захоплюємося і поезіями Василя Корнелюка з Баланівки, колишнього вчителя, який багато років через важкі травми прикутий до інвалідного візка. Як добре, що і його книга вийшла і знаходить своїх читачів.

А про творчість Василя Думанського із Серединки знають в усьому світі. У червні виповниться п’ятнадцять років з дня його смерті. Та слово цього мужнього і талановитого письменника живе і світить людям.

Своїми оригінальними виданнями порадувала земляків завідувачка бібліотеки з Лісничого Лідія Зарічанська, авторка багатьох віршів і пісень, які виконуються не лише місцевими колективами.

У книгах краєзнавчої тематики відображені історичні події, згадуються сотні імен земляків. А відтак усі вони друкованим словом вписані в історію рідного краю. Поетичні ж твори цінні тим, що оспівують людські почуття – доброту, любов, вірність, кохання, дружбу, патріотизм, високу мораль. А як не захоплюватися майстерними описами природи рідного краю!

Думаю, що і друге десятиріччя порадує нас новими творами і книгами талановитих земляків. Написане ними має не лише пізнавальне, а й виховне значення для нинішнього і наступних поколінь.

Я радий з того, що і моя книга публіцистики та спогадів побачила світ. Її я роздарував друзям, рідним, героям розповідей (всього більше ста чоловік). Передав також у всі бібліотеки району.

Вірю, що когорта талантів Бершадщини зростатиме, і до згаданих авторів додадуться молодші, які продовжать славні традиції своїх попередників.

Юрій ЦІНЧИК, член Національної спілки журналістів України, лауреат премії імені Василя Думанського, ветеран праці м. Бершадь.


Дивіться також в розділі  Є така думка
» 15.06.2018 Я проживаю в Берізках-Бершадських. Досить часто зустрічаю в періодиці публікації жителів сіл, які стурбовані проблемою цін на сире молоко. Утримання корів у приватному господарстві – це питання виживання людей у селах. Свого часу дві корівки...
» 01.04.2018 Скільки пам’ятаю, наші депутати змінюють Конституцію «під себе». А простим людям від цього зовсім не краще. За роки незалежності кількість українців, які живуть за межею бідності, тільки зросла.
» 03.03.2018 Відгук на публікацію «Замітки з історії Бершаді» в газеті за 26 січня 2018 р.
» 19.01.2018 Непрості умови нашого сьогодення та війна на Донбасі з окупантом показово довели, що командир зобов’язаний приймати відповідні рішення, які інколи суперечать вимогам чинного законодавства, але забезпечують виконання бойового завдання, збереження...
» 12.01.2018 Слово про матір
» 22.12.2017 Основа життя – здоров’я
» 01.12.2017 Підстав для звинувачення лікаря немає
» 25.11.2017 Не перетворюймо свято у формальність
» 16.12.2016 Продаж землі – найстрашніше зло після кріпацтва
» 29.07.2016 Зберегти пам’ять про рідну людину
Всі статті розділу Є така думка »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Обласний семінар директорів районних БК</b><br />10-11 березня 2009 року на базі Бершадського районного будинку культури відбувся обласний семінар директорів районних...
3 фото   
<b>Журналісти працюють і в свято</b><br />У понеділок з нагоди професійного свята &ndash; Дня журналіста &ndash; в редакції районки зібралися працівники...
3 фото   
<b>Символ єдності держави</b><br />На Бершадщині урочисто відзначили День Соборності України. З нагоди 96-ої річниці проголошення Акту Злуки Української...
2 фото   
<b>"...Хочеться, щоб добро таки переважало..."</b><br />Літературною конференцією на таку тему в медичному коледжі закінчилася декада української літератури, присвячена...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Осіївка
Байда Максим Захарович (1923) 1923 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.07.44.

З історії Бершаді
З невеликої майстерні, де кілька ремісників виготовляли раніше на замовлення селян вози та брички, до сучасного підприємства з потужною енергетичною базою — такий шлях за роки Радянської влади меблевої фабрики. Нині вона дає для квартир трудящих та підприємств громадського харчування меблів на 2 млн. крб. щорічно. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Не хлібом єдиним - Точка зору - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники