Fridge magnet wooden gears

Якби не було ПСП, то і село було б не те

  • Подобається0Не подобається
  • 15 Березня 2012, 09:00

Характерною особливістю для будь-якого із населених пунктів району, з їх сезонним характером виробництва, є те, що в холодну пору року життя в них ніби уповільнюється, щоб напровесні набрати обертів у вирішенні нових, поставлених перед ними завдань. Тому одразу ж, як тільки тане сніг, кидається в очі щось не зроблене, наприклад, у плані благоустрою тощо. Особливо це помітно в селах.

Здавалося б, що можна в цю пору побачити цікавого у Тирлівці, щоб про те розповісти в газеті, де кількість жителів вже менше шестисот, та ще й більше двохсот з них пенсійного віку. Однак сільський голова Д.П. Карман запевнила, що багато проблем тут вдається вирішувати завдяки спільним діям. Правда, проблема автобусного сполучення з райцентром у даній громаді так і не вирішена по сьогодні.

Вона, на жаль, є актуальною тепер не тільки для Тирлівки, і вирішується дуже непросто.

Справа в тому, що скільки саме і в які села посилати автобуси тепер вирішують не в районі, а в області, ніби звідтіля видніше. А от питають за ті чи інші прорахунки при організації перевезення пасажирів чомусь з влади на місцях. Тому, за словами голови райдержадміністрації О.Ф. Снігура, який разом з керівниками управлінь, відділів і служб відвідав днями це село, район виступив з ініціативою, щоб спільними зусиллями підприємств закупити декілька власних автобусів для перевезення людей.

На сьогодні ж першочерговим завданням є зміцнення бюджету, заради чого потрібно привести у відповідність суми податків за використання земель, водного фонду, з прибутками, які отримують ті, хто їх орендує. Бо аж ніяк неправда, що нібито немає орендарям з чого їх платити. Якщо тонна кукурудзи, наводився приклад, коштує на сьогодні до 1800 гривень, то тільки з одного гектара збирають її далеко не одну тонну.

Докласти рук у Тирлівці, звичайно, є ще до чого, бо і лісосмуги потребують догляду, і дороги потрібно ремонтувати, потребує вирішення і проблема енергозбереження та освітлення всіх вулиць. Але в даному випадку замість того, щоб дорікати чи навіть критикувати тирлівчан, набагато справедливіше всетаки буде повести мову про те, що на кожному з оглянутих об'єктів можна було побачити конкретну роботу і позитивні зрушення – і в дитячому садку, і в школі, в бібліотеці та будинку культури.

Немаловажним є і те, що базове сільгоспформування у цьому селі не тільки збереглося, а й, за показниками роботи, його можна впевнено віднести до розряду середняків.
– А як могло бути по-іншому, – пояснював директор ПСП «Обрій», депутат районної ради А.Г. Христич, який його очолює. – Адже якби не було господарства, в даному випадку не було б вже, мабуть, і села. Навіть природний газ, підведений у Тирлівку, що значно полегшує умови проживання, не врятував би ситуацію. Саме тому і приділяється тут настільки увага сільськогосподарсь ко му виробництву. Хоч і непростою, наприклад, була минулорічна посівна кампанія, все ж посіяли на 450 гектарах озимі, які вийшли із зими у задовільному стані. Мають тут намір сіяти цукрові буряки, завезли 260 тонн мінеральних добрив, здійснюється перехід на інтенсивні технології вирощування культур.

Цікаво, що у цьому ПСП зуміли зберегти тваринництво, в чому велика заслуга особисто А.Г. Христича, і тепер галузь у досить непоганому стані. А це чи не найголовніше – і робочі місця, і заробітна плата, що тепер є основою виживання у кожному з сіл.

Зважаючи на це, закупили ще й нетелей, щоб розвивати галузь надалі. Причому, тут утримуються не тільки велика рогата худоба, а й свині, навіть вівці і бджоли – всього в господарстві, враховуючи рільництво, до восьмидесяти робочих місць.

Обом керівникам – і Д.П. Карман, і А.Г. Христичу доводиться дуже непросто. Однак їх взаємодія, спрямована на розвиток громади, відчувається скрізь.

Правда, є ще над чим працювати. Про це, зокрема, вів мову О.Ф. Снігур не лише з керівниками, але й жителями села, які спілкувалися з очільником району (на знімку).

Павло КУШПЕЛА.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
2 фото   
<b>На те і влада, щоб міцніла громада</b><br />Хоч у Кидрасівці лише 329 дворів, та із них діючих лише до двохсот, в яких проживає 446 чоловік населення,...
4 фото   
<b>Вінниччина очима редактора - Липовеччина – тур третій</b><br />Черговий виїзд редакторського корпусу виявився вже до меншого, сорокатисячного району, але зовсім не менш значимого і...
2 фото   
<b>Небо було його стихією і життям</b><br />Неділя… Трійця… Світлий, сонячний день… Віддзвонили дзвони... Тиша… Щебет пташок, мир та спокій у природі, легко та...
3 фото   
<b>Тирлівці - 280 років!</b><br />Людно було минулої п’ятниці у Тирлівському будинку культури. Величне свято у чарівній тирлівській місцині, родині, з...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Осіївка
Макарчук Іван Степанович (1911) 1911 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.07.44.

З історії Бершаді
Робітники і службовці Бершадського лісгоспу в парку культури та відпочинку своїми силами збудували спортивні майданчики, водну станцію. На колгоспні кошти спорудили стадіон, де відбувалися змагання сільських спортсменів а також перші районні спартакіади. З 1950 року в Бершаді почала працювати спортивна школа на 60 учнів. Спортсмени Бершаді стали ініціаторами створення єдиного сільського... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Якби не було ПСП, то і село було б не те - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники