Fridge magnet wooden gears

Кваплять жнива комбайнерів

  • Подобається0Не подобається
  • 10 Липня 2012, 09:00

На знімку (зліва направо): комбайнер Володимир Анатолійович Товмаченко з помічником Олексієм Володимировичем Пугачем, головний агроном Анатолій Петрович Кифорук, помічник комбайнера Сергій Андрійович Кифорук та комбайнер Олексій Петрович Остафійчук.

Спека ніколи не ставала на заваді учас никам жнивного комплексу робіт. Ось і днями, коли термометр навіть у тіні показував 33 градуси тепла, у сьомому полі другої виробничої діль ниці маньківсь кого ТОВ «Лан» комбайни «Полісся» і «Клас» зупинялися у затінках хіба що для того, щоб вивантажити в кузови автомобілів зерно.

Комбайнерів В.А. Товмаченка, О.П. Остафійчука, як і їхніх помічників С.А. Кифорука і О.В. Пугача, можна було зрозуміти – то був кожного з них заробіток, а ще продовольча безпека кожного з нас.

Неабияка тривога за вирощений урожай відчувалася і в голосі головного агронома господарства А.П. Кифорука.

На який урожай можна розраховувати, хвилювався він, коли у травні випало тільки п’ять міліметрів життєдайної вологи, а в кінці червня ще одинадцять, які особливої ролі на полях вже не відіграли.

А зернове господарство у ТОВ «Лан» чимале – на 666 гектарах вирощували озиму пшеницю. Тож найголовнішим стратегічним завданням, з переліку тих, які поставили перед учасниками жнивного комплексу робіт, було зібрати до зернини все, що вродило.

У полі біля комбайнерів був навіть головний бухгалтер господарства В.П. Грінберг, який, звичайно ж, розповів про оплату праці на жнивах, про матеріальні стимули працюючих, які спеціалістами було розроблено заздалегідь.

Розповів також, як придбали нову сівалку, сконструйовану на нульовий цикл посіву, а також про те, що жодний гектар зернових не посіяли без внесення мінеральних добрив, що декілька разів обробляли поля фунгіцидами. Одним словом, розмова зводилась до того, що затрати були великі, а от небесна канцелярія підвела з вологою і на очікувану віддачу тепер не доводиться розраховувати.

Залишається тільки додати, що і до жнив у Маньківці неабияк готувалися. У цьому полі був навіть вагончик для відпочинку працюючих, як це практикувалося колись, організовано триразове харчування. За словами спеціалістів, заздалегідь було підготовлено склади, вагове господарство, мають навіть вагу для зважування великовагових автомобілів.

До обмолоту приступили того дня ще два комбайнові екіпажі у складі Д.М. Товмаченка і В.П. Стояна та Ф.І. Вербецького і С.Ф. Вербецького. Тож жнива кваплять комбайнерів.

Павло КУШПЕЛА


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
5 фото   
<b>Вінниччина очима редактора: Літинщина</b><br />Цього разу керівники комунальних газет усіх районів області відвідали Літинський район, який зацікавив багатьох не...
2 фото   
<b>В Житомирі презентували книгу спогадів про В. Кавуна</b><br />5 травня у Житомирській облдержадміністрації відбулася презентація книги спогадів про Василя Кавуна «Живий у пам’яті...
2 фото   
<b>Свято сили, здоров'я і гарту</b><br />На Бершадщині, за традицією, День фізичної культури і спорту перетворюється в справжнє спортивне свято. Минулої...
2 фото   
<b>До Дня працівників торгівлі: «Покупці нам довіряють...»</b><br />Дефіциту в торговельних закладах у Бершаді, звичайно, немає. За останні роки побудувалося і відкрилося чимало...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Берізки-Бершадські
Сасюк Максим Андрійович (1926) 1926 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 00.03.45.

З історії Бершаді
Характерною є історія заводу металовиробів, у якій немов відбито шлях розвитку економіки міста. Перед революцією в заштатному містечку існувало понад двісті дрібних майстерень, продукція яких реалізовувалась через подібні ж дрібні крамнички. В радянський час ремісники об'єдналися в артілі, які в роки семирічки переросли в сучасний завод металовиробів. У 1971 році асортимент підприємства... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Кваплять жнива комбайнерів - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники