Fridge magnet wooden gears

Жити по-іншому змушує економіка

 • Подобається0Не подобається
 • 23 Серпня 2012, 09:00

На знімку (зліва направо): голова ФГ «Новосулківське» Мирослав Іванович Зублевич і механізатор Василь Іванович Бесідовський біля нового реконструйованого із силосної споруди зерноскладу

Хоч засушливий рік для багатьох став справжнім випробуванням, в окремих господарствах і за таких умов домоглися непоганих врожаїв зернових культур ранньої групи. Завдяки чому це вдалося, розповідає голова ФГ «Новосулківське» Мирослав Іванович Зублевич, де середня їх урожайність – 46,2 центнера з гектара – є найвищою в районі.

– Ранні зернові культури ми вирощували в цьому році на 500 гектарах. Озима пшениця видала по 49,2 центнера з гектара, по 45,1 – озимий ячмінь, по 34,5 – ярий, по 26,4 – озимий ріпак. Виручила за таких умов озима пшениця сорту «Золотоколоса», якої намолотили по 60 центнерів з гектара. Всі інші її сорти видали на тонну-півтори менше.

Хоч господарство не насіннєве, висіваючи еліту і супереліту завжди маємо власне насіння. От і виявився цей сорт найкращим. Пробували вирощувати навіть сорти імпортної селекції, але вони більш вологолюбиві і очікуваного врожаю в наших умовах не дали. Горох хоч і вважається невигідною культурою, але проти засушливого року, як попередник під озиму пшеницю, він повністю реабілітував себе. Виправдало і застосування на посівах озимої пшениці препаратів хімічного захисту рослин. Триразова обробка посівів фунгіцидами, прикореневе підживлення озимої пшениці і внесення карбаміду по флаговому листу в умовах сухого літа посприяли, щоб вся пшениця була першого і другого класів.

З обробітком грунту під посів теж експериментуємо – від традиційного до посіву по нульовому циклу. При посіві озимої пшениці після соняшнику, чого не рекомендує наука, вносимо на центнер більше мінеральних добрив і маємо непогані результати. Такі посіви більш пізні і не пошкоджуються шкідниками та хворобами. Але є і мінуси – у засушливий рік після соняшнику залишається мало вологи і доводиться робити все, як от у цьому році, щоб її зберегти.

Не менш важливі завжди і організаційні моменти – потрапивши у цьому році з посівом ріпаку під дощ, вже маємо його сходи. А от ранні посіви кукурудзи не виправдали себе, зате на площах, посіяних на початку травня, види на її урожай непогані.

Щоб домогтися відповідної урожайності соняшнику, вивозили в поле пасіку на його опилення. Виправдовує себе і те, що посіяли цю культуру гібридами фірми Монсанто.

Ріпак сіяли теж трьох сортів, одним з яких був німецької селекції. Ніби і дорогувато витрачати на посів таким насінням 700 гривень на гектар, коли за 200 гривень можна було посіяти вітчизняним. Але, якщо порахувати, що імпортний дасть хоча б по 2 центнери прибавки урожаю на кожному гектарі, при ціні на цю культуру 4500 гривень, то віддача очевидна. А ще переваги імпортних гібридів у тому, що їх не треба клеїти перед збиранням, щоб не сипалися – це теж економія коштів.

Щоб мати і надалі відповідні урожаї, здали проби грунтів з полів для хімічного аналізу.

Ситуація змушує конкретно знати, що саме і в яке поле вносити.

Почали займатися ще й свинарством – плануємо довести поголів’я з 450 голів у цьому році до півтори тисячі у наступному.

Непогано було б мати ще і дійне стадо (зберігся чотирирядний корівник). Але для цього довелося б купити для початку хоча б сотню нетелей, виділити сто гектарів поля під кормові культури, мати силосозбиральний комбайн. Одне стійломісце, за нашими підрахунками, обійшлося б 8 тисяч гривень. А ще ж потрібно 30 тисяч, щоб у ньому стояла корова. Тож хоч у цілому на розвиток цього бізнесу потрібно 4-5 мільйонів гривень, пішли б і на це, якби держава дала кредит під 3-5 відсотків.

А поки що ми і без того самі інвестуємо господарство. Тільки у цьому році купили один трактор «Нью-Холенд», три – МТЗ-82, вклавши загалом до двох мільйонів гривень.

Не менш важливим у досягненні успіхів є людський фактор. У двох господарствах, з одним з яких працюємо в парі, жнивували чотирма комбайнами і справилися з обмолотом ранніх зернових за два тижні, уникнувши втрат.

Найбільше намолотили комбайнові екіпажі у складі Володимира Кобця і Андрія Жучишина, Володимира Козіра і Анатолія Колісника. Варто відзначити і таких комбайнерів, як Володимир Жучишин, Григорій Замковий та Микола Гладунчик, а також водіїв Вадима Лавренюка, Сергія Демчука, Федора Лисого. У свинарстві не можу не відзначити Ніну Жук.

Економіка взагалі у нас на першому плані. Дві тисячі тонн кукурудзи пересушили торік і зберігали у Тростянці. Щоб зекономити на цьому, відновили в себе сушильне господарство, а одну з силосних споруд на кормовому дворі реконструювали в склад на дві тисячі тонн зерна.

600 пайовиків, 1100 гектарів землі – не таке вже і велике наше господарство. На пай, а це 1,47 гектара землі, видаємо по вісім центнерів зерна, а в кінці року видамо ще й олію.

Таким чином, плата за орендовану землю становитиме до 6 відсотків від її вартості, що більше рекомендованого.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Вшанували працівників культури і аматорів мистецтва</b><br />Багата на таланти Бершадщина славиться своїми культурними і духовними надбаннями. Працівники клубних закладів,...
2 фото   
<b>Спортивні новини</b><br />ВОЛЕЙБОЛ У спортзалі Тульчинської ДЮСШ пройшов фінал першої ліги «Аматорська обласна ліга» серед чоловічих команд...
2 фото   
<b>Гейзер Матвій Мойсейович</b><br />Наверное, у каждого человека, склонного к размышлениям, раздумьям (у людей же пишущих - в особенности), в какой-то...
4 фото   
<b>У світі можна жить без еталонів</b><br />Головною темою на пленарному засіданні сесії Бершадської районної ради, що відбулась 25 травня, було питання...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Війтівка
Козир Іван Федорович (1922) 1922 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 19.08.44. Похов. с. Загорани, Молдова.

З історії Бершаді
Цікаво проводять своє дозвілля трудящі в численних гуртках та студіях художньої самодіяльності, які є на всіх підприємствах, в навчальних закладах. Хоровий і танцювальний колективи спиртового комбінату — дипломанти республіканського огляду колективів художньої самодіяльності. Незмінним успіхом користуються не тільки в районі, але й в області хор вчителів міста, естрадний оркестр,... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Жити по-іншому змушує економіка - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення