Fridge magnet wooden gears

Жити по-іншому змушує економіка

  • Подобається0Не подобається
  • 23 Серпня 2012, 09:00

На знімку (зліва направо): голова ФГ «Новосулківське» Мирослав Іванович Зублевич і механізатор Василь Іванович Бесідовський біля нового реконструйованого із силосної споруди зерноскладу

Хоч засушливий рік для багатьох став справжнім випробуванням, в окремих господарствах і за таких умов домоглися непоганих врожаїв зернових культур ранньої групи. Завдяки чому це вдалося, розповідає голова ФГ «Новосулківське» Мирослав Іванович Зублевич, де середня їх урожайність – 46,2 центнера з гектара – є найвищою в районі.

– Ранні зернові культури ми вирощували в цьому році на 500 гектарах. Озима пшениця видала по 49,2 центнера з гектара, по 45,1 – озимий ячмінь, по 34,5 – ярий, по 26,4 – озимий ріпак. Виручила за таких умов озима пшениця сорту «Золотоколоса», якої намолотили по 60 центнерів з гектара. Всі інші її сорти видали на тонну-півтори менше.

Хоч господарство не насіннєве, висіваючи еліту і супереліту завжди маємо власне насіння. От і виявився цей сорт найкращим. Пробували вирощувати навіть сорти імпортної селекції, але вони більш вологолюбиві і очікуваного врожаю в наших умовах не дали. Горох хоч і вважається невигідною культурою, але проти засушливого року, як попередник під озиму пшеницю, він повністю реабілітував себе. Виправдало і застосування на посівах озимої пшениці препаратів хімічного захисту рослин. Триразова обробка посівів фунгіцидами, прикореневе підживлення озимої пшениці і внесення карбаміду по флаговому листу в умовах сухого літа посприяли, щоб вся пшениця була першого і другого класів.

З обробітком грунту під посів теж експериментуємо – від традиційного до посіву по нульовому циклу. При посіві озимої пшениці після соняшнику, чого не рекомендує наука, вносимо на центнер більше мінеральних добрив і маємо непогані результати. Такі посіви більш пізні і не пошкоджуються шкідниками та хворобами. Але є і мінуси – у засушливий рік після соняшнику залишається мало вологи і доводиться робити все, як от у цьому році, щоб її зберегти.

Не менш важливі завжди і організаційні моменти – потрапивши у цьому році з посівом ріпаку під дощ, вже маємо його сходи. А от ранні посіви кукурудзи не виправдали себе, зате на площах, посіяних на початку травня, види на її урожай непогані.

Щоб домогтися відповідної урожайності соняшнику, вивозили в поле пасіку на його опилення. Виправдовує себе і те, що посіяли цю культуру гібридами фірми Монсанто.

Ріпак сіяли теж трьох сортів, одним з яких був німецької селекції. Ніби і дорогувато витрачати на посів таким насінням 700 гривень на гектар, коли за 200 гривень можна було посіяти вітчизняним. Але, якщо порахувати, що імпортний дасть хоча б по 2 центнери прибавки урожаю на кожному гектарі, при ціні на цю культуру 4500 гривень, то віддача очевидна. А ще переваги імпортних гібридів у тому, що їх не треба клеїти перед збиранням, щоб не сипалися – це теж економія коштів.

Щоб мати і надалі відповідні урожаї, здали проби грунтів з полів для хімічного аналізу.

Ситуація змушує конкретно знати, що саме і в яке поле вносити.

Почали займатися ще й свинарством – плануємо довести поголів’я з 450 голів у цьому році до півтори тисячі у наступному.

Непогано було б мати ще і дійне стадо (зберігся чотирирядний корівник). Але для цього довелося б купити для початку хоча б сотню нетелей, виділити сто гектарів поля під кормові культури, мати силосозбиральний комбайн. Одне стійломісце, за нашими підрахунками, обійшлося б 8 тисяч гривень. А ще ж потрібно 30 тисяч, щоб у ньому стояла корова. Тож хоч у цілому на розвиток цього бізнесу потрібно 4-5 мільйонів гривень, пішли б і на це, якби держава дала кредит під 3-5 відсотків.

А поки що ми і без того самі інвестуємо господарство. Тільки у цьому році купили один трактор «Нью-Холенд», три – МТЗ-82, вклавши загалом до двох мільйонів гривень.

Не менш важливим у досягненні успіхів є людський фактор. У двох господарствах, з одним з яких працюємо в парі, жнивували чотирма комбайнами і справилися з обмолотом ранніх зернових за два тижні, уникнувши втрат.

Найбільше намолотили комбайнові екіпажі у складі Володимира Кобця і Андрія Жучишина, Володимира Козіра і Анатолія Колісника. Варто відзначити і таких комбайнерів, як Володимир Жучишин, Григорій Замковий та Микола Гладунчик, а також водіїв Вадима Лавренюка, Сергія Демчука, Федора Лисого. У свинарстві не можу не відзначити Ніну Жук.

Економіка взагалі у нас на першому плані. Дві тисячі тонн кукурудзи пересушили торік і зберігали у Тростянці. Щоб зекономити на цьому, відновили в себе сушильне господарство, а одну з силосних споруд на кормовому дворі реконструювали в склад на дві тисячі тонн зерна.

600 пайовиків, 1100 гектарів землі – не таке вже і велике наше господарство. На пай, а це 1,47 гектара землі, видаємо по вісім центнерів зерна, а в кінці року видамо ще й олію.

Таким чином, плата за орендовану землю становитиме до 6 відсотків від її вартості, що більше рекомендованого.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Свіча пам'яті не згасне</b><br />Маловідомою й досі залишається трагічна сторінка історії Голокосту на території Трансністрії – від Дністра до...
2 фото   
<b>Тирлівка, Кавкули – і про них не забули</b><br />Черговий «День районної ради» її голова М.Г. Бурлака провів у Тирлівській територіальній громаді разом з депутатами...
3 фото   
<b>Діти – на канікулах, а школа – на ремонті</b><br />Яланецька ЗОШ І-ІІІ ст. вже багато років займає лідируючі позиції серед освітніх установ району, насамперед завдяки...
4 фото   
<b>Вінниччина очима редактора</b><br />Учасників туру &ndash; редакторів комунальних засобів масової інформації - щиро привітали керівники району &ndash;...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Берізки-Бершадські
Сасюк Максим Андрійович (1926) 1926 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 00.03.45.

З історії Бершаді
Незважаючи на труднощі першої мирної сівби, колгоспники докладали всіх зусиль, щоб виростити добрий урожай, потрібний фронту. Поля доводилося обробляти переважно лопатами, сіяти вручну, використовувати як тяглову силу корів. Але і за таких умов ланкова колгоспу ім. Воропшлова З. С. Дабіжа збирала високі врожаї кукурудзи — майже 50 цнт., цукрових буряків — до 300 цнт. з га. Партійна... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Жити по-іншому змушує економіка - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники