Fridge magnet wooden gears

Твариництво - галузь, яка розвивається

  • Подобається0Не подобається
  • 12 Лютого 2014, 20:24

Одним із резервів надходження коштів у господарствах є галузь тваринництва, яка у 2013 році продовжувала розвивалася. Нарощування обсягів виробництва тваринницької продукції досягнуто за рахунок впровадження прогресивних технологій утримання худоби, її годівлі. В результаті виробництва реалізація м’яса збільшилася відповідно до минулого року на 124 відсотки, молока – на 110 відсотків.

У 2013 році вдалося також стабілізувати чисельність поголів’я всіх видів худоби та птиці. У розрахунку на 100 гектарів сільськогосподарських угідь утримувалося по 42 голови умовного поголів’я, що на три більше, ніж було у 2012 році.

Досягнуто запланованої продуктивності худоби ще і за рахунок того, що умови посприяли забезпеченню галузі кормами у повній потребі.

Якщо окремо вести мову про молоко, то у минулому році в середньому від корови його було надоєно по району по 4943 кілограми, що на 687 кілограмів більше, ніж у 2012 році. З року в рік нарощуються і обсяги виробництва м’яса.

Птахокомбінатом «Бершадський» його вироблено і реалізовано 14773 тонни, при щомісячному утриманні 880 тисяч голів птиці. Таким чином, у структурі виробництва району птахокомбінат займає по виробництву м’яса 90 відсотків.

Ефективно ведуть галузь тваринництва у ТОВ «Устя», Бершадській філії ПрАТ «Зернопродукт МХП», ПСП «Про мінь», ТОВ «СвітанокАгросвіт», «Осіївське». Над розвитком галузі на перспективу працюють у ТОВ «Устя», де в середньому від корови за минулий рік надоєно по 7806 кілограмів молока, Бершадській філії ПрАТ «Зернопродукт МХП», де цей показник становить 7310 кілограмів, «Осіївське» – 5296 кілограмів.

У згадуваних господарствах у минулому році збільшилося поголів’я корів, у порівнянні з 2012 роком, на 50-59 голів.

Покращилася продуктивність молочного скотарства у ТОВ «Світанок-Агросвіт», ПСП «Тетяна», де надої молока в середньому від корови збільшилися на 1436-563 кілограми.

Тож одним із основних завдань сьогодні залишається збільшення чисельності поголів’я худоби та її вирощування. Нарощували його протягом року (особливо по ВРХ) у Бершадській філії ПрАТ «Зернопродукт МХП», ПСП «Тетяна», ТОВ «Осіївське», «Удич», ПСП «Промінь», ТОВ «Світанок-Агросвіт».

Резервом нарощування чисельності поголів’я є його відтворення та збереження. У згадуваних вище господарствах одержали у минулому році по 93-80 телят у розрахунку на 100 корів, при повному їх збереженні.

Невід’ємною складовою у виробництві м’яса є галузь свинарства. Прикладом її ведення (вирощування свиней) є АТ «Явір-Агросервіс», ПСП «Промінь», ТОВ «Надбужжя Плюс», «Удич», СФГ «Новосулківське», де середньодобові прирости становлять 485420 грамів.

Нині триває зимівля худоби. Проходить вона у сільськогосподарських підприємствах дещо краще, ніж у попередні роки. За приклад можуть бути ТОВ «Устя», Бершадська філія ПрАТ «Зернопродукт МХП», ТОВ «Осіївське», «Світанок-Агросвіт», де середньодобові надої від корів вищі від районного показника на 4-5 кілограмів.

А середній надій молока від корови по району становить 14 кілограмів, що теж на півтора кілограма більше, ніж було у 2013 році.

І причин зменшення виробництва тваринницької продукції у районі немає. На зимовий період заготовлено по 32 центнери кормових одиниць кормів на умовну голову, або на 4,2 центнера більше, ніж було заготовлено у 2012 році. Залишається тільки раціонально використовувати кормові запаси, що сприятиме успішному завершенню зимівлі.

Сьогодні перед керівниками та спеціалістами господарств постає завдання наростити виробництво тваринницької продукції на 1520 відсотків і збільшити цей показник у порівнянні з минулорічним.

Володимир ГОДОВАНЕЦЬ, головний зоотехнік управління АПР РДА.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Змагання держслужбовців</b><br />Минулого четверга на Бершадщині відбулось гарне спортивне свято &ndash; на центральному стадіоні міста проходили...
2 фото   
<b>Шляхова віджнивувала першою. Інші – на завершенні. Результати – контрастні</b><br />Хоч під ранніми зерновими культурами у ТОВ «Світанок-Агросвіт» зайнято було в цьому році більше тисячі гектарів поля,...
3 фото   
<b>Відкрито оновлений дошкільний навчальний заклад у Війтівці</b><br />23 травня 2012 року ввійде в історію села Війтівка яскравою сторіночкою для її наймолодших жителів. В цей день в...
8 фото   
<b>У списках зниклих безвісти вже не значиться</b><br />Війна не вважається закінченою, допоки не буде захоронений останній солдат. І серед полеглих на фронтах бершадців –...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Бершадь
Перфілов Маркс Климович (1921) 1921 р., росіянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.08.41.

З історії Бершаді
Цукровики постійно борються за впровадження на виробництві високої культури виробництва. Поруч з виконанням виробничих планів багато уваги приділяється естетиці виробництва: цехи просторі, світлі, всюди вазони з квітами. На території заводу робітники посадили фруктовий сад, розбили квітники, заасфальтували доріжки. У затінку шумлять струмені невеликого фонтану, поруч - альтанки. В центрі скверу... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Твариництво - галузь, яка розвивається - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники