Fridge magnet wooden gears

Дешева рибка. А якою буде юшка?

  • Подобається0Не подобається
  • 12 Лютого 2014, 20:20

Наповнення бюджетів усіх рівнів чи не найголовніше із завдань, які на сьогодні постають перед суб’єктами господарювання. А одним із джерел їх наповнення є орендна плата, в тому числі і за використання земель водного фонду.
Про те, якою тепер є ситуація з використанням водних об’єктів, про зміни у законодавстві щодо їх використання та про те, як орендарі повинні діяти, щоб працювати у правовому полі, кореспондент газети веде бесіду з провідним інженером з використання водних ресурсів Тульчинського міжрайонного управління водного господарства Олександром САЛГАНІКОМ.

– Олександре Валентиновичу, читачам районної газети цікаво буде дізнатися про використання водного фонду, оплату за це у Бершадському районі.

– У нашому районі є 108 водних об’єктів, з яких відсотків 80-85 використовуються. Від решти орендарі з тих чи інших причин відмовилися.

Щодо орендної плати за це, то за 2013 рік орендарі розрахувалися стовідсотково і немає ніякої заборгованості. Звичайно, у межах і згідно із законами, які тоді ще діяли. Кошти від водних договорів надходять в обласний бюджет.

– А як буде тепер, із змінами у законодавстві?

– Як тільки був прийнятий закон про аквакультуру, змінився і порядок реєстрації водних ресурсів. Договори на їх використання тепер також реєструються у державного реєстратора. Якщо раніше відповідні погодження можна було пройти у Вінниці, то тепер вони видаються департаментом у Києві. Відповідно і більше документів потрібно для цього зібрати. Це нормативно-грошова оцінка, і договір на гідроспоруду, експертна оцінка тощо. Розповідаючи про це, веду до того, що орендарі повинні розуміти, який шлях їм потрібно буде пройти для того, щоб працювати у правовому полі – укласти водний договір, мати дозвіл на спецводокористування. Зрозуміло, що на оформлення документів збільшилися і витрати. Якщо успішним бізнесменам це по кишені, то дехто іще подумає чи не краще залишити цей бізнес.

– Якою ж все-таки сьогодні є процедура укладання договору на оренду водних об’єктів (за межами та у межах населених пунктів) при теперішньому законодавстві?

– Орендар звертається із заявою про укладання такого договору до департаменту екології та природних ресурсів Вінницької ОДА. До заяви додаються договір оренди земельної ділянки водного фонду, технічна документація із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право оренди земельної ділянки водного фонду (до 2004 року), або проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки водного фонду, кадастровий план земельної ділянки водного фонду, акт визначення меж земельної ділянки в натурі, технічна документація із нормативно-грошової оцінки земельної ділянки водного фонду, договір оренди гідротехнічної споруди.

Департамент екології та природних ресурсів ОДА, сільська, селищна, міська ради звертаються до проектних організацій за розробкою паспорта водного об’єкта. Після розробки цього паспорта Департамент екології та природних ресурсів ОДА звертається до Басейнового управління водних ресурсів (БУВР) Південного Бугу для здійснення аналізу матеріалів та до Держвод агенства України за погодженням паспорта.

Після погодження паспорта Басейнове управління річки Південний Буг встановлює режим водного об’єкта та надає його департаменту, який готує проект Договору оренди водного об’єкта. Цей проект департамент екології та природних ресурсів ОДА направляє до БУВР Південного Бугу для його аналізу та до Держводагенства України на погодження. Після цього погодження договір підписуєть ся директором департаменту, і орендар подає його на державну реєстрацію, після якої складається акт приймання-передачі об’єкта оренди.

– Які із верств населення користуються пільгами при укладанні і реєстрації договорів?

– Можливо, хтось і вважатиме це несправедливим, але новим законодавством ніяких пільг ні для кого не перед бачено. Жодних знижок не передбачено і на оформлення документів, хоч хтось оформлятиме їх на лічені гектари, а хтось на десятки і сотні.
Таким чином, хоч і дешева, як кажуть, рибка, та дорогою у кінцевому підсумку може бути з неї юшка.

За детальнішими роз’ясненнями звертайтеся за телефоном 067-432-82-00.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
73 фото   
<b>Всі учасники</b><br />
9 фото   
<b>Весняна толока</b><br />В рамках двомісячника благоустрою та обласної акції «Майбутнє лісу у твоїх руках», працівниками райдержадміністрації,...
2 фото   
<b>Технології і професіоналізм - запорука успіху</b><br />Звісно, що найкраще ведуться весняно-польові роботи там, де до них готувалися не тільки по завершенню зими, а й...
10 фото   
<b>Сергій Іванченко - фіналіст конкурсу "Крок до зірок"</b><br />ІІ тур Всеукраїнського дитячого телевізійного вокально - хореографічного конкурсу "Крок до зірок" глядачі мали змогу...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Голдашівка
Мартинюк Гордій Іванович (1912) 1912 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.05.44.

З історії Бершаді
Важливим завданням, яке постало згодом перед трудівниками, була соціалістична перебудова сільського господарства. Взимку 1923 року в Бершаді створюється сільськогосподарська трудова артіль «Колос» а влітку - артіль «Серп» Це були невеличкі кооперативні об'єднання селян. 105 членів артілі «Серп» хазяйнували на 90 десятинах землі. Артіль з самого початку добилася добрих показників - урожай був... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Дешева рибка. А якою буде юшка? - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники