Fridge magnet wooden gears

Громада сказала:"Ні!"

  • Подобається0Не подобається
  • 4 Грудня 2015, 09:00

У неділю, 29 листопада, в Баланівці збори територіальної громади не дозволили ТОВ «Вінницька птахофабрика» розміщувати пташники на своїй території.

Передостанній день осені був неділею. Але, незважаючи на це, на схід зібралося понад півтисячі жителів села.

Байдужих не було, адже мова йшла не тільки про нинішнє, а й майбутнє громади. Місце, де планувалося розмістити виробничі майданчики, – поблизу Гордіївського шляху, перехрестя доріг Баланівка-Кошаринці і Бершадь-Тростянець.

Спочатку виступив представник підприємства «Вінницький бройлер», заступник директора із соціальних питань Руслан Ляховченко. Він проінформував, що зараз проводиться робота по підписанню договорів з людьми – власниками земельних паїв, аби вони надали свої ділянки для розміщення виробничих майданчиків. Ці майданчики забезпечать надходження солідних додаткових коштів до бюджету громади. За умови введення другої черги підприємства з’явиться також близько 4 тисяч додаткових робочих місць. А розмови про те, що тут має розміщуватися послідосховище, не мають під собою підстав.

Переваги для села, які навів представник інвестора, громада не сприйняла. Виступаючі звернули увагу на неприйнятні умови праці на переробному комплексі ТОВ «Вінницька птахофабрика».

Коли людей беруть на роботу, то говорять одне, а потім умови виявляються важчими, а оплата не такою й високою.

Учасники зборів наголошували, що не бачать у підприємстві «Зернопродукт» надійного партнера для громади. І тому не вірять у користь від розширення діяльності інвестора на селі.

З виступів на зборах: – Я була свідком, коли в наше село прийшов «Зернопродукт». Збирали депутатів, актив, ходили по колективах.

Але недарма в народі кажуть, що краще синиця в руках, як журавель у небі (вигуки в залі: «Правильно!»). Не можу забути сходу громадян, коли виступала Гонтарук Параска і казала: «Люди добрі, ви вже в нас два чи три роки, скажіть, що зробили для села? Ви добиваєте те, що ми заробили своєю працею».

– Хіба наші батьки, діди, хлопці в АТО кров проливали, щоб ми нюхали цей гній?

Краще ми без цих робочих місць будемо виживати, бо вони нам не треба!

– Серед нас є чимало хворих, астматиків. Поява пташників для них дуже неприємна річ.

– Що за десять років конкретно зробив «Зернопродукт» для села і району? Нічого. Ми бачимо, як «процвітають» села, де є його підприємства.

Розбиті дороги. Їздять 40-60тонні автомобілі, хати тріскають. У криницях зникає вода.

У нас повинен бути свій господар.

– Хочу запитати представників «Зернопродукту» у Баланівці: чим завинили люди, які сидять у цьому залі, що ви хочете їх стравити? І навіщо ви штовхаєте нас у цю кабалу?

– Колгосп у попередні роки побудував школу, клуб, кав’ярню. Будували навіки, бо господарювали. А тепер у селі ні пройти, ні проїхати. Будь ласка, робіть щось, а не пишіть які ви добрі – ми вже написаному не віримо.

– Не можна допускати рух великовантажних машин на сільських дорогах. Якщо ви не хочете робити доріг, ремонтувати їх, то пересувайтеся вертольотом!

– Не допускайте перевезення курячого посліду хоча б тоді, коли діти йдуть до школи чи додому. Вони змушені нюхати цей сморід.

Сергій РУДЧЕНКО, керівник Бершадської філії ПрАТ «Зернопродукт МХП»: – Від виступів у мене склалося враження, що кругом усе «в шоколаді», лише одній Баланівці не пощастило з інвестором, і тут купа проблем. Я тут людина тимчасова, а вам тут жити. Чудес на світі не буває: гроші платять за роботу.

Неправда, що нема робочих місць. Є! У Баланівці і в Бирлівці доярки отримують по 5 тисяч гривень. За рахунок кого і чого жило село останніх десять років? Багато років люди не платять ні копійки за воду з артсвердловини. Так само і все інше. Чому про це мовчите?

У кінці сходу громада одностайно проголосувала проти будівництва пташників.

Віталій КАЗМІРЕВСЬКИЙ, сільський голова: – Таке рішення громади було для мене очікуваним. За кілька днів до цих зборів уже було проведено опитування жителів. 90-95 відсотків баланівчан категорично проти цього будівництва. Хочу, щоб з думкою моєї громади рахувалися. Це дуже важливо.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Паньковецький Сергій – призер чемпіонату України</b><br />Учень Бершадської школи №1 Паньковецький Сергій в черговий раз показавши відмінні результати на республіканських...
3 фото   
<b>Кубок Бершадщини з армрестлінгу серед чоловіків</b><br />25 червня 2011 року відбувся кубок Бершадщини з армрестлінгу серед чоловіків присвячений Дню молоді. Змагання...
3 фото   
<b>Голова Бершадської райдержадміністрації вивчає проблеми села</b><br />9 березня 2011 року голова райдержадміністрації Олександр Снігур відвідав одне з найвіддаленіших сіл району &ndash;...
1 фото   
<b>Атрибути різдвяних свят</b><br />Серед чималої кількості нових свят та традицій залишається популярним і важливим Різдво. Готуються до нього...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Поташня
Годованюк Федір Лук'янович (1914) 1914 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.06.44. Похов. с. Кирпіци, Ясський пов., Румунія.

З історії Бершаді
Робітники і службовці Бершадського лісгоспу в парку культури та відпочинку своїми силами збудували спортивні майданчики, водну станцію. На колгоспні кошти спорудили стадіон, де відбувалися змагання сільських спортсменів а також перші районні спартакіади. З 1950 року в Бершаді почала працювати спортивна школа на 60 учнів. Спортсмени Бершаді стали ініціаторами створення єдиного сільського... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Громада сказала:"Ні!" - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники