Fridge magnet wooden gears

Разом проти браконьєрів

  • Подобається0Не подобається
  • 17 Жовтня 2015, 09:00

Жителі Бершаді та району чудово знають про проблему браконьєрського вилову риби на наших водоймах, а також про те, що такими діями була завдана колосальна шкода всім водоймам, особливо на р. Дохні, де за останні 15-20 років майже не залишилось риби.

Тому торік мною та іншими небайдужими бершадчанами була зареєстрована громадська організація «Риболов» Бершадського району, мета якої – сприяння екологічному розвитку району, створення умов членам організації та всім громадянам району для відпочинку та любительського, спортивного рибальства, забезпечення охорони, раціонального використання і відтворення водних і природних ресурсів, а також для боротьби з браконьєрським виловом риби, хоча спілка вже працювала з 2013 року.

На сьогодні більш як 500 чоловік стали членами нашої організації. За час існування спілки громадськими інспекторами проведено більше як 120 рейдів по виявленню незаконних знарядь вилову, знешкоджено 315 сіток, які були нами знищені прямо на березі річки, а також більш як 100 сіток на р. Південний Буг, де складніше проводити рейди, тому що великий об’єм водного плеса, а механізованого плавзасобу у громадської організації, на жаль, досі не придбано за відсутністю коштів.

Усе це робилося небайдужими громадянами та інспекторами на власних човнах і власними силами. На жаль, положення про громадських інспекторів не дозволяє особисто громадському інспектору складати протоколи про порушення та накладати штрафи, хоча зміни до законодавства скоро будуть внесені. Проект Закону перебуває на розгляді у Верховній Раді.

Ми пішли шляхом виявлення та знищення незаконних знарядь лову, щоб звести зусилля браконьєрів по незаконному збагаченню нанівець.

У 2013-2014 роках на внески членів організації було закуплено майже 1 тонну 500 кг зарибка, що становить 150000 тисяч особів коропа, з якого 900 кг було вкинуто до річки Південний Буг, а 600 кг – в р. Дохну нижче спиртозаводу, а також 1 тонну карася, якого нам надав у вигляді спонсорської допомоги один із орендарів ставка.

Кожний, хто ловив на р. Дохні нижче спиртозаводу, зміг відчути особисто: на звичайну вудку чи спінінг можна зловити відмінного коропа, вага якого становила від 1 до 2,5 кг.

Члени нашої громадської організації і надалі готові проводити рейди та боротися з браконьєрами, також у наших планах зарибити верхню частину р. Дохни,щотече від довгого моста до спиртозаводу, але це важко без моторного човна. Тому звертаюсь до всіх небайдужих громадян, земляків, тих, хто не з нами, але пам’ятає свою малу батьківщину, з проханням надати будь-яку матеріальну допомогу для придбання човна з мотором, завдяки якому наша робота стане більш ефективною та продуктивною.

Відтворення водних ресурсів надасть нашим громадянам можливість гарного відпочинку на березі річки, а також покаже приклад нашим дітям для збереження природних ресурсів.

Леонід КОГУТ.

P.S. Картка для перерахунків в Україні Приват 5457 0923 0395 0566 на ім’я Когут Леонід Володимирович.

З-за кордону приймаються перекази, але код для отримання пришліть на мій телефон через смс або зателефонуйте на мій номер +380677554661.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Відкритий лист панам Демченку, Козорізу і не тільки</b><br />Вельмишановні панове Борисе та Анатолію! Зізнаюсь, що я, з очікуваною цікавістю ознайомився з наперед анонсованими...
3 фото   
<b>Урочисті проводи до лав Збройних Сил України</b><br />Відповідно до розпорядження голови райдержадміністрації від 03.03.2010року № 91 «Про черговий призов громадян України...
6 фото   
<b>Весняний цвіт</b><br />
7 фото   
<b>Вінниччина очима редактора. Тур п`ятий</b><br />В останній день червня на щедрій Бершадській землі відбувся п'ятий тур обласної акції &ndash; творчого конкурсу...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Війтівка
Руденко Костянтин Созонович (1912) 1912 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 10.04.45. Похов. Австрія.

З історії Бершаді
Возз'єднання Правобережної України з Росією було прогресивним явищем в житті українського народу. Це помітно позначилось і на розвитку Бершаді, яка стала центром одноіменного округу Брацлавського намісництва. В 1797 році за новим поділом Бершадь — повітове місто Подільської губернії, а з 1804 року — містечко Ольгопільського повіту. Вже на початку XIX ст, існували бершадські суконна... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Разом проти браконьєрів - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники