Красносілка: Як знайти порозуміння?

 • Подобається0Не подобається
 • 17 Червня 2016, 09:00

У нашій газеті вже повідомлялося про перекриття жителями Красносілки дороги на Теплик. Тим самим вони прагнули висловити протест проти випалювання вапна місцевим підприємством, яке розміщене на території цукрозаводу.

На черговій зустрічі з ініціативною групою, яка відбулася минулого понеділка, сільський голова Іван Пустовіт сказав: – Ми робимо все, щоб Красносілка була центром об’єднаної громади, але нам зауважують, що перед тим, як на таке претендувати, треба навести порядок у своєму селі.

На цій зустрічі йшлося про те, що перед жителями села мали нібито вже звітувати громадські екологічні інспектори з Ладижина про те, що вони зробили для вирішення місцевої «вапняної» проблеми.

– Чи не здається вам, – запитав Іван Якович, – що у Красносілку можуть їхати аж із Ладижина, де екологічна ситуація серйозніша у рази, тільки заради того, щоб у процесі адміністративної реформи зробити з Бершаді велике село, і тоді районним центром може стати їхній Ладижин?

Я ж поступово переконувався, що проблема у Красносілці з негативним впливом випалювання вапна все-таки може бути. Люди скаржилися на погіршення самопочуття, здоров’я дітей.

Сільський голова оприлюднив результати зустрічі 9 червня органів місцевого самоврядування та депутатів села з ініціативною групою жителів. Участь у тому зібранні взяли представники райдержадміністрації, поліції, керівники місцевого цукрозаводу. Директор ТОВ «Краснотрейд» Володимир Бутук пояснив тоді, що цукровий завод щороку сплачує до сільського бюджету півмільйона гривень. Було дано відповіді на запитання.

Щодо хімічних викидів у атмосферу при випалюванні вапна, то Іван Якович запропонував тоді провести незалежне дослідження повітря на вміст шкідливих речовин під час роботи підприємства.

Кошти на це дав згоду виділити керівник ПП «Антип» Андрій Федаш.

Начальник слідчого відділу поліції Сергій Лещенко повідомив, що до прокуратури надійшло звернення щодо рівня забрудненості навколишнього повітря. Документ внесений у єдиний реєстр досудових розслідувань, проводиться слідство, результати якого будуть оголошені.

Представники поліції наголосили тоді на тому, що при проведенні акцій протесту їхні організатори та учасники повинні дотримуватися вимог законодавства.

Сільський голова запропонував дочекатися результатів слідства та експертизи повітря, щоб можна було робити якісь висновки. А щодо акцій протесту, то, на його думку, вони не створюють позитивного іміджу громаді.

Здавалося б, Південний Буг, чисте повітря, родючі чорноземи – тільки жити. Тим більше, вапно випалювали тут завжди, коли працював цукровий завод, і ніхто на те не скаржився. Та, зважаючи на те, що йшлося про здоров’я людей, дітей, по завершенню зустрічі з представниками громади вирішив і собі провести невелике розслідування. І чим більше спілкувався з людьми, тим більше додавалося аргументів, що нарікання на це виробництво небезпідставні.

Наприклад, вапно випалюється тепер вже по-іншому, ніж тоді, коли працював цукровий завод.

Завітавши у дитячий садок і школу, які зовсім поруч із цим заводом, перших, кого зустрів, запитував, чи справді така проблема існує у їхньому селі? Якщо узагальнити відповіді, вона є, та ще й чимала.

Особливо для тих, хто живе недалеко від цього виробництва. Перед батьками дітей, які запитують про це учителів, вихователів, гріхом було б кривити душею. Подібними були відповіді і в інших місцях поблизу цукрозаводу. Дивувало лише те, що більшість, особливо з тих, хто займає певну посаду, просили не називати їхніх прізвищ. І це за умови, коли йдеться про їхнє здоров’я.

Під час зустрічі у понеділок було зачитане звернення ініціативної групи до Генеральної прокуратури. Хоч, здається, не всі із пунктів перевірені, жителі села попередили, що з 1 вересня діти не підуть в школу, якщо нічого не зміниться.

Висновки, звичайно, за експертами.

Втім, чи варті оті півмільйона гривень до бюджету села дискомфорту та шкоди від випалювання вапна?

Павло КУШПЕЛА.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
15 фото   
<b>МАНЬКІВКА</b><br />
5 фото   
<b>Дитячий крок - найближче до зірок!</b><br />Відбувся фінал Всеукраїнського дитячого телевізійного конкурсу "Крок до зірок". Випробування на артистизм,...
3 фото   
<b>Герб Бершаді</b><br />Герб має форму іспанського щита червоного і срібного кольору. У верхній частині &ndash; перший історичний...
4 фото   
<b>З вінниці – по Європі</b><br />Пропозиція взяти участь у конкурсі на поїздку до Франції та Швейцарії під час презентації там в Страсбурзі та Берні...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Флорино
Марунич Петро Севастянович (1923) 1923 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Загинув 00.07.44.

З історії Бершаді
Вперше згадується Бершадь в історичних джерелах 1459 року. Розташована була на південному кордоні Литовського князівства. Обнесена шестиметровим валом, з фортецею у центрі, Бершадь являла важливий форпост у боротьбі проти турків і татар. Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Красносілка: Як знайти порозуміння? - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення