Відповідь М. Сологубу і не тільки

 • Подобається0Не подобається
 • 19 Серпня 2014, 09:00

Протести, майдан, прагнення євроінтеграції, а по суті нормального, справедливого життя для кожного, світлі, усміхнені погляди з надією на майбутнє, загибель побратимів...

Все це навічно залишиться в наших серцях і в історії України. Чергові випробування для України і її народу – Крим і гібридна війна на сході. І все це через смерть, кров наших громадян.

А зовсім поруч, ніби й нічого не сталося, веселощі і гульба, відпочинки, пляжі, заробляння грошей. Усвідомити все це одночасно і поєднати неможливо, воно не вкладається в голові. Такий кривавий і поруч веселий та безтурботний гібрид людського життя і смерті. Такі зараз через наше життя проходять паралельно дві лінії: війна і мирне життя.

Лінія війни. Сьогодні кожен з нас, хто є істинним патріотом країни, повинен бути готовий захищати зі зброєю в руках Україну, свої сім’ї, і я впевнений, що всі до цього готові. А хто не в війську, має все робити для того, щоб допомагати нашим воїнам світла, щоб забезпечити їх засобами захисту, харчуванням, необхідними речами, зброєю і технікою, якщо держава на сьогодні цього зробити не може.

Лінія мирного життя. Тут все частіше запитуєш себе, чому люди повстали, чому вони, переборовши страх, вийшли на майдан. Відповідь лежить на поверхні: тому що стомилися терпіти свавілля безхребетних чиновників, кишенькових суддів і прокурорів, засилля бандитів і злодіїв у владі, тому що хочуть жити у демократичній країні. Така картина очевидна для всіх по Україні в цілому. І зовсім інший пейзаж вимальовується, зі слів тих же чиновників, коли торкаєшся кожного району.

Так і в нашому. Виявляється, в нас не було активної і вбивчо-байдужої підтримки владними чиновниками району всіх рівнів лінії партії регіонів, під проводом якої клан Януковича грабував країну, в районній газеті не висвітлювався суцільний «одобрямс» даній партії. Все в нас у районі було гаразд, ніхто не брав хабарів, проблеми всіх громадян вирішувалися рівноцінно, незалежно від статків і посад. І що характерно, такі ж гарні пейзажі малюють по інших районах. То чому ж тоді повстали і гинули люди, коли все було так добре, мирно, тихо і справедливо? Відповідь на поверхні: той, хто стверджує, що існуюча, на жаль, і по цей день система і люди, які її уособлюють на місцях, справедливі і праведні, бреше. А брешуть вони тому, що ця система, до якої вони пристосувалися, дає їм можливість погріти руки на людських проблемах і горі.

Що означає слово «чиновник»? Згідно із тлумачним словником, чиновник – це державний службовець, людина, яка обмежується в якійнебудь справі формальним виконанням своїх обов’язків.

Тобто, насамперед, він на службі у держави, а не якоїсь партії чи особи. Зараз багато доводиться чути: «А що ми могли зробити, нам так говорили і ми робили, а якби ми не робили, нас би звільнили».

Це біда людей, які приходять у владу, і впевнено вважають, що посада їм дається пожиттєво і ради її збереження готові виконувати будь-які вказівки, якщо навіть вони шкодять країні і громаді. Безпринципність людей у владі призводить до зубожіння країни. Коли б кожен посадовець, не тримаючись посади, як блоха кожуха, виявляв свою принциповість при вирішенні своїх посадових питань, то не було б ніяких Януковичів. Та тому, що йому не було б на кого опиратися на місцях. А так вони отримали гарну опору в особах тих чинуш, які своєю активною чи пасивною підтримкою дали зелене світло на створення бандитської країни, тих чинуш, які тепер заявляють, що вони всіляко підтримували майдан, були проти режиму і взагалі, якби не вони, то майдану не було б. Це точно, якби не вони і їхні дії, то Україна давно вже була б дійсно демократичною європейською державою. На мій погляд, в умовах України, посада державного чи комунального чиновника – це самопожертва заради країни, заради громади. Посудіть самі: заробітна плата невелика, але надзвичайно велика кількість проблем, які потрібно вирішувати. На жаль, сьогодні це інше поняття: влада дорівнює нажива.

Так вийшло, що на широкий загал громади району було винесено обговорення і висунення кандидатів на посаду головного лікаря Бершадської окружної лікарні інтенсивного лікування. У коментарі голови облради Сергія Свитка сказано: «Вінниччина стала першою в Україні, де запропоновано такий механізм обговорення і призначення кандидатур на заміщення вакантних посад в комунальних закладах охорони здоров’я. До таких дій нас спонукала ситуація в державі і Революція Гідності. Думаю, інакше і не могло бути. Раніше ці кадрові питання вирішувалися у владних кабінетах, і рішення приймалося кулуарно. Час вимагає змін і змін на краще. Тому ми запропонували, в межах чинного законодавства, іншу процедуру ухвалення рішень щодо кадрових питань, яка передбачає широке громадське обговорення.

Не хочу критикувати ті чи інші колективи. Але колективи є клітинами суспільства, і коли під тиском колишніх головних лікарів залякуються працівники закладів, і їх змушують підписувати під примусом ті чи інші звернення, то такі дії я вважаю неправильними. Спочатку вдень вони підписують звернення, потім ввечері скаржаться до обласної ради, що їх змушують примусово підписуватися. Це їхнє рішення. Вважаю, що треба бути мужніми і послідовними, відстоювати свою громадянську позицію, зокрема в колективі. Ми дали вудочку, щоб ловити рибу, а суспільство не змогло повною мірою скористатися цією можливістю. Це є проблема нашої країни, яка на шляху становлення громадянського суспільства.

Ті лікарі, які вже призначені, не можуть спочивати на лаврах. Наразі ми розпочинаємо серйозний контроль комунальних закладів охорони здоров’я, зокрема в частині їх фінансової діяльності. Ми залучаємо до цього процесу громадські організації, які запропонували дану ініціативу».

Також хочу навести слова міністра охорони здоров’я Олега Мусія: «Звільнення головних лікарів у Вінницькій області – це та практика, яку будемо застосувати по всіх областях. Ніхто не займається гонінням чи репресіями. У цих лікарів закінчився контракт.

Тепер вони на рівних умовах з іншими претендентами беруть участь у конкурсі на заміщення вакантної посади. Прийдуть ті, хто не брав хабарів та чесно виконував свою роботу».

Хотілося б нагадати, що головний лікар Бершадської ОЛІЛ В.А. Залецький займає посаду вже 12 років, тобто він керував закладом і до реформи. Чи за два роки реформи змінилася так різко робота тих медичних працівників під його керівництвом?

Питання не в конкретних звинуваченнях по кожному факту неналежно наданої медичної допомоги, хоча за кожним із них чиєсь особисте горе і трагедія, а питання в системі, яка влаштовує тих, хто до неї пристосувався. Мені здається, всі підтримали б протестний рух лікарів проти хабарництва в медицині і за достойну заробітну плату медичним працівникам. Але такого немає, значить, їх така система влаштовує або вони просто бояться.

Власне кажучи, будь-які питання, які хвилюють громаду, – стан медичного обслуговування, земельні проблеми тощо – мають стати питаннями громадських об’є д нань чи формувань громадян. Таким чином, формується громадська думка, громадянське суспільство і в кінцевому результаті демократичне суспільство. Посада чиновника – це непожиттєвий вирок і не питання громадських об’єднань вишукувати кримінал у діях посадовців, це питання правоохоронних органів, якщо вони на своєму місці. Але існує суд громадської думки, і кожен посадовець, який має гідність, повинен із ним рахуватись і, як відповідальний громадянин, має подавати у відставку, якщо службове недбальство допустив навіть не він, а його підлеглі.

Лінія війни. Результат діяльності безвідповідальних посадовців, корупціонерів, безхребетних чинуш і депутатів – теперішній стан наших збройних сил. Ще раз кажу, кожен із нас готовий стати на захист України і стаємо. Але якось стає прикро, коли один із депутатів обласної ради, життєвими принципами якого є, з його ж слів, авторитет і гроші, з трибуни сесії райради обзиває тих, кого він закликає стати на захист України, бомжами, бо вони не мають таких статків, як у нього, а з місця вигукує, що він кожному купить по два бронежилети і два шоломи. Напевно, щоб йому не заважали займатися своїми справами. Знаєте, ми захистимо Україну, але ми не хочемо захищати бізнес таких людей. Запитуємо: що, на власників великих бізнесів чи депутатів накладено бронь від призову в лави захисників країни? Тож нехай цей пан надіває на себе торби з грішми, ні – краще найсучасніший бронежилет, бо гроші там не рятують. Ми не бажаємо йому поганого і разом ідемо на війну. А там, як влучно сказав на майдані афганець із Луганська, «ни толщина кошелька, ни высота занимаемого положення не влияют на траекторию полёта пули».

З повагою до всіх мешканців району, голова ради громадського об’єднання «Бершадь-Майдан» Анатолій КОЗОРІЗ.


Дивіться також в розділі  Нам пишуть
» 16.06.2018 Сьогодні економічно складний час для всієї країни та для кожного господарника і підприємця зокрема, не виняток і ПрАТ «Птахокомбінат «Бершадсь кий». Але, за свою майже сорокарічну історію, ми завжди намагалися йти в ногу з часом, постійно...
» 16.06.2018 Кожна людина має свій характер, уподобання, пріоритети у виборі прикладу для наслідування. Я давно обрав найближчих і найрідніших для мене людей – моїх батька та матір. Так склалося не тому, що вони багато чого досягнули у житті, а через те, що...
» 16.06.2018 Даруйте любов! А як її дарувати, якщо не словами в книжках? Дуже просто: презентувати в бібліотеку, де юні читачі із захопленням гортають сторінки творів своїх земляків. Під час проведення місячника крає - знавчої книги фонд бібліотеки Джулинської...
» 15.06.2018 При Бершадській ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 із кінця травня працював пришкільний табір «З.О.Д.І.А.К.» із денним перебуванням школярів. У ньому відпочивали та оздоровлювалися 260 дітей – найбільше в районі. З великим задоволенням поспішали сюди учні 1-9...
» 07.04.2018 Через баночку цибульки…
» 07.04.2018 Батьківська пісня
» 07.04.2018 Завітайте до «Орхідеї»
» 01.04.2018 Шукаймо позитив, будьмо оптимістами
» 01.04.2018 І знову війна
» 01.04.2018 Уроки – як свято
Всі статті розділу Нам пишуть »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Лікарі - від Бога. А реформи - від лукавого</b><br />Голова райкому профспілки працівників АПК Яків Черватюк у свій час чимало років працював у Дяківці, тому добре...
3 фото   
<b>Герб Бершаді</b><br />Герб має форму іспанського щита червоного і срібного кольору. У верхній частині &ndash; перший історичний...
1 фото   
<b>Атрибути різдвяних свят</b><br />Серед чималої кількості нових свят та традицій залишається популярним і важливим Різдво. Готуються до нього...
9 фото   
<b>Підприємства району</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Серединка
Третяк Іван Тихонович (1921) 1921 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 30.05.44. Похов. с. Стинка, Ясський пов., Румунія.

З історії Бершаді
Радянські люди і в умовах жорстокого терору чинили фашистським окупантам опір. Для організації боротьби райком КП(б)У залишив на тимчасово окупованій території комуніста О. Р. Пилипчука, який вже в серпні 1941 року організував першу в районі підпільну групу, а в листопаді того ж року разом з Я. Ш. Талісом створив підпільну групу в м. Бершаді. В грудні виникла підпільна група з робітників та... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Відповідь М. Сологубу і не тільки - Листи читачів до редакціії газети "Бершадський край" та сайту - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення