Fridge magnet wooden gears

Музика довжиною в життя

  • Подобається6Не подобається
  • 5 Серпня 2009 р

Є люди, при зустрічі з якими виникає почуття задоволення. Це – творці... А якщо ця творчість 50 літ? В чомусь ця людина яскрава, незвичайна, самобутня, вона у полоні краси і бажання творити. Саме таким є композитор з Джулинки Василь Лазарович Малаховецький, а творчу діяльність осяяли понад 450 пісень.
– Василю Лазаровичу, пісня – це Ваша доля, вона у душі і серці. А чи Ви відчуваєте себе хазяїном цієї долі?
– Долю нам дає Бог, батько і мати. Доля всієї нашої родини в пісні. Всі грають і співають. Нас батьки вчили з дитинства слухати музику природи і музику душі людської.
І тоді струни серця творять пісні. Ось тоді і відчуваєш себе хазяїном долі.
– У який час приходить до Вас Муза? У її полоні які творяться пісні?

Безперечно, вірю! Вчені світу довели лікувальний ефект музики Бетховена, Баха, Шопена, Моцарта, Чайковського. Своїм довголіттям і здоров’ю я завдячую саме музиці

– Час натхнення – це стан душі, її злет. Це найчастіше у мене буває у вечірній час, вночі. І я записую мелодію пісні без інструмента, добре володію сольфеджіо. Так творяться хорові пісні, сольні, дуетні. Із пісень струменить любов до мальовничого краю, Вітчизни, народу-творця, рідної мови, сила і міць українського козацтва, відчуваються пахощі калини, мальв, чебрецю. Пісня живе, переливається, сміється.
– Чим для Вас особисто є музика?
– Змістом життя і стежиною любові до людей.
– Ми відчуваємо, що все менше любові існує у світі.
Жадібність до грошей, до влади, способи досягнення цього закрили двері душі багатьох людей. На Вашу думку, чи здатна музика достукатись у такі душі?
– Це досить складна проблема. Більшість таких людей втратили свіжість, благородство людської душі. Дехто слухає музику з пляшкою пива в одній руці, а сигаретою – в іншій, і до такої душі майже не достукатись. Музика тут майже безсила творити чудеса. На щастя, музичні ключі композиторів Пахмутової, Майбороди, Матвійчика, Крутого та багатьох талановитих і самобутніх композиторів здатні пробудити цвіт душі людини.
– Справжнє диво музики – навчити людину жити у щасті. Тоді настає духовне і фізичне зцілення. Чи вірите Ви в енергетичну силу музики і пісні?
– Безперечно, вірю! Вчені світу довели лікувальний ефект музики Бетховена, Баха, Шопена, Моцарта, Чайковського. Своїм довголіттям і здоров’ю я завдячую саме музиці. Вона веселить серце, а у веселому серці поселяється щастя, добро, благородство, людяність, ніжність, додає бадьорості, піднесеності, радості жити і бажання творити. Якщо здоровий дух – бути здоровому тілу.
– З якими хоровими колективами Вам гармонійно працювалось?
– Любов’ю до української пісні, майстерністю виконання славились хорові колективи сіл Баланівки, Джулинки, міста Бершаді. З фестивалів завжди поверталися переможцями.
 

Галина НЕВЕЛИЧКО, громадський кореспондент.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Народна артистка з Бершаді</b><br />У березні нинішнього року в Одесі було відзначено 90-у річницю з дня народження народної артистки, камерної співачки,...
25 фото   
<b>ДЖУЛИНКА</b><br />Вважається, що назва села походить із татарської мови. Це слово &quot;джуя&quot; означає сміливий, хоробрий. Так...
3 фото   
<b>Герб Бершаді</b><br />Герб має форму іспанського щита червоного і срібного кольору. У верхній частині &ndash; перший історичний...
6 фото   
<b>Усе найкраще - дітям!</b><br />У п’ятницю, 26 липня, відбулася нарада за участю керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, міського та...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Баланівка
Мацета Трохим Матвійович (1906) 1906 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.05.42.

З історії Бершаді
Прославив земляків подвигом П. І. Миколаєнко. В одному з жорстоких боїв він, командир роти 134-го танкового полку, особисто знищив кілька танків противника, забезпечивши виконання бойового завдання. За цей подвиг йому присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Його ім'ям названо одну з вулиць. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Музика довжиною в життя - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники