Fridge magnet wooden gears

Пісенна родина Олега Мазура

  • Подобається-1Не подобається
  • 10 Лютого 2017, 10:00

15 лютого 1989 року завершився вивід обмеженого контингенту радянських військ із території Демократичної Республіки Афганістан, де протягом дев’яти років, одного місяця і дев’ятнадцяти днів солдати виконували «інтернаціональний обов’я зок».

Вивід військ був проведений за дев’ять місяців. За роки війни в Афганістані побувало 620 тисяч радянських солдатів, офіцерів, генералів і 21 тисяча робітників і службовців. У пекло війни кидали строковиків, хлопчиків, які виросли у мирний час… Дехто проходив курс навчання в учбових центрах, інших після призову направляли в Туркестанський округ для адаптації до жаркого пекла Афганістану і проходження «курсу молодого бійця».

…Радість прийшла у сім’ю 22 січня 1964 року: народився син, продовжувач роду! Назвали його Олегом (на знімку зліва). Син підростав, йшов стежкою всіх однолітків: безтурботне дитинство, шкільні роки… Навчання у середній школі поєднував із заняттями у музичній школі, опановуючи гру на акордеоні. Закінчивши 8-ий клас, вступив до Вінницького музичного училища мистецтв ім. М.Леонтовича. Батьки підтримували пристрасть юнака, його фанатичне захоплення музикою, акордеоном, подарувавши сину коштовний інструмент. Як колгоспний стипендіат, після закінчення навчання 1983 року повернувся у рідне село, отримавши призначення баяніста Джулинського будинку культури. Восени цього ж року був призваний до війська.

Призовника відправили до Туркестанського військового округу в місто Термез (Узбекистан) на кордоні з Афганістаном… Про роки служби нагадують медалі «За відвагу» та «Від афганського народу».

… Олександр Якович і Клавдія Олексіївна Мазурі, як і тисячі батьків воїнів-афганців, пройшли через усі круги пекла за два роки служби в армії сина… І ті ж два роки служби Бог, янгол-охоронець стояли за Олегом… 1985 року батьки дочекались сина зі служби.

Тоді ж він розпочав роботу художнім керівником Маньківського будинку культури.

У 1987 році відділ культури призначив Олега Олександровича директором Джулинського будинку культури. Молодий керівник із запалом взявся до роботи: проводили тематичні вечори, працювали гуртки художньої самодіяльності, ансамблі, хор. Співпрацював із колективами музичної школи, школи-інтернату, середньої школи. На сцені виступали сімейний дует Галина та Григорій Тури, тріо бандуристок, пробували свої сили гумористи, танцювальні колективи. У 2004-му створено ансамбль «Надбужанка», який об’єднав любителів української пісні. 2012 року ан - самблю присвоєне звання народного аматорського колективу української пісні.

2017-ий для Олега Олександровича – рік ювілеїв: 30-річчя роботи директором, 30-річчя шлюбу, 30-річчя дочки Людмили, яка після закінчення Тульчинського училища працює художнім керівником будинку культури. Перші кроки на сцені робить і онучка Софійка.

Олена БІЛОГРИВА, с. Джулинка.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Колегія відділу освіти</b><br />29 серпня 2012 року в Бершадському районі відбулось засідання колегії відділу освіти райдержадміністрації, в якому...
2 фото   
<b>Хоч і хутірець, та світу тут не кінець</b><br />На колишньому хуторі імені Жданова в Осіївці колись було 84 двори. Нині житлових будинків, у яких ще хтось проживає,...
3 фото   
<b>Герб Бершаді</b><br />Герб має форму іспанського щита червоного і срібного кольору. У верхній частині &ndash; перший історичний...
4 фото   
<b>Вінниччина очима редактора - Липовеччина – тур третій</b><br />Черговий виїзд редакторського корпусу виявився вже до меншого, сорокатисячного району, але зовсім не менш значимого і...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Яланець
Мазуренко Арсень Минович (1922) 1922 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1941 р.

З історії Бершаді
Возз'єднання Правобережної України з Росією було прогресивним явищем в житті українського народу. Це помітно позначилось і на розвитку Бершаді, яка стала центром одноіменного округу Брацлавського намісництва. В 1797 році за новим поділом Бершадь — повітове місто Подільської губернії, а з 1804 року — містечко Ольгопільського повіту. Вже на початку XIX ст, існували бершадські суконна... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Пісенна родина Олега Мазура - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники