Fridge magnet wooden gears

Захоплення на все життя

  • Подобається0Не подобається
  • 3 Листопада 2010 р

Після закінчення Вінницького педагогічного інституту О.О. Дьомін вже майже 37 років працює на освітянській ниві. Родом Олександр Олександрович із села Головеньки Немирівського району, але свій трудовий шлях у далекому вже 1973 році розпочав учителем англійської мови у Флоринській середній школі.

Відтоді Бершадщина для нього теж стала рідною. Працював інспектором шкіл райвно, головою районної профспілкової ради працівників освіти, заступником представника Президента України у Бершадському районі, начальником відділу освіти райдержадміністрації. Нині викладає англійську мову в міській загальноосвітній школі №1. О.О. Дьомін – відмінник народної освіти УРСР.

Олександр Олександрович завжди брав і бере активну участь в громадському житті. Він був одним із організаторів районної організації «Народного руху України», навіть брав участь в його другому з’їзді, який проходив у жовтні 1990 року. І нині О.О. Дьомін активно долучається до вирішення проблемних питань територіальної громади, адже є членом виконавчого комітету міської ради.
А ще Олександр Олександрович вже багато років дописує до районної газети, виступає на її сторінках з цікавими і проблемними матеріалами.
Взагалі, О.О. Дьомін – цікавий співрозмовник, творча особистість. Він захоплюється малюванням, туризмом, футболом. Свої навички та уміння охоче передає учням. Щороку організовує туристичні походи своїх вихованців по району.
Але є в Олександра Олександровича особливе захоплення – шашки. Тридцять шість років тому О.О. Дьомін організував гурток «Диво-шашки» при районному будинку піонерів (нині будинок дитячої творчості), який вже багато років він веде на базі міської школи №1. Олександр Олександрович – кандидат у майстри спорту, один із найсильніших шашкістів області. Велику роботу талановитий, ініціативний вчитель і тренер О.О. Дьомін проводить по пропаганді цієї всенародної гри серед дітей і молоді, адже справедливо вважає, що вона дуже корисна для школярів, бо розвиває пам’ять, уяву, логічне й абстрактне мислення.
З ініціативи Олександра Олександровича на Бершадщині вже стали традиційними щорічні дитячі шашкові турніри «Снігова королева», «Рання весна», «Золота осінь». Проводяться також особиста першість міста Бершаді, першість ра - йону. Але чи не найбільшою популярністю користується відкритий міжнародний шашковий турнір «Бершадська нива», який щорічно проходить на початку серпня. Нинішнього року цей турнір відбувся в 32-й раз.

Варто сказати про те, що вихованці О.О. Дьоміна беруть участь не лише в чемпіонатах області, а й України, Європи та світу. Щодо спортивних досягнень, то за три з половиною десятиліття Олександр Олександрович підготував у гуртку «Диво-шашки» 130 першорозрядників та 67 кандидатів у майстри спорту. Команда шашкістів Бершадського району 24 рази ставала чемпіоном області в змаганнях, які проводить фізкультурноспортивне товариство «Колос». Віриться, що вихованці О.О. Дьоміна регулярно здобуватимуть перемоги не лише в чемпіонатах області, України, а й Європи та світу.
Вчора творчому педагогу, здібному наставнику, палкому прихильнику й ентузіасту всенародної гри, активному громадському кореспонденту районки, шанованій людині О.О. Дьоміну виповнилося шістдесят років. Щиро бажаємо Олександру Олександровичу козацького здоров’я, людського щастя, творчого натхнення, нових перемог, талановитих учнів і шани від людей. З роси і води Вам!
Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Природа</b><br />
7 фото   
<b>«Млиноманія» кличе нових та старих друзів до берегів Південного Бугу!</b><br />4-5 серпня в селі Печера Тульчинського району Вінницької області традиційно відбудеться щорічний фолк-рок фестиваль...
4 фото   
<b>День соборності - 2011</b><br />День соборності України - свято незвичне. Тому святкують його, як кожен розуміє.
15 фото   
<b>Фестиваль родинної пісні «Мамина піч» 2013</b><br />Цьогоріч як і щороку 2-го серпня на Іллі заслужений артист України, «народний кум України»&#160;Микола Янченко зібрав...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Лісниче
Руденький Павло Пафнутійович (1907) 1907 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 00.08.44. Похов. Ясський пов., Румунія.

З історії Бершаді
На початку XVII ст. Бершадь була значним населеним пунктом: тут налічувалося 275 дворів і близько 1650 чоловік населення. З перших днів визвольної війни українського народу під проводом Богдана Хмельницького козаки, селяни й міщани Бершаді створили селянсько-козацький загін на чолі з Трифоном, який приєднався до Уманського полку і брав участь у визволенні Брацлавщини та Поділля від... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Захоплення на все життя - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники