Fridge magnet wooden gears

Художник із глибинки

  • Подобається4Не подобається
  • 10 Листопада 2010 р

На знімку: О.І. Кокович.

Не знаю, чи можна назвати Баланівку глибинкою, але те, що в ній народився і виріс відомий художник не тільки в Україні, але в усьому світі Олександр Іванович Кокович, – це факт. Напевно, Божий дар отримав Олександр Іванович від самого народження. Ще у шкільні роки для нього не було проблемою намалювати портрет вчителя чи однокласника, натюрморт чи пейзаж.

Свої задатки він удосконалював у Баланівській середній школі, а потім – в Одеському державному педуніверситеті імені К.Ушинсь кого.
Його роботи користуються великим попитом в Україні та за її межами. Переважно це портрети відомих людей. На замовлення колишнього президента України Віктора Ющенка Олександр Іванович виконав понад 165 портретів людей, які прославили Україну на весь світ. Це замовлення було виконано протягом 2007-2008 років для Українського Дому по проекту «Великі українці». Виставка відкрилася 25 липня 2008 року.
Художник побував у більшості країн світу, про що свідчать картини, намальовані в Канаді, Австралії, Туреччині, Чехії, Болгарії, Греції, Лівані, Іспанії та інших країнах. Подорожі надихають Олександра Івановича на створення нових шедеврів. Його виставки були організовані в Аргентині, Бразилії, на Кіпрі. Роботи виконує Олександр Іванович пастеллю, гуашшю, олією, акрили.
До речі, акрили – це новий вид фарби на воді, який був вперше застосований при будівництві нової столиці Бразилії у середині 60-х років ХХ століття.

Сьогодні художник проживає в Одесі, має дружину і двох дітей, часто навідується у Баланівку, де у нього є хата, яка залишилася у спадок від батьків.
Під час розмови з Олександром Івановичем я переконався, що він ніколи не поривав і не порве із Баланівкою.
Для нього це святе місце, адже тут він народився, тут знаходяться могили його батьків. Батьківський дім завжди кличе його. Тут він побудував новий паркан, посадив садок.
Олександр Іванович ще в повному розквіті творчих сил, він ще зовсім молодий, всього тільки перших 45 років, але своєю працею славу здобув навіки.

О.І. Кокович вважає себе вільним художником, він не входить ні до яких об’єднань, політичних угрупувань. Одесити глибоко поважають цього творця живописних полотен. В Одесі для художника виділено чотирнадцять місць для роботи та виставок його робіт, по місцевому телебаченню організовуються передачі про О.І. Коковича, як відомого художника.
Його пензлю належать портрети, виконані на замовлення великих акторів Борислава Брондукова, Лариси Удовиченко, Жан-Клода Ван Дамма, співачки Лариси Доліної, та багатьох інших знаменитостей.
На жаль, ми, земляки художника, мало знаємо про нього та інших відомих вихідців із нашого краю. Як свідчить історія, з глибинки завжди виходили відомі політики, філософи, митці. Таким став і наш земляк Олександр Іванович Кокович.
Григорій ПОГОНЧИК.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Сонячне свято в Серединці</b><br />Цьогоріч традиційне свято – День села – було незвичним, адже відзначалося 65-річчя незабутнього Василя Думанського…
3 фото   
<b>Випуск у медколеджі</b><br />2 березня 2011 року&nbsp; у Бершадському медичному коледжі відбувся 42 випуск&nbsp; фельдшерів.
7 фото   
<b>«Млиноманія» кличе нових та старих друзів до берегів Південного Бугу!</b><br />4-5 серпня в селі Печера Тульчинського району Вінницької області традиційно відбудеться щорічний фолк-рок фестиваль...
6 фото   
<b>Усе найкраще - дітям!</b><br />У п’ятницю, 26 липня, відбулася нарада за участю керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, міського та...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Баланівка
Мацета Трохим Матвійович (1906) 1906 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.05.42.

З історії Бершаді
У важких умовах воєнного часу, відчуваючи гостру нестачу ремонтно-будівельних матеріалів і робочих рук, трудящі відбудовували підприємства. Під час масових суботників та недільників робітники й службовці розбирали завали каменю та цегли, в позаробочий час монтували устаткування, яке надходило все в більшій кількості від підприємств братніх республік. У короткий строк налагодили випуск продукції... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Художник із глибинки - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники