Fridge magnet wooden gears

Його віра і "Надія"

  • Подобається1Не подобається
  • 9 Лютого 2011, 09:00

Хоч про жителів Війтівки іноді й кажуть, що струнка підприємливості в багатьох з них закладається ще з молоком матері, про сім'ю колишнього колгоспного механізатора Григорія Артемовича Демчука цього, здається, не скажеш. Хоч було у нього з дружиною п'ятеро дітей, якось по-особливому займатися їх вихованням, будучи постійно зайнятими на роботі, їм було ніколи.

Тож в Івана – одного з чотирьох їхніх синів, взялася вона звідкілясь не одразу. Спочатку, як здобув середню спеціальну освіту у Брацлавському технікумі, працював у ПМК-45 і електриком, і механіком, і головним механіком, аж поки через десять років не став директором будинкоуправління. На цю посаду не так легко було підібрати тоді знаючого дану специфіку керівника, який міг би забезпечити цю складну ділянку роботи. Тож вибір кандидатури Івана Григоровича Демчука був не випадковим.

Адже у свій час йому добряче довелося поїздити по об'єктах будівництва у районах, яке якраз набуло великого розмаху. Зате збагатився досвідом. Саме це і послужило передумовою переходу на роботу в будинкоуправління, яке очолював вісім років. Тут вже дійсно, коли фінансування було мізерним, потрібно було мати талант керівника, щоб організація функціонувала повноцінно.

Так сталося, що тодішній голова райспоживспілки О.Г. Красиленко, який теж любив займатися будівництвом, звернув увагу на ініціативного І.Г. Демчука і запросив на роботу головним інженером ковбасного цеху.

Продукцію тоді випускали у старому приміщенні, проте повним ходом, вже за його участю, велося будівництво нового. Активно сприяв цьому і М.П. Слісарчук, який був тоді директором комбінату кооперативної промисловості, в структуру якого входив ковбасний цех. А невдовзі Івану Григоровичу довірили його керівництво. Правда, щоб працювати на новому робочому місці, довелося навчатися у Львові ще й на майстра ковбасного виробництва.

Враховуючи, що від Бершаді зовсім недалеко Тростянецький м'ясокомбінат, який своїми потужностями міг забезпечити м'ясними, в тому числі і ковбасними виробами декілька областей, даний задум тоді межував, мабуть, на грані з утопією. Як вести боротьбу з таким конкурентом?

Але хоч і насправді були вже не ті часи, коли, як кажуть в народі, на прилавках не було ні м'яса, ні ковбаси, берщадчани таки довели свій задум до кінця. На сьогодні це один з найбільших виробників ковбасних виробів і копченостей на всю найближчу округу. Одних тільки ковбасних виробів випускають 16 видів. Продукція СТ «Надія» – так тепер називається «фірма», яку очолює І. Г. Демчук, відома своєю якістю навіть у столиці нашої держави, інших великих містах. У райцентрі ж не раз можна чути у магазинах, коли покупець навіть не цікавиться сортом ковбаси, а одразу ж її просить покласти на вагу, як тільки чує, що вона «від Демчука».

– А ми і виграємо конкуренцію в основному за рахунок якості, – розповідає Іван Григорович. А ще, враховуючи специфіку сільськогосподарського району, де прибутки в людей невисокі, приваблювати покупців тут навчилися ще й поміркованими цінами на свою продукцію.

У СТ «Надія» нині 22 працюючих, які відповідно оформлені на роботу. Івану Григоровичу роками вдається знаходити спільну мову з кожним із них. Якщо оглянутися на його пройдений шлях, то він все життя мов на вулкані. Он яка відповідальність покладалася на нього, коли працював у будівельній організації, не меншою була і в будинкоуправлінні. А що вже казати тепер, коли виготовляють продукти харчування для тисяч людей.

Якою була його заповітна мрія, так і не вдалося виявити. Натомість зрозумілим стало інше – саме мрія бути у вирі життя, прагнення робити значимі справи для людей і своєї родини, породили СТ «Надія» таким, яким воно є на сьогодні. Енергія, повага до оточуючих, любов до життя, обов’язково відчуваються, коли з ним спілкуєшся.

I в особистому житті, за його словами, у нього все нормально – програму-мінімум до свого шістдесятиріччя, яке відзначає сьогодні, вважає виконаною. Тож продовжує працювати й далі.

Любов Іванівна, дружина, теж трудиться поряд. Дочка Людмила і зять Ігор – підприємці.

У районі кажуть, що з І.Г. Демчуком, як з партнером по бізнесу, досить легко знаходити спільну мову. А це теж є неабиякою оцінкою його діяльності. Особисто ж для нього найдорожчим скарбом, якого дочекався, є його двоє онуків, особливо Сашко, якому поки що тільки десять місяців. Можливо він теж стане підприємцем, як його дідусь.

Тож всіляких гараздів Вам, ювіляре!

Павло КУШПЕЛА.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Відкритий лист панам Демченку, Козорізу і не тільки</b><br />Вельмишановні панове Борисе та Анатолію! Зізнаюсь, що я, з очікуваною цікавістю ознайомився з наперед анонсованими...
2 фото   
<b>В Житомирі презентували книгу спогадів про В. Кавуна</b><br />5 травня у Житомирській облдержадміністрації відбулася презентація книги спогадів про Василя Кавуна «Живий у пам’яті...
3 фото   
<b>Ювілейне свято молодої держави відзначила Бершадщина</b><br />Наша держава відзначила важливу, знаменну дату в багатовіковій історії народу &ndash; двадцяту річницю проголошення...
2 фото   
<b>Годованець Ганна Дмитрівна</b><br />Мандрик-Годованець Ганна Дмитрівна Народилася 21 травня 1926 року в сімї селянина в с. Романівці. Батьки займалися...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Чернятка
Надворний Лук'ян Тарасович (1915) 1915 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.03.44.

З історії Бершаді
І знову трудящі бралися до мирної праці. В червні 1920 року в Бершаді був створений районний партійний комітет. Під керівництвом партійної організації налагоджувалося трудове творче життя. Приступили до відбудови цукрового заводу, ремонту школи. Селяни успішно провели осінню посівну кампанію, У вересні 1920 року в житті трудящих Бершаді сталася визначна подія — 120 незаможників... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Його віра і "Надія" - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники