Fridge magnet wooden gears

Долю поєднав з музикою

  • Подобається1Не подобається
  • 18 Лютого 2011, 09:00

На знімку: учасники маньківського ансамблю «Явір» у 1981 році.

Василь Тимофійович Шатайло – неординарна особистість. З його іменем пов’язана історія маньківського вокальноінструментального ансамблю, який був надзвичайно популярним в 70-80-ті роки. Це і було предметом нашого спілкування.

Родом В.Т. Шатайло з Маньківки. Після школи навчався в Тульчинському училищі культури і мистецтв, причому, на двох відділеннях – народному і духовому. Правда, була у навчанні перерва два роки – Василь Тимофійович служив в армії у ракетних військах в одному із гарнізонів Грузії. Хлопець і там не поривав з музикою – у вільний від служби час грав на трубі в оркестрі.

Знаковим у житті В.Т. Шатайла було проходження практики у Війтівському сільському будинку культури, який на той час очолював М.І. Бабій.

Саме тоді Василь Тимофійович познайомився з талановитим педагогом, музикантом, великим ентузіастом І.Ф.Полярушом. Іван Федорович, який викладав фізику в школі, був чудовим гітаристом і організував у селі ансамбль, в якому грав на трубі і В.Т. Шатайло. Він і досі з теплотою згадує свого наставника і як ретельно вчився в нього. Тож зрозумілим було бажання випускника культ освітнього училища потрапити на роботу саме в це село.

Так і сталося. Василь Тимофійович деякий час попрацював у Війтівці, а потім за пропозицією парторга колгоспу «12-річчя Жовтня» І.Б. Вращука взявся за організацію ансамблю у Маньківці. Керівництво колгоспу допомогло з придбанням музичних інструментів, апаратури, а молодий, енергійний художній керівник Маньківського сільського будинку культури В.Т.Шатайло підбирав музикантів, організовував репетиції. Василь Тимофійович чудово пам’ятає перший склад ансамблю. Окрім нього, грали гітаристи Борис Кам’янчук, Володимир Полі щук, Василь Тищенко, на іоні ці – Василь Кравець та ударник Володимир Блащенко. Трубачів спочатку не було.

Перший концерт ансамблю, який ще і назви не мав, відбувся 7 листопада 1973 року. Музиканти мали шалений успіх, їхній виступ сподобався і місцевому керівництву. А потім були сотні концертів ансамблю «Явір» в Маньківці, інших селах, в районі та області.

Варто зазначити: у той час епоха вокально-інструментальних ансамблів тільки починалася. На Бершадщині було всього два таких колективи – у Війтівці і Маньківці, які виступали на всіх відповідальних концертах. І лише згодом подібні групи почали з’являтися й в інших селах.

– У 1977 році в Житомирі ми брали участь у республіканському фестивалі і стали його дипломантами, – розповідає В.Т. Шатайло. – Потім представляли Вінниччину на фестивалі «Марцішор» в Молдавії, де теж мали успіх.

Але найбільше Василю Тимофійовичу запам’яталося, як в 1981 році ансамблю присвоїли звання «народного» і вони супроводжували передовиків сільського господарства Вінниччини в чорноморському круїзі на кораблі «Адмірал Нахімов».

– То були незабутні враження, – згадує В.Т. Шатайло. – Ми давали по два концерти у кожному місті, де зупинялися, і скрізь наші виступи супроводжувались шквалом аплодисментів вдячних глядачів.

Цікаво, а яким був репертуар ансамблю у той час?

– Майже всі наші концерти, – продовжує розповідь Василь Тимофійович, – розпочиналися піснею «Ми з Поділля», були пісні про війну, патріотичні, народні, а також комсомольські, молодіжні.

Учасники ансамблю мали по кілька гарних костюмів, про що подбали тодішній голова колгоспу Б.Д. Булка та І.Б. Вращук, який для музикантів був як хресний батько.

Бажаючих грати в ансамблі було дуже багато, відбирали кращих із кращих, здібних і які мали гарні вокальні дані. Репетиції проводили у вівторок і п’ятницю, а в суботу і неділю грали на танцях.

Десять років керував ансамблем В.Т. Шатайло. Доля зводила його з відомим співаком Іво Бобулом, а також з керівником ансамблю «Ватра» Львівської державної філармонії Ігорем Білозором, якому дуже сподобався ВІА «Явір». Дорослий склад ансамблю припинив виступи у 90-х роках.

Естафету підхопили школярі – при Маньківському сільському будинку культури діє зразковий дитячий вокальноінструментальний ансамбль «Явір» під керівництвом В.В. Тимошенка, який, до речі, був учасником тодішнього колективу.

Нині В.Т. Шатайло – вчитель музики М’якохідської ЗОШ І-ІІ ступенів, мешкає в Красносілці. Разом з дружиною Ніною Олександрівною вони виховали дочку Світлану та сина Сергія, які живуть окремо.

Днями ж Василю Тимофійовичу виповнюється шістдесят років. Озираючись у минуле, він із задоволенням поринає у юність, згадує багаті на події і враження роки. Усе його життя супроводжує музика.

Щиро зичимо ювіляру міцного козацького здоров’я, добра і щастя, натхнення та успіхів, а також шани від людей.

Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
5 фото   
<b>1 вересня - День Знань</b><br />Сьогодні його урочисто відзначають в усіх куточках нашої України; з веселою піснею першого дзвоника, морем яскравих...
2 фото   
<b>В Житомирі презентували книгу спогадів про В. Кавуна</b><br />5 травня у Житомирській облдержадміністрації відбулася презентація книги спогадів про Василя Кавуна «Живий у пам’яті...
2 фото   
<b>Найперше – здоров’я пацієнтів</b><br />Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на...
3 фото   
<b>Бершадський медичний коледж</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Михайлівка
Німчук Михайло Григорович (1916) 1916 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Сержант. Загинув 1945 р. Похов. Німеччина.

З історії Бершаді
Своєрідне містечко виникло на колишньому пустирі, де на кошти колгоспів у 1967 році збудовано кількаповерхові навчальні корпуси медучилища з сучасними лабораторіями, гуртожитком та їдальнею. Тут навчаються понад 400 майбутніх фельдшерів те акушерок, які працюватимуть у лікарнях, колгоспних пологових будинках, на медпунктах. Майбутні медики заклали новий парк, посадили тисячі кущів та... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Долю поєднав з музикою - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники