Fridge magnet wooden gears

Школа, яку люблять

  • Подобається0Не подобається
  • 19 Червня 2013, 23:07

Сьогодні виповнюється 65 років з дня народження директора Бершадської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 В.В. Оніщенка. Людини, знаної не лише в районі та області, але й далеко за її межами.

Шанують Віктора Васильовича за професійну майстерність, принциповість, людяність, енергійність та ентузіазм.

Поважають за уміння зрозуміти, дати слушну пораду, підставити у важку хвилину своє плече.

Нещодавно регіональна експертна рада при Департаменті освіти і науки Вінницької облдержадміністрації атестувала Бершадську ЗОШ №3 з відзнакою. Це єдиний освітній заклад району, який на сьогодні має найвищу оцінку. У цьому є, звичайно, і чимала заслуга нашого ювіляра!

Кореспондент газети поспілкувався з В.В. Оніщенком.

– У нинішньому навчальному році школа відзначила своє двадцятиріччя. Це невеликий проміжок часу для навчального закладу, щоб сформувати високопрофесійний колектив і досягти визнання не лише в районі та області, а і на всеукраїнському рівні. Як це вдалося?

– Звичайно, далося все це нелегко. Але бажання зробити школу конкурентоздатною на сучасному ринку освітніх послуг та створити всі умови для ефективного навчання і всебічного розвитку особистості кожного учня сприяло тому, що за короткий термін створено модель сучасного навчального закладу. Сьогодні ми маємо свою концепцію розвитку і статут, затверджену символіку, запроваджено шкільну форму, створено учнівське та громадське самоврядування. За роки роботи склалася ефективна система навчальної, виховної, методичної та науково-дослідницької роботи. У навчальновиховному процесі застосовуються нові педагогічні технології. Традиційною стала участь педагогів школи у Всеукраїнському конкурсі «Вчитель року» та регіональному «Творча скарбничка», створено систему роботи з обдарованими дітьми, з’явилась сучасна комп’ю - терна техніка. Звичним атрибутом шкільних кабінетів є копіювальна та аудіо- і відеотехніка. Тому невипадковим є те, що три роки тому школа стала лауреатом Всеукраїнської громадської акції «Флагман освіти і науки України» і нагороджена дипломом «За вагомий внесок у розвиток іміджу освіти і науки України». У закладі діють єдиний у районі Центр естетичного розвитку дитини та театральна студія «Гармонія».

У 2009 році школі, єдиній у районі, надано статус експериментального навчального закладу обласного рівня в рамках регіонального проекту «Педагогічний експеримент 2008-2012». За вагомий внесок у модернізацію національної системи освіти та участь у Міжнародній виставці «Сучасні навчальні заклади-2010» школа нагороджена дипломом Міністерства освіти і науки та Академії педагогічних наук України.

– Вікторе Васильовичу, для Вас, як для палкого прихильника спорту, невипадковим є те, що школа визначена базовою з проблем формування здорового способу життя. Яке місце займає проблема здоров’я дітей у роботі дирекції та педагогічного колективу навчального закладу?

– У нас розроблена та реалізується цільова програма «Здоров’я», в рамках якої діють чотири мініпроекти: здоров’я та фізична культура; психологічна служба – служба охорони психологічного здоров’я; шкільна поліклініка – центр здоров’я дитини; екологічна служба «Екосвіт».

Для організації спортивно-масової оздоровчої роботи в закладі створено найкращу в районі матеріальну базу: дві спортивних зали (ігрова та гімнастична), тренажерна зала, стрілецький тир, шкільний стадіон, майданчик для міні-футболу, майданчик зі штучним покриттям. Діє шість спортивних секцій, секція туризму, спортивна агітбригада «Зірки спорту». За 20 років існування 17 разів школа займала перше місце в районній учнівській спартакіаді.

Юні спортсмени неодноразово були переможцями і призерами всеукраїнських та обласних змагань. У 2006 році юнацька збірна школи з футболу стала чемпіоном України серед юніорів.

Ми неодноразово були переможцями обласного етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту сучасної моделі навчального закладу «Школа сприяння здоров’ю». У 2009 році стали переможцем його заключного – Всеукраїнського етапу. Наказом МОН молодьспорту України від 23.08.2012 року №945 школу визнано освітньо-інформаційним центром з розвитку Національної мережі шкіл сприяння здоров’ю та вручено відповідний сертифікат.

– Нині надзвичайно актуальною є проблема виховання національної еліти. Ваші міркування з цього приводу?

– За 20 років функціонування у школі склалася чітка система роботи з обдарованими дітьми. Наше завдання – дати можливість проявитись кожному. 405 із 640 учнів школи (63%) в минулому році були учасниками та переможцями різних інтелектуальних та творчих конкурсів, олімпіад, турнірів.

– Що Ви вважаєте найважливішим серед усіх досягнень?

– Як на мене, найважливішим здобутком є те, що ми стали школою, яку люблять діти. Люблять не за розваги і свята, на які багате шкільне життя. Учні люблять свою школу, як люблять найрідніших, бо з ними добре – добре бути почутим, коли тобі так хочеться розповідати, коли маєш друзів, коли можеш управляти своїм шкільним життям, коли слова, обіцянки, вимоги і поради педагогів не треба брати під сумнів, бо вони щирі.

Не менш важливим досягненням є тісна співпраця з батьками та громадськістю міста. Багато в чому з того, що маємо, школа завдячує саме батькам та меценатам.

Високопрофесійний колектив, що склався за роки існування школи, сповнений сьогодні амбітних планів, готовий до змін на краще. Я впевнений, що найсвітліші дні та інноваційні проекти ще попереду.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
3 фото   
<b>«Поет усього людства…»</b><br />Так сказала про Тараса Шевченка відома англійська політична діячка Полін Бентлі. &ndash; Тарас Шевченко виходить за...
4 фото   
<b>Птахокомбінату «Бершадський» – 35!</b><br />Матеріали з ПАТ «Птахокомбінат «Бершадський», у тому числі і з нагоди пам’ятних дат, доводилося готувати не раз. І...
4 фото   
<b>Сонячне свято в Серединці</b><br />Цьогоріч традиційне свято – День села – було незвичним, адже відзначалося 65-річчя незабутнього Василя Думанського…
2 фото   
<b>Доземний уклін визволителям</b><br />З кожним роком віддаляються в часі події буремних літ Великої Вітчизняної війни, але пам’ять про них і досі відлунює...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Тернівка
Коваль Федір Митрофанович (1909) 1909 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1945 р. Похов. Чехо-Словаччина.

З історії Бершаді
Краще стали працювати медичні установи. Відбудовано фельдшерські пункти на всіх підприємствах, тубдиспансер, поліклініку, райлікарню на 100 ліжок. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Школа, яку люблять - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники