Відданість професії

 • Подобається0Не подобається
 • 20 Квітня 2011, 09:00

Шістдесятиріччя для чоловіка – це та пора, коли підбиваєш певні підсумки прожитого і плануєш, виходячи з досвіду, дії на майбутнє. Володимира Олександровича Глушка ювілей застає в роботі, якій присвятив усе своє життя.

Хоч профорієнтаційною роботою серед учнів колись ще не займалися на такому рівні, як тепер, професію, ще навчаючись в осіївській школі, вирішив обрати він для себе таку, без якої в селі не обійтися.

Так, як батько працював на тепловозоремонтному заводі у Гайвороні, то вабити б його мала залізниця. Але у них з матір’ю і сестрою Наталею був свій, домашній «завод», от тільки по виробництву продуктів харчування – молока, м’яса. Тобто утримували в обійсті і корову, і поросят, і птицю. Хто мав за всім доглядати, якщо батьки постійно були на роботі. Тож хоч і тричі довелося поступати в інститут, а все ж домігся свого.

А так, як це вже було після служби в армії, організовувати своє життя далі, у чому тепер ні трохи не розкаюється, почав, як кажуть, випереджаючи темпи. Ще будучи студентом, створив сім'ю – його супутницею по життю стала односельчанка Людмила, яка навчалася на зоотехнічному факультеті. А далі діло молоде – не забарилася пора, коли їх студентська сім'я поповнилася первістком сином. Закінчення ВУЗу теж ознаменувалося поповненням – ніби на замовлення народилася ще й донечка.

Того, що з направленням на роботу пощастило, як нікому, не заперечиш, адже отримали його у знамениту на ту пору Тиманівку Тульчинського району. І одразу ж Володимира Олександровича призначили на посаду головного ветеринарного лікаря.

Дане господарство для нього, як і для всієї сім'ї, стало ще однією, не менш важливою школою, бо воно було знаменитим у країні і тут дійсно було чому навчитися. Але авторитет, як відомо, завойовується не днями на роботі, чи оцінками в атестаті, а конкретними справами. Своєрідне «хрещення» у цьому селі, вже як спеціаліста, згадує Володимир Олександрович, допоміг пройти збіг обставин. У даному господарстві у нього було чимало підлеглих, але всі після ветеринарного технікуму, тому не кожний з них міг відважитися навіть на таку буденну, здавалося б, операцію, як кастрація свинок. Тож доводилося самому засукувати рукави і те стало його першою суттєвою перемогою і над собою, і над оточуючими. А вже як через недогляд «подулися» більше сотні корів, і як практично всіх, крім однієї, йому вдалося врятувати, то взагалі почали поважати як спеціаліста. А удача, особливо на початку трудової діяльності, он як додає впевненості, окрилює.

Хоч з підготовкою зооветспеціалістів справа у нас ніколи не стояла, справжніх фахівців серед них на селі на пальцях можна перерахувати. Тож подружжя Глушків запросили, на що сім'я дала згоду, у їхню рідну Осіївку.

А коли Людмилу Тарасівну обрали керівником кошаринецького господарства, то Володимир Олександрович й тут очолив ветеринарну службу.
Зрозуміло, знову довелося переїжджати.

Причому в Кошаринцях довелося починати практично все з нуля. А на додачу ще й з керівником господарства довелося зустрічатися частіше, ніж було до цього, бо він був свій, домашній. Людмила Тарасівна, розповідає він тепер усміхаючись, не робила йому ніколи, як спеціалісту, жодних поблажок.

Згодом повернулися знову у рідну Осіївку, і знову дружина очолила сільгосппідприємство, а він посів посаду головного ветлікаря.

Можливо, саме тому і збереглося тваринництво в Осіївці, та ще й розвивається, коли у більшості господарств занепадає, або зникло взагалі, що вони обоє фахівці у даній галузі і ним займаються. Щоправда, на думку самого Володимира Олександровича, те є заслугою всіх спеціалістів, всього колективу тваринників.

А щодо самої професії, якій він присвятив більше трьох десятиліть свого життя, і вірним якій залишається й досі, то він не приховує, що всі ці роки йому самому постійно доводилося вчитися, удосконалюватися.

Адже професія ветеринарного лікаря, на його думку, навіть складніша, ніж лікаря, що лікує людей. Бо на фермі виробляється продукція, від якої залежить здоров'я і благополуччя всіх, хто її споживатиме. У нього, кажуть, навіть напрацьовані свої підходи, методи, ціла школа ведення тваринництва – перевагу завжди віддавав профілактиці захворювань. Хоч у житті було всякого. Доводилося навіть рятувати худобу, вдаючись до кесаревого розтину.

Здавалося б, набувши такого досвіду, давно міг би організувати, як тепер модно, приватне підприємство і працювати, як тепер кажуть, на себе. Але це, видно, не у його характері, він завжди був і залишається прихильником великотоварних колективних господарств, які дають набагато якіснішу продукцію. А ще для нього було і залишаться головним повсякденне відчуття, що він, як спеціаліст, потрібний людям.

Можна лише здогадуватися, скільки вітань на свою адресу з нагоди ювілею він отримає 21 квітня. Тож приєднаймося до них і ми. З роси і води Вам, шановний Володимире Олександровичу!

Павло КУШПЕЛА


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
19 фото   
<b>ТЕРНІВКА</b><br />Існує з кінця Х/І століття. У ХІХ столітті була містечком, більшість населення якого складали євреї. У 20-х роках...
3 фото   
<b>Природа</b><br />
2 фото   
<b>Герой України народився у Серебрії, навчався у Серединці</b><br />За громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини,...
25 фото   
<b>ДЖУЛИНКА</b><br />Вважається, що назва села походить із татарської мови. Це слово &quot;джуя&quot; означає сміливий, хоробрий. Так...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Березівка
Грищенко Іван Прокопович (1918) 1918 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 07.11.44. Похов. с. Ракош, Угорщина.

З історії Бершаді
Перемога Великої Жовтневої соціалістичної революції була радісно зустрінута бершадськими трудівниками. В січні 1918 року тут проголосили Радянську владу. Але незабаром до міста вдерлися німецькі окупанти. Окупація та хазяйнування буржуазно-націоналістичних банд важким тягарем лягли на плечі трудящих. Тільки з цукрового заводу було вивезено 50 тис. пудів цукру. Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Відданість професії - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення