Fridge magnet wooden gears

Авторитет здобула працею

  • Подобається0Не подобається
  • 14 Листопада 2011, 09:00

Вродлива, працьовита і життєрадісна наша сусідка Ніна Михайлівна Кравець народилася у мальовничому селі Гордашівка, що на Черкащині, у селянській родині. У цій дружній сім’ї зростало четверо дітей – два братики і дві сестрички. Важко жилося родині у ті післявоєнні роки.

Але дбайливі батьки-працелюби вечірні зорі та світанки на полі зустрічали, щоб прогодувати сім’ю, поставити дітей на ноги, дати їм освіту.

Турбувались, щоб діти були чесними, добрими і відшукали дороги у доросле життя.

Батьки привчали дітей до праці з раннього дитинства.

Розумна і старанна Ніна була першою помічницею батькам у догляді за худобою, яка постійно була у домашньому господарстві. Вона старанно навчалася у школі, брала активну участь у позакласній роботі.

Після закінчення сільської школи поступила на навчання у сільськогосподарський технікум у місто Тальне. У технікумі дівчина також була зразковою студенткою, активною учасницею художньої самодіяльності. Вона переконливо доводить, що вибір професії зоотехніка для неї не випадковість, а поклик її душі, заповітна мрія.

У технікумі Ніна Михайлівна знайшла свою долю. У 1966 році одружилась з гарним шляхівчанином Анатолієм, який навчався у той час на агрономічному відділенні.

З радістю зустріла дружня сім’я Кравців молоду, вродливу невісточку. Отож прекрасне і таке неспокійне, але цікаве трудове життя Ніни Михайлівни пройшло у прославленій Шляховій.

Улюбленій справі трудолюбива жінка присвятила більше 35 років свого життя. Вона дякує долі, що їй пощастило працювати у дружньому єднанні з умілим керівництвом, висококваліфікованими спеціалістами, добросовісними людьми.

Особливо плідними у її праці були вісімдесяті роки. У цей час вона впевнено утвердилась у своїй професії, набула гарного досвіду та навичок.

Ферма нараховувала 5-6 тисяч голів свиней. Була найкраща не тільки у районі, а й в обласному масштабі. Ніна Михайлівна вміло організовувала роботу, давала цінні поради працівникам ферми, була доброзичливою і справедливою в оцінюванні їхньої праці. Колектив свиноферми рік у рік успішно виконував завдання по розведенню високопродуктивних племінних тварин, по продажу якісного м'яса державі.

Колгосп продавав племінний молодняк майже у всі господарства району, колгоспи Вінницької та Черкаської областей. У цьому велика заслуга і Ніни Михайлівни Кравець. Своєю професійною майстерністю, доброзичливим ставленням до підлеглих вона домоглася, що всі працівники ферми з великою відповідальністю ставились до своєї праці, а тому і досягли значних успіхів.

Ця жінка любить все гарне у житті. Її чудова оселя з ранньої весни до пізньої осені вбирається у барвистий віночок із запашних квітів. Такі ж гарні квітники були і біля приміщень на тваринницькій фермі. Порядок, чистота і затишок – така її життєва потреба.

Завжди життєрадісна, вона дуже гарно співає, знає багато українських пісень. Довгий час керувала хор-ланкою. Радували односельців своїми чудовими концертами. З чоловіком Анатолієм Олександровичем брали активну участь у художній самодіяльності. Їх спів і нині зачаровує всіх.

А ще вона прекрасна господиня, неперевершена кулінарка. Кожна страва у неї стає шедевром. Особливо гарно і вміло вона випікає запашні короваї. Незважаючи на те, що роки вже підкошують здоров’я, постійно намагається порадувати і привітати сусідів, друзів, знайомих, рідних гарними короваями у дні народження, ювілейні дати, професійні свята.

Ніна Михайлівна прекрасна берегиня сімейного затишку, щира, добра, любляча матуся і бабуся.

Сім'я, вірні друзі – велике щастя для цієї гарної родини.

У любові, злагоді прожили з Анатолієм Олександровичем майже 40 років. Виростили і допомогли здобути освіту двом дітям.

Красу подарувала вона доньці, а сину – свою доброту. А тепер радіє за дітей, онуків, за свою сім'ю.

Радіти дійсно є чому. Донька Оксана – лікар, кандидат медичних наук, син Олег – технік-будівельник, працює на відповідальній роботі у Миколаєві. Гордяться батьки своїми добрими зятем Олегом та невісточкою Іринкою.

Як весняне сонечко зігрівають душу ювілярки онуки – студент Артем, старшокласниця Крістінка та найменший школярик Нікітка – продовжувачі славної династії Кравців.

12 листопада у Ніни Михайлівни – свято. Прийде до неї ювілейний день. Шанобливо вклониться цій милій і добрій жінці 65 золота осінь. Ми сердечно вітаємо її із славним ювілеєм. Щиро бажаємо міцного здоров'я, довголіття, великого сімейного щастя, добра, Божого благословення на многії літа.

З повагою сусіди Вікторія Яківна ГОНЧАР та Роза Сергіївна КАРМАН, друзі Марія Іванівна ОВСЯДЕНКО, Олена Танасівна ВАСИЛЬЧЕНКО, Надія Іллівна САМАНДАС.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
8 фото   
<b>Діти нашого району оздоровляються в сонячній Іспанії</b><br />1. Фотография сделана была на празднике, который был организован для ознакомления с украинской кухней и немного...
3 фото   
<b>Вітаємо переможців конкурсу</b><br />Підбито підсумки конкурсу малюнків на тему «Книга у моєму житті», який тривав у травні 2018 р. під час місячника...
4 фото   
<b>Реферат «Історія міста Бершадь»</b><br />Бершадь &ndash; район, повіт. Населення - 24400 Надра містять каолін, високоякісну глину, кварц, пісок. Загальна...
4 фото   
<b>«Струни моєї душі»</b><br />Вже стало гарною традицією, відмічати ювілеї людей, котрі добре відомі в районі своєю працею та творчістю. Його...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Устя
Бабенко Сергій Тимофійович (1896) 1896 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.07.44.

З історії Бершаді
Активно діяли й молодіжні підпільні групи. Ватажок однієї з комсомольсько-молодіжних груп Борис Нижник (підпільна кличка Роман Бурий) разом з товаришами здійснив кілька нападів на румунських жандармів. Підпільники знищили ворогів та забрали їх зброю. Гестапівці натрапили на слід групи. Вже отримавши смертний вирок, вихованець ленінського комсомолу в листах до рідних жалкував, що не зможе далі... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Авторитет здобула працею - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники