Fridge magnet wooden gears

Дотик до людської душі

  • Подобається3Не подобається
  • 17 Листопада 2011, 09:00

На знімку (перша зліва): методист Вінницької станції юних натуралістів Г.Л. Іваськевич, (друга справа) вчителька Бершадської ЗОШ №2 М.Г. Титарчук та учениці школи Альона Куцак та Тетяна Шевчук.

Марія Григорівна Титарчук член однієї з династій педагогів, яка вже нараховує більше ста п’ятдесяти вчительських трудових літ. Не хвастається вона цим, а скромно несе свою ношу буднями і не відноситься до тих, хто себе піарять, мотивуючи, що вона десь відома, а справою доводить це.

Неодноразово виступає на шпальтах методичної літератури, привозить в школу призові місця і цим самим утверджує, що праця і труд усе перетруть, як твердить народна мудрість.
Нещодавно вона підготувала з нашої школи двох учасниць Другого Всеукраїнського форуму учнівської та студентської молоді «Дотик природи», що проводився в кінці жовтня в Києві і результат говорить за себе: 1 місце –Тетяна Шевчук, 9-А клас, ІІІ місце – Альона Куцак, 9-Б клас.

А почалося з того, що помітила цікавість в очах дівчаток, не дала померкнути маленькому вогнику. Мета цього дійства – виявлення та підтримка обдарованої студентської та учнівської молоді, примноження інтелектуального потенціалу держави, підготовки майбутньої наукової зміни, сприяння переходу України на інноваційний шлях розвитку. Всього у національному етапі конкурсу-форуму брало участь більше 160 учасників: студенти, учні, наукові керівники та викладачі вищих навчальних закладів із 23 регіонів України.

редставляли Вінниччину методист Вінницької станції юних натуралістів Г.Л. Іваськевич і учні 9-х класів Бершадської ЗОШ №2 А.Куцак і Т.Шевчук (науковий керівник М.Г. Титарчук). Факти ж свідчать за себе. Що тут додати чи забрати?!

Виконання студентських та учнівських наукових досліджень проводилося згідно з сучасними вимогами до написання наукових робіт по категоріях: екології, ботаніки та зоології, мікробіології та вірусології, науки про Землю (геологія, географія), науки про людину (анатомія, фізіологія), хімія та біохімія, енергозберігаючі технології, фізика та науки про Всесвіт. Для участі у Національному етапі конкурсу-форуму необхідно було написати наукову працю та тези, виготовити постер та захистити свою роботу на відкритій стендовій презентації.
Тетяна Шевчук та Альона Куцак з такими завданнями справилися на відмінно. Дівчатка активно займаються науковою діяльністю, є членами Вінницького територіального відділення Малої академії наук. В травні 2011 року Таня Шевчук та учень ЗОШ №2 Владислав Лук’янчук представляли область на конкурсі МАН з енергозбереження, на якому посіли ІІ місце, і ось інший конкурс і ще більш високі результати! Альона Куцак вперше брала участь у подібному заході. «Тепер мені вже нічого не страшно!» – сказала вона після запитань членів журі. «Нічого нового, теоретичний матеріал ми підготували добре, але усвідомлення того, що представляєш область, робить тебе більш відповідальною та старанною».

Учениці також брали участь в інтерактивній олімпіаді – нова форма олімпіад, що дозволяє використовувати можливості Інтернету, в різних тренінгах, але найбільш вражаючою виявилася Третя Національна виставка-презентація «Інноватика в сучасній освіті». На виставці були представлені 549 навчальних закладів України різних рівнів і форм власності, наукові установи, методичні центри, регіональні та муніципальні органи управління освітою, видавництва, міжнародні установи і представництва, підприємства і бізнес-структури, що забезпечують засобами навчання галузь освіти. Освіта Вінниччини була представлена потужним педагогічним виставковим комплексом, в якому висвітлена інноваційна система управлінської діяльності управління освіти і науки Вінницької облдержадміністрації, науково-методична робота Вінницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, управлінська й методична робота відділів освіти, методичних кабінетів, навчально-виховна робота загальноосвітніх навчальних закладів, корекційна робота закладів освіти для дітей з особливими потребами, навчально-виховна робота дошкільних навчальних закладів. Досягнення освітян Вінницької області викликали професійну зацікавленість організаторів і учасників виставки і були відзначені нагородами. Відвідувачі виставки отримали незабутні враження від роботи Вінницького обласного управління освіти, де розміщена велика кількість робіт професійно-технічної школи та Вінницького обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників, де були представлені роботи вчителів та науковців області, а також робота Бершадського РМК Бершадського районного відділу освіти та Бершадської ЗОШ №2. Презентувала досягнення інституту удосконалення завідуюча кабінетом інноваційних технологій ВОІПОПП Лариса Всеволодівна Друзь. Почувши про великі успіхи бершадчанок, Лариса Всеволодівна запропонувала написати свій відгук.

Довідуюсь у дівчаток про враження.

Закидають епітетами:

Неперевершено.

Незабутньо.

Цікаво.

Хвилююче.

Так, а як же без цього?! Це нормальне явище: людина прагне, здобуває, сумнівається і впевнюється.

Тетяна Шевчук, дівчинка, що все кудись спішить, хоче встигнути, відчувала себе впевненою, вона вже не раз брала участь у форумах відповідного типу. Навіть вигляд її був якийсь зібраний, як і той жмит волосся, що нагадував сніп пшеничного зрілого колосу.

Альона ж навпаки: спочатку – скована, але виручив бійцівський характер, який подарувала їй мати Валентина Василівна Куцак, що обіймає посаду методиста Бершадського районного методичного кабінету. Впевнено ввійшла в своє русло. Навіть забула про ті високі підбори в туфлях, які були придбані спеціально для Київського дійства і чомусь вередували, затискували й без того утомлені ноги. Але то була радість і те почуття, що люди нарекли містким словом – щастя.

А враження?! Та їх же було дуже-дуже багато. Дівчаткам особливо запам’ятався апарат, що презентувався стендом Міністерства освіти. Датчик з нього можна прикласти до нігтя мізинця і він видасть тобі інформацію про роботу серця, тиск, загальний стан організму.

Земля повниться талантами, – десь була кинута чиясь фраза, але вона все-таки посіла в душах учениць, вчительки, що віддавала свій вільний час, вміння. Та ж недарма!
І хоч форум проходив під назвою «Дотик природи», хочеться назвати це дійство «Дотик до людських душ». І хвала таким, як Марія Григорівна і учням, що можуть, вміють і хочуть це здійснити.

Світлана КОВАЛЬСЬКА, вчителька Бершадської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, громадський кореспондент.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
2 фото   
<b>«Бершадський»: через терни до зірок</b><br />– Так, я розумію, що подібною поведінкою нажив чимало недоброзичливців, – резюмує співрозмовник. – Багато хто з них...
3 фото   
<b>Посвята в гуртківці будинку дитячої творчості</b><br />Пора шкільних канікул, навіть самих недовготривалих - радісна пора для усіх учнів. І відмінники, і невгамовні...
19 фото   
<b>ТЕРНІВКА</b><br />Існує з кінця Х/І століття. У ХІХ столітті була містечком, більшість населення якого складали євреї. У 20-х роках...
3 фото   
<b>Вшанували працівників культури і аматорів мистецтва</b><br />Багата на таланти Бершадщина славиться своїми культурними і духовними надбаннями. Працівники клубних закладів,...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Берізки-Бершадські
Кабак Олександр Дмитрович (1914) 1914 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.09.41.

З історії Бершаді
Важливим завданням, яке постало згодом перед трудівниками, була соціалістична перебудова сільського господарства. Взимку 1923 року в Бершаді створюється сільськогосподарська трудова артіль «Колос» а влітку - артіль «Серп» Це були невеличкі кооперативні об'єднання селян. 105 членів артілі «Серп» хазяйнували на 90 десятинах землі. Артіль з самого початку добилася добрих показників - урожай був... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Дотик до людської душі - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники