Fridge magnet wooden gears

Медицина – його доля

  • Подобається0Не подобається
  • 29 Травня 2012, 22:53

В квітучому, мальовничому, віддаленому від райцентру Вовчку живе і працює Ф.І. Вербецький, який завідує тамтешнім ФАПом.
Понад тридцять п’ять літ він опікується життям і здоров’ям людей цього невеличкого села.

Федір Ілліч народився і виріс в Шумилові в прекрасній селянській сім’ї. Батько Ілля Харитонович змалечку прищепив дітям любов до отчого краю, до рідної землі, до праці. Мати Наталя Сидорівна завжди піклувалася про дітей, а їх в сім’ї підростало троє братів і найстарша сестричка.

Потяг до медицини Федір Ілліч відчув ще з дитинства.

По закінченню Шумилівської восьмирічної школи він поступив у 1971 році до Бершадського медичного училища на фельдшерський факультет. Завершивши навчання, кілька місяців пропрацював на ФАПі, а в 1975 році був призваний до лав Збройних Сил СРСР. Проходив дійсну строкову службу в Чехословаччині на посаді санінструктора частини.

Після служби в армії Ф.І. Вербецького призначили завідуючим ФАПом у Вовчку.

Спочатку лікувально-профілактичний заклад розміщувався в простій селянській хаті, а вже потім було споруджено нове приміщення, яке оснастили відповідним медичним обладнанням.

В спеку і в холод, вдень і вночі поспішає Федір Ілліч сільськими вулицями на допомогу хворим людям. В селі мешкають понад триста жителів, в основному престарілі пенсіонери, тому доводиться часто в екстремальних умовах своєю машиною підвозити хворих до районної лікарні. За довгих тридцять п’ять літ всього бувало. Ф.І. Вербецький свої знання і досвід, тепло своєї душі віддає людям. Він щирий у спілкуванні, завжди готовий прийти на допомогу. Мабуть, саме тому користується заслуженим авторитетом в односельчан.

За свою сумлінну працю, гарне ставлення до людей односельчани постійно обирають Федора Ілліча депутатом Лісниченської сільської ради. Він має чимало грамот, подяк, його портрет заносився на Дошку пошани.

Люди з повагою та шаною ставляться до подружжя Вербецьких. Тут у молоді літа Федір Ілліч зустрів прекрасну дружину Любов Іванівну, з якою поєднав свою долю. Разом вони виростили двійко дітей – Ларису й Олександра.

Дочка проживає зараз в Білій Церкві, часто приїжджає з онуками до батьків. Син Олександр після закінчення Уманського педагогічного університету працює у Вовчанській школі, живе з батьками. Разом з молодою дружиною Надією Петрівною, теж педагогом, вони виховують донечку Софійку. Радіють дідусь і бабуся онукам Миколці, Максимку, найменшій Софійці.

Як справжній професіонал, Ф.І. Вербецький цікавиться новинками медицини, постійно підвищує свій фаховий рівень. Летять літа, вже осінь з весною поріднились у житті, а він, як і колись у молодості, поспішає до людей, бо життя і здоров’я – це неоціненний скарб.

Лідія ЗАРІЧАНСЬКА, громадський кореспондент


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Змагання держслужбовців</b><br />Минулого четверга на Бершадщині відбулось гарне спортивне свято &ndash; на центральному стадіоні міста проходили...
2 фото   
<b>Шляхова віджнивувала першою. Інші – на завершенні. Результати – контрастні</b><br />Хоч під ранніми зерновими культурами у ТОВ «Світанок-Агросвіт» зайнято було в цьому році більше тисячі гектарів поля,...
3 фото   
<b>Відкрито оновлений дошкільний навчальний заклад у Війтівці</b><br />23 травня 2012 року ввійде в історію села Війтівка яскравою сторіночкою для її наймолодших жителів. В цей день в...
8 фото   
<b>У списках зниклих безвісти вже не значиться</b><br />Війна не вважається закінченою, допоки не буде захоронений останній солдат. І серед полеглих на фронтах бершадців –...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Баланівка
Мацета Трохим Матвійович (1906) 1906 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.05.42.

З історії Бершаді
Характерною є історія заводу металовиробів, у якій немов відбито шлях розвитку економіки міста. Перед революцією в заштатному містечку існувало понад двісті дрібних майстерень, продукція яких реалізовувалась через подібні ж дрібні крамнички. В радянський час ремісники об'єдналися в артілі, які в роки семирічки переросли в сучасний завод металовиробів. У 1971 році асортимент підприємства... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Медицина – його доля - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники