Fridge magnet wooden gears

Перукар – професія творча

  • Подобається2Не подобається
  • 3 Квітня 2013, 22:36

Якщо за вашу зачіску візьмуться Олена Григорівна Білодід (на знімку зліва направо), Олена Василівна Десяк чи Галина Павлівна Скапоущенко, можете бути спокійними – їм вдасться задовольнити будь-які ваші смаки і забаганки. Фото Руслана БАЙДАЛЮКА

Нібито і недавно все відбувалося, а виповнилося вже два десятиліття, як у райцентрі, по вулиці Першотравневій – майже навпроти магазину «Освіта» – відкрилася перша приватна перукарня.

Про професійні здібності тутешніх майстринь зачісок засвідчує хоча б те, що чимало клієнтів стали постійними ще з моменту її відкриття.

Наважилася започаткувати нечуваний до тієї пори бізнес Г.П. Скапоущенко весною 1993 року. Справжнім авторитетом ще з шкільних років для неї був її сусід Яків Маламуд, який працював завідуючим перукарнею райпобуткомбінату. Він настільки користувався шаною і повагою серед клієнтів, що до нього тоді добиралися навіть із сіл.

Тож недаремно вісімнадцятилітньою освоювала професію перукаря саме у його перукарні. А справжнім наставником стала Роза Шапіро.

Спочатку здавалося, що опинилася серед зовсім чужих людей, згадує ті роки Галина Павлівна. Однак колектив виявився настільки доброзичливим, що навчив її не тільки перукарському ремеслу, а й взагалі – як потрібно жити, працювати.

Так і трудилася 13 років у побуткомбінаті, за що безмежно вдячна долі й досі.

Куди тільки не зверталися, щоб врятувати цю систему від розвалу, але так і не вдалося.

От і відважилася однією з перших відкрити приватну перукарню.

Хоча під неї згодилася прибудова біля її будинку, все ж довелося вкласти он які кошти в облаштування. Дозволи податкової інспекції, міської ради, інші митарства теж коштували чимало нервів і навіть сліз. А щоб завоювати клієнтів, працюючи особисто, демонструвала все своє уміння. І недаремно. Хто хоч раз скористався послугами цієї перукарні, приходив ще.

Доходило до того, що не знала вже ні дня, ні ночі. Хоча чіткого розпорядку роботи не було, не відправила жодного клієнта, бо розуміла: тільки таким чином вдасться завоювати авторитет.

А оскільки розцінки за послуги тоді були найнижчими, конкуренти не раз погрожували, що «задушать» її бізнес.

У таких випадках молила Бога про єдине – здоров’я, а на прожиття зуміє заробити. Але через десять років таки змушена була набрати помічників.

З їх підбором проблем не було, бо у свій час підготувала багатьох майстрів зачісок особисто. Л.А. Тартачну, наприклад, яка нині у неї працює, ще коли трудилася у побуткомбінаті, О.В. Десяк – теж. О.Г. Білодід, хоч і навчалася у Вінниці, справжнім майстром стала саме у перукарні на Першотравневій.

Н.В. Плетенчук навіть поміняла професію бухгалтера на перукаря, бо не мала де шукати роботу за спеціальністю.

Причому, гонитви за надприбутками у цій перукарні не було ніколи і немає. Особисто Галина Павлівна як спеціалізувалася на чоловічих зачісках, так і займається ними, хоч на жіночих могла б заробляти більше. Щоправда, дівчата, які у неї працюють, освоїли вже і жіночі.

Але щоб стати справжнім майстром, однієї тільки практики замало, вважає вона.

Перукар – професія творча.

Він має бути і художником, і психологом, щоб наперед уявляти, яким саме вийде клієнт з-під його рук.

Галина Павлівна часто пропонує зачіску на власний смак. Не сподобається – не прийдете до нас більше, додає при цьому. Але, здається, не було ще такого, щоб не приходили.
Коли прийшла пора виходити на пенсію, неабияк розхвилювалася: чи заробила її?

Хоч насправді у неї не було і дня, щоб без клієнтів. Але оскільки вела бізнес завжди чесно, сплачувала податки, їй і нарахували 32 роки трудового стажу.

Вона є матір’ю двох дітей, але особистого життя, зізналася, у неї не було. Збереться, бувало, кудись піти, а клієнт тут як тут. Змушена стригти, бо як піде, може більше не прийти. Не даремно керівники різних рангів дбали і тепер дбають про свої зачіски саме на Першотравневій.

Звичайно, нелегкий це бізнес. Чого тільки варті податки!

А ще ж у перукарні потрібно підтримувати відповідний порядок, мікроклімат, недешево обходяться й професійні інструменти і парфуми. Навіть, щоб пройти мед огляд, доводиться платити. Але якщо полюбити свою професію, то можна і в таких умовах працювати.

Залишається тільки привітати працівників цієї перукарні з її ювілеєм, а Г.П. Скапоущенко ще й із днем народження, який вона святкує сьогодні. Нехай усіх вас і надалі супроводжує удача і не меншає схвальних відгуків на вашу адресу.

Павло КУШПЕЛА


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
5 фото   
<b>13 квітня – День посадки лісу</b><br />13 квітня 2013 року у районі проведено загальнообласну екологічну акцію «День посадки лісу», у якій взяли участь...
2 фото   
<b>На те і влада, щоб міцніла громада</b><br />Хоч у Кидрасівці лише 329 дворів, та із них діючих лише до двохсот, в яких проживає 446 чоловік населення,...
3 фото   
<b>Кубок Бершадщини з армрестлінгу серед чоловіків</b><br />25 червня 2011 року відбувся кубок Бершадщини з армрестлінгу серед чоловіків присвячений Дню молоді. Змагання...
3 фото   
<b>Водохреще в Бершаді…</b><br />У вівторок 19 січня право - славний світ святкував Водохреще (Хрещення Господнє, Богоявлення). Це третє велике зимове...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Ставки
Бурбенко Петро Галактіонович (1905) 1905 р., українець. Мобілізований в 1938 р. Рядовий. Загинув 00.06.44.

З історії Бершаді
Суттєво змінилося становище численних дрібних артілей бершадських ремісників. Всі вони об'єднані у шість промислових артілей, де працювало понад 600 робітників . А одна з них перетворилася на меблеву фабрику. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Перукар – професія творча - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники