Fridge magnet wooden gears

Пам'ятаймо загиблих, шануймо живих

  • Подобається0Не подобається
  • 27 Березня 2014, 16:16

Давно вже відгриміли гармати та битви Великої Вітчизняної війни, виросло нове покоління. Але ми, діти війни, ніколи не зможемо забути про те, що в Книзі Пам’яті живе.

Надзвичайно важкі випробування випали на долю наших дідів, батьків, братів та сестер. За ратні подвиги у дні воєнного лихоліття понад 900 шляхівчан були нагороджені бойовими нагородами. Серед них був і ветеран Великої Вітчизняної війни, мужній захисник Вітчизни Петро Олександрович Бойко.

Народився хлопчик у липні 1923 року на хуторі неподалік села Теофилівки в багатодітній родині Бойків. На життєвій ниві скромного і людяного Петра Олександровича всього було – і радості, і турботи. Нелегкі випробування переніс неповнолітній хлопчина. Закінчив три класи. У 12 років залишився без матері. Разом із батьком орав, сіяв, звозив збіжжя волами, пас корів, щоб прогодувати сім’ю.

Важким видався 1933 рік, померло у родині з голоду троє дітей.

У 1941-му Петрові виповнилося 18 років. Він разом з іншими земляками пішов на фронт. Молодих, ненавчених, без обмундирування та зброї їх направили на Дніпро. З великими труднощами дійшли до річки Синюхи. Всі переправи були зруйновані. Лишився один вихід – уплав річкою. Пощастило хлопцеві – умів плавати, а скільки побратимів пішло тоді на дно!
Важко було згадувати. Згодом велика група бійців дісталася до Запоріжжя. День і ніч копали протитанкові окопи, траншеї, робили великі укріплення. Завозили велику кількість боєприпасів, готувались до наступу. Частину Бойка перевели в Оренбург, де бійців готували до великих випробувань у Сталінградській битві. Вже підготовлених бійців-кулеметників переправляли в Сталінград.

«Почалась важка кровопролитна битва. День перетворився на ніч, били з усіх видів зброї. Вода у річці була червона від крові, – згадував Петро Олександрович, – Велике угрупування німецьких солдатів здалося у полон, дуже багато німців було знищено.

Чимало побратимів полягло смертю хоробрих, визволяючи Сталінград».

Після визволення міста полк попрямував на Захід.

Бойко воював у Польщі, Чехословаччині, Австрії, учасник Вісло-Одерської операції. Був поранений, контужений, але йому пощастило – залишився живим. Після закінчення війни служив у топографічному загоні, який побував на території Австрії, Болгарії, Румунії. У 1947 році демобілізувався. За мужність та героїзм одержав чимало нагород.

Війна залишила рубці на серці і тілі ветерана, вічний біль та смуток. З війни не повернулися батько та брат Юхим.

Його батьки – сільські трудівники, шанували людей працьовитих і чесних. Своїх дітей, незважаючи на труднощі, виростили здатними до простого трудового життя, порядними і співчутливими.

Таким добрим, порядним і був все своє життя Петро Олександрович.

У 1947 році одружився з односельчанкою Марією Григорівною. Створили гарну сім’ю. Але фронтові рани давали про себе знати. Переніс важку операцію. Деякий час працював листоношею, кочегаром. А останні роки, перед виходом на пенсію, трудився на цегельному заводі. Дружина працювала в ланці, на свинофермі. Працелюбні, відповідальні, мали авторитет і повагу в односельців та правління колгоспу, нагороджені медалями «Ветеран праці».

Народили та виховали двох дітей – сина Анатолія та доньку Лідію. Радували дідуся та бабусю четверо онуків та шість правнуків.

Передчасна смерть дорогої дружини знову потривожила Петра Олександровича та його сім’ю.

Настав нелегкий період у житті старенького. Почались проблеми зі слухом, втрачав поступово зір. Але головне надбання шановного ветерана – міцна сім’я, славні нащадки і надійний тил – донька Лідія, зять Володимир, з якими він жив до останнього подиху, з доброю душею та щирим серцем. Вони гарно доглядали батька, дбали про його здоров’я, добробут і затишок. Доброти, людяності, турботи у цього подружжя вистачає на всіх. Доглянули одиноку сестру ветерана Наталю Олександрівну.

Мужній захисник Вітчизни Петро Олександрович був доброзичливою людиною, приємний у спілкуванні, любив життя, поважав і шанував людей. Постійно спілкувався з молоддю, школярами. Цікаво розповідав про бойові подвиги та випробування у дні воєнного лихоліття. Ветеран часто виступав на мітингах у День Перемоги, під час ювілейних свят. Особливо запам’ятався усім останній виступ: Дорогі ветерани, Друзі мої милі, Як нас мало уже стоїть на братській могилі.

Час настане, що і нас не стане, Тоді нове покоління на це місце стане.

Наші внуки і правнуки, Синочки і дочки Покладуть на цю могилу Живі ці віночки… 30 вересня 2013 року мужній захисник Вітчизни Петро Олександрович Бойко віді - йшов у вічність. Багата і щедра рідна земля нехай береже його вічний спокій.

Вікторія ГОНЧАР, с. Шляхова.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Засідання колегії райдержадміністрації</b><br />15 травня 2009 року о 10 год в актовій залі управління агропромислового розвитку відбулося розширене засідання...
6 фото   
<b>Еко-музичний благодійний фестиваль «SKYLINE»</b><br />15 та 16 липня острів Анталька с. Флорино перетворився на зону стильної музики і відпочинку під відкритим небом. Адже...
49 фото   
<b>БЕРШАДЬ</b><br />Перша згадка в писемих джерелах - 1459 рік. Назва міста давня і непрозора, а основа не розшифрована до кінця і досі....
4 фото   
<b>Обласний семінар директорів районних БК</b><br />10-11 березня 2009 року на базі Бершадського районного будинку культури відбувся обласний семінар директорів районних...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Михайлівка
Німчук Михайло Григорович (1916) 1916 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Сержант. Загинув 1945 р. Похов. Німеччина.

З історії Бершаді
Визволені від фашистської неволі, натхнені перемогами Червоної Армії трудящі енергійно взялись за відбудову народного господарства, за ліквідацію наслідків окупації. На цукровому заводі окупанти зруйнували майстерні, склади, вивезли цінне устаткування, знищили інвентар радгоспу. Величезну шкоду було заподіяно спиртовому заводу, спалено будинки в центрі міста, виведено з ладу водогін. Завдяки... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Пам'ятаймо загиблих, шануймо живих - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники