Fridge magnet wooden gears

Світанок над бугом

  • Подобається0Не подобається
  • 16 Квітня 2014, 08:00

На знімку: авторка і О.П. Степовий.

У районному краєзнавчому музеї відкрилася персональна виставка Олексія Степового, присвячена 200-ій річниці з дня народження Тараса Шевченка.

Районний краєзнавчий музей тісно співпрацює з різножанровими самобутніми майстрами народної творчості нашого району. У результаті співпраці організовує персональні виставки як у музеї, так і поза його межами. Одним із друзів музею є справжній патріот своєї справи, людина нелегкої долі, самобутній художник, знаний не тільки на Бершадщині – Олексій Пилипович Степовий.

Народився він у селі над Бугом – Джулинці в 1927 році.

Закінчив три класи місцевої школи. З 10 років працював у колгоспі на різних роботах.

Пережив страшний голодомор 1932-33 років, під час якого втратив батька. Після звільнення Джулинки від німецько-фашистських загарбників 11 березня 1944 р. Олексія Пилиповича зарахували в «яструбки». У 1950 році, коли служив в армії, його засудили до 10 років таборів за зображення на обкладинці зошита з політичних занять Сталіна та… свині. Протягом усього перебування в неволі він писав щоденник і малював. Після арешту Олексій Пилипович повернувся додому. Закінчив курси механізаторів, працював у колгоспі.

Далі його призначили зав - клубом, а потім – художником-оформлювачем. Крім основної роботи, він писав картини, вів активну громадську роботу. Адже головною метою художника завше було підвищення культурного рівня людей засобами образотворчого мистецтва, естетичне виховання молоді, а також виставкова діяльність. Олексій Пилипович учив малювати дітей Джулинської школи, є учасником районних, обласних та загальнодержавних виставок.

Саме пейзажний жанр імпонує майстрові. У кожній спробі продовжити життя природи відчувається вміння бачити її красу, розуміти актуальність духовної чистоти.

На полотнах художника природа рідного краю в усій її красі і неповторності.

Колекцію своїх робіт живопису, а це портрети, пейзажі, натюрморти акварелями, фарбами (загалом 58 предметів) презентував районному краєзнавчому музею. Більше ста робіт зберігаються у Вінницькому обласному художньому музеї. Недавно Олексій Пилипович відсвяткував своє 87-річчя. Колектив районного краєзнавчого музею вітає митця з днем народження та бажає міцного здоров’я, миру, радості і достатку, родинного благополуччя.

Лариса ЮЩЕНКО, молодший науковий співробітник районного краєзнавчого музею.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Сонячне свято в Серединці</b><br />Цьогоріч традиційне свято – День села – було незвичним, адже відзначалося 65-річчя незабутнього Василя Думанського…
3 фото   
<b>Випуск у медколеджі</b><br />2 березня 2011 року&nbsp; у Бершадському медичному коледжі відбувся 42 випуск&nbsp; фельдшерів.
7 фото   
<b>«Млиноманія» кличе нових та старих друзів до берегів Південного Бугу!</b><br />4-5 серпня в селі Печера Тульчинського району Вінницької області традиційно відбудеться щорічний фолк-рок фестиваль...
6 фото   
<b>Усе найкраще - дітям!</b><br />У п’ятницю, 26 липня, відбулася нарада за участю керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, міського та...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Баланівка
Мацета Трохим Матвійович (1906) 1906 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.05.42.

З історії Бершаді
Славною традицією став зв'язок з трудівниками соціалістичних ланів - вже багато років шефствує комбінат над колгоспом «Перемога» села Поташні. Серед інших бершадських підприємств, що нещодавно утворились, - райоб'єднання «Сільгосптехніки», якому на честь 50-річчя Комуністичної партії України було присвоєно звання колективу комуністичної праці. Самовіддана праця здруженого колективу об'єднання... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Світанок над бугом - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники