Fridge magnet wooden gears

Життя - і мить, і ціла вічність

  • Подобається0Не подобається
  • 28 Травня 2014, 14:33

Так може сказати рідним, близьким, знайомим жителька села Баланівка Уляна Яківна Кукурудза, яка сьогодні святкує сторічний ювілей. Переступити його вдається не кожному, практично одиницям. За її прожитими роками можна вивчати історію: царська Росія, більшовицький переворот, становлення радянської влади, колективізація, голодомор, Велика Вітчизняна, роки відбудови, розпад Радянського Союзу, утворення незалежної України.

На канві її життя доля вишивала візерунки різними кольорами. Народилася Уляна Яківна в бідній селянській сім’ї, де, крім неї, були ще три сестри і два брати. Щоб прогодувати велику родину, батьки тяжко працювали біля землі. Досить молодою пішла працювати в колгоспну ланку. Згадує, як волами орали колгоспні поля, вручну серпами в жнива збирали врожай.

Згодом її обрали ланковою, весь час трудилася на колгоспному полі, звідти пішла на заслужений відпочинок.

У вільний від основної праці час жінка займалася ткацтвом: сіяла коноплі, зжинала, вимочувала їх у воді та вибивала, потім сукала нитки, з яких на ткацькому верстаті ткала домоткані доріжки і скатерки та полотно для сорочок. Згодом ці сорочки прикрашала різними візерунками. В 1989 році свій ткацький верстат подарувала музею історії села Баланівки.

Свою долю ювілярка зустріла в страшні роки Голодомору – в 1932 році вийшла заміж за молодого баланівчанина. Одна за одною народилися чотири дочки. Здавалося: потрібно жити та радіти, але Велика Вітчизняна війна внесла свої корективи – з поля бою не повернулися чоловік та брат. Увесь тягар жіночої та чоловічої роботи ліг на плечі Уляни Яківни. Та вона була працьовитою, тому давала всьому лад, діти були вдягнені та нагодовані.

Ювілярка прожила довге та нелегке життя, але ні при яких обставинах не втрачала любові до Бога та України.

Вона – одна із тих, яким Господь подарував цілу вічність.

Найбільший секрет її довголіття, мабуть, лише у доброму серці, яке навіть через стільки років не змогло зрозуміти, що таке злість і ненависть. І найкращою нагородою за все пережите вважає люблячу родину, яку вона має.

А родина у неї чимала – 4 дочки, 20 онуків і 6 правнуків, які найбільшою цінністю вважають золоті правила дружньої сім’ї, котрі передала їм у спадок мама, бабуся і прабабуся, і за якими вони намагаються жити, допомагаючи один одному.

Шановна Уляно Яківно, від імені всіх жителів села прийміть у цей чудовий день найкращі та найщиріші привітання.

Наталія КОРИТНА, завідуюча народним музеєм історії села Баланівки


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
6 фото   
<b>Знайомтеся: дільничні офіцери поліції</b><br />&#160;
5 фото   
<b>Хмарівка – в турботах</b><br />Розкинулося це село на лівому березі Південного Бугу. Існують різні легенди походження його назви. За однією з них у...
2 фото   
<b>Свято всіх, хто любить спорт</b><br />За багаторічною традицією, у другу суботу вересня в Україні відзначається свято усіх прихильників здорового способу...
4 фото   
<b>«Любов душі моєї - Баланівка»</b><br />У твоїх руках дорога нашому серцю книга &quot;Любов душі моєї&nbsp;- Баланівка&quot;. В ній викладені матеріали з...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Михайлівка
Німчук Михайло Григорович (1916) 1916 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Сержант. Загинув 1945 р. Похов. Німеччина.

З історії Бершаді
Роки соціалістичних перетворень були наповнені для трудівників Бершаді досягненнями у розвитку культури, охорони здоров'я. Про щасливе життя робітників, селян та службовців міста за радянських часів, їх трудові звершення розповідала районна газета «Соціалістичний шлях», що почала виходити з 1932 року. 1936 року в новому приміщенні відкрили бібліотеку. Молодь набувала знання в середній,... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Життя - і мить, і ціла вічність - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники