Fridge magnet wooden gears

Своєї долі не обминув...

  • Подобається0Не подобається
  • 19 Листопада 2014, 09:00

На знімку: А.І. Мельник і його книги (не всі).

Якби про те, що житель Бершаді Анатолій Іванович Мельник пише прозу, працівники засобів масової інформації дізналися раніше, то, напевно, нині про його творчість знали набагато більше людей. Втім, і зараз його книги не обділені увагою земляків.

…Познайомилися ми з ним завдяки нашому активному громадському кореспондентові Миколі Красиленкові (світла йому пам’ять). Уже тоді Анатолій Іванович був у поважному віці – 75 років. Мені, як редакторові його перших книг, доводилося разом із ним навіть їздити у видавництво, організаційно допомагати з випуском його творів.

Нині письменник із Бершаді Анатолій Мельник на підході до свого чергового – і досить-таки солідного – ювілею: йому 18 листопада виповниться 85 років. І підійшов він до цього важливого життєвого рубежу з вагомими здобутками – видана вже не одна книга. На жаль, мізерними накладами, бо ж робиться за власний кошт або за сприяння дітей та внуків.

Більшість наших земляків не знає особисто Анатолія Івановича – він надзвичайно скромна людина. Як і всі будівельники (це його основна професія), він не любить хвалитися зробленим. Понад сорок прожитих років він присвятив цій наймирнішій професії на землі. І дуже мало людей не знали про те, що він свій вільний час присвячує збиранню і записуванню цікавих життєвих історій. Причому записував їх у белетризованій формі – аби легше було читати іншим людям. Та коло його читачів обмежувалося лише рідними та друзями.

У 2003 році його маленька повість «Загублене щастя» почала друкуватися з продовженням у нашій газеті. А далі з’явилася перша книга, за нею – друга, а потім – ще і ще. Якщо на початку своєї літературної біографії Анатолій Іванович писав здебільшого про реальні події, те, що самому довелося пережити, то згодом взявся за досить непрості теми. Так з’явилися на світ його історичні твори.

Причому він прагне органічно поєднати минувшину і сучасність, підняти у своїх книгах цілий пласт актуальних проблем суспільного життя.

Звичайно, говорити про те, що з-під пера земляка виходять шедеври, було б перебільшенням. Але його книги примушують замислитися над реаліями колишніми і нинішніми. Сам автор, перш ніж сісти за книгу, перегортає чимало історичної літератури, намагаючись глибоко «увійти в тему».

І нині, коли через кілька днів відзначатимемо його ювілей, побажаймо нашому землякові нових творчих здобутків, нових книг і всього найкращого в житті! З роси і води!

Федір ШЕВЧУК.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Птахокомбінату «Бершадський» – 35!</b><br />Матеріали з ПАТ «Птахокомбінат «Бершадський», у тому числі і з нагоди пам’ятних дат, доводилося готувати не раз. І...
4 фото   
<b>Вінниччина очима редактора. Хмільниччина - тур другий.</b><br />Хоч надворі веселилася зима, а дорога скоріш за все нагадувала льодову ковзанку, до Хмільника добралися вчасно,...
11 фото   
<b>Бирлівка. Жнива 2008</b><br />
2 фото   
<b>Тисячоліття співіснування</b><br />Днями гостями Бершадської міської єврейської общини були гості з Канади та США – професор історії та політології...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Війтівка
Зуб Іван Павлович (1919) 1919 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.03.45. Похов. Німеччина.

З історії Бершаді
В цілому підприємства міста в 1944 році завдяки наполегливій праці трудящих випустили продукції на загальну суму понад чверть млн. крб. Успішному виконанню виробничої програми значною мірою сприяло розгортання соціалістичного змагання, яке очолили комуністи. Приклад у перевиконанні виробничих завдань показували робітники — члени партії І. Ф. Яроцький, І. І. Олійник, які систематично... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Своєї долі не обминув... - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники