Fridge magnet wooden gears

Його роки - його багатство

  • Подобається0Не подобається
  • 6 Червня 2015, 09:00

На знімку: Василь Федорович Буженко у своєму саду.

Днями голова міської організації ветеранів України Олександр Саблук, секретар цієї організації Людмила Князєва відвідали ветерана сільськогосподарського виробництва Василя Федоровича Буженка, щоб привітати його із сімдесятип'ятиріччям.

За багаторічну сумлінну участь у ветеранському русі, патріотичному вихованні молоді у кращих традиціях старших поколінь, йому, як ветерану праці, дитині війни, за активну життєву позицію було вручено від ветеранської організації вітальний лист і подарунок.

Василь Федорович родом з Тульчинського району. У своєму житті, за його словами, не знімав зірок із неба. Після школи, навчаючись у зооветеринарному технікумі, який був недалеко від його села, мав на меті освоїти одну із мирних, проте дуже необхідних професій. Однак, закінчивши ще і сільськогосподарську академію після служби в армії, дещо змінив спеціалізацію, щоправда, на не менш необхідну у сільськогосподарському виробництві – боротися зі шкідниками і хворобами, бур’янами на полях і в садах. Причому, настільки цим захоплювався, що коли у Мурованих Курилівцях, куди його направили на роботу, запропонували посаду агронома по буряках, відмовився. Рік після того трудився у Погребищі.

Слава ж про Бершадський район уже линула далеко за його межі. Завітавши якось до нас у справах, міркував: чому б і собі не спробувати влаштуватися на Бершадщині. І почав діяти у цьому напрямку.

У 1969 році у нас районної станції захисту рослин від шкідників і хвороб ще не було.

Тож спочатку працював старшим агрономом по захисту рослин, а вже саму станцію, через три роки, довелося організовувати Василю Федоровичу. А після того очолював її аж до 1996 року. Ще декілька років працював директором біофабрики.

Що переїхав і працював на Бершадщині, не пошкодував, за його словами, жодного разу. Разом із дружиною – Вірою Іванівною, яка також закінчила сільськогосподарську академію, мешкають у райцентрі. Виховали двох дітей, у яких давно вже власні сім'ї. Син Володимир очолює одну з фірм в обласному центрі, дочка Вікторія – підприємець у місті Бершаді. Дочекалися п’ятьох онучок, які для дідуся і бабусі є найбільшою радістю.

Щодо його захоплення, то яким воно було у молоді роки, таким і залишилося: садок, город біля хати, взагалі їхне обійстя у зразковому стані. Тут чимало сортів плодових насаджень, аґрус, полуниця – чого тільки немає.

– Найбільше ж багатство – роки, – ділився спогадами Василь Федорович. Роботою і життям був задоволений завжди. Невдоволеним, висловлюючись його словами, міг бути хіба що тим, що за роботу платили, як доведеться. Хімізація ж сільськогосподарського виробництва якраз набирала темпів. Але чомусь у тодішньому управлінні сільського господарства і зарплати були вищими, і навіть були премії, на нього ж це чомусь не поширювалося.

Але чи може щось затьмарити щастя у теперішні його роки, коди і в сім'ї порядок, і діти при справі. Це як ніщо інше додає віку.

Тож побажаймо Василю Федоровичу ще не один десяток років в умовах настільки ж сприятливої атмосфери, у колі рідних, друзів і знайомих відзначати дні народження та ювілеї.

Павло КУШПЕЛА.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Футбол</b><br />Футбольна команда району завершила участь в футбольних іграх першості області сезону 2011-2012 років. Завдяки тому,...
4 фото   
<b>На карті України з’явилася «Країна чеснот»</b><br />В українських школах завершився навчальний рік, пролунав останній дзвоник, і за вікном уже майже літо. Для дітей це –...
7 фото   
<b>Стати кращими – не просто</b><br />До Дня працівників ветеринарної медицини: Напередодні професійного свята сиджу за столом над чистим аркушем паперу,...
6 фото   
<b>Звіт голови райдержадміністрації Михайла Бурлаки</b><br />Звіт голови Бершадської райдержадміністрації Михайла Бурлаки щодо соціально-економічного розвитку району за I...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Сумівка
Борлюкало Андрій Костянтинович (1909) 1909 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.07.44.

З історії Бершаді
За роки соціалістичного будівництва Бершадь стала промислово-аграрним центром півдня області. Але її мирне життя було перервано війною. Вже 29 липня 1941 року Бершадь окупували німецько-румунські війська. Фашисти утворили тут гетто для єврейського населення. Від катувань, голоду, епідемій у Бершаді загинуло багато радянських людей, розстріляно 327, вигнано в рабство 1203 чоловіка. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Його роки - його багатство - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники