Fridge magnet wooden gears

Селянський син Іван Пустовіт

  • Подобається0Не подобається
  • 15 Вересня 2015, 09:00

Його доля, напевно, була визначена від народження. З’явився на світ хлопець у надбужанському селі Красносілці у сім’ї простих трудівників. Батько Яків Тимофійович працював механізатором у місцевому колгоспі, а мама Ніна Мойсеївна там же в ланці. Іван був другою дитиною після сестри Валентини, а через два роки після нього з’явився ще наймолодший брат Віктор.

Дитинство їхнє пам’ятне тим, що якраз випало на період спорудження нової хати, а ще постійною необхідністю виконувати різні роботи по домашньому господарству.

Знали свої обов’язки дуже добре, ніколи ними не обтяжувалися, зрештою, розуміли, що тільки в праці можна досягти і достатку, і утвердження себе на землі.

Іван навчався в школі добре. Особливими успіхами не міг похвалитися, але й задніх не пас. Оцінки мав добрі, та справа не в оцінках, а в тому, що з дитинства мав гострий розум, був комунікабельним, мав досить розвинене почуття гумору, яке не раз виручало в житті.

Після закінчення школи влився в трудовий колектив місцевого цукрозаводу, звідки був призваний в ряди армії.

Під час служби брав участь у збиранні врожаю на Миколаївщині та Вінниччині, возив зерно і буряки з поля – в армію пішов із посвідченням водія, яке одержав ще в школі (тоді в них був автоклас). Тож логічною була його служба в автобатальйоні.

А після армії довелося Івану Яковичу змінити чимало робіт і посад. Був секретарем комсомольських і партійних організацій в різних селах, працював у райкомах комсомолу та партії, але душа прагнула живої роботи. Адже і освіту здобув відповідну, закінчивши заочно Уманський сільськогосподарський інститут за спеціальністю плодо - овочівництво та виноградарство.

Так склалося, що знову прийшов у цукровий завод, де організував городню бригаду, яка вирощувала овочі для працівників та ще й лишки продавали на ринку. Спорудили теплиці, в яких щороку вирощували до півмільйона штук розсади помідорів, капусти, перцю.

Та відчував Іван Якович, що здатний на щось більше, що потенціал його як фахівця може розкритися ширше. Адже мав для цього відповідні здібності, знання, досвід, поєднані з наполегливістю.

І коли з’явилася можливість, подався у фермери, пройшовши відповідні формальності. Спочатку орендував 25 гектарів земля, згодом ця площа подвоїлася. Селянсько-фермерське господарство «АГРОСВІТ», керівником якого був І.Я. Пустовіт, вирощувало традиційні культури, в тому числі цукрові буряки. Спеціалізувалися і на насінництві овочевих культур.

Придбали відповідний причіпний інвентар, а згодом розжилися і на трактор. Деякий час займалися і свинарством, але воно стало збитковим. Хто ж працюватиме собі на збиток? Тож більше уваги стали приділяти вирощуванню пшениці, ячменю, кукурудзи, соняшнику.

Зараз, правда, господарством переймається дружина Катерина, адже сам Іван Якович очолює територіальну громаду Красносілки. І саме за його каденції сільська рада стала одним із лідерів соціально-культурного розвитку громади.

Міцний селянський гарт сприяв тому, що за кілька років село змінилося на краще, і цей процес тут не припиняється.

Особливістю діяльності сільського голови, депутатів, членів виконкому та й усієї громади є те, що тут активно долучаються до міжнародних проектів по залученню додаткових коштів від Євросоюзу. Це не так просто – доводиться постійно перебувати в пошуку, готувати відповідні документи. Але й результати вагомі – на одну гривню залучається до п’ятнадцяти гривень додаткових коштів. А об’єктами залучень цих коштів були і є проекти освітлення села (охоплено 90 відсотків території), налагодження водопостачання, впорядкування вулиць. Але чекати на добродійників з ЄС – марна справа, якщо сама громада нічого не робить. Розповідає: – Євросоюз допоможе тільки тим громадам, які самі щось вагоме роблять і хоча б частково фінансують той чи інший проект.

Нинішнього року Іван Якович став переможцем конкурсу Вінницької обласної асоціації органів місцевого самоврядування «Вінниччина – регіон успішних людей» у номінації «Кращий сільський голова Бершадського району».

Приємно, але Пустовіт більше думає про те, як більше зробити доброго для громади.

Наш земляк, який завтра відзначатиме день народження, має хорошу сім’ю, є в нього дві чудових доньки, четверо прекрасних внуків. А ще – великий сад, який він і родина плекають вже багато років.

І море квітів на подвір’ї. Тож хай довго радують плоди з його життєвого саду, хай тішать квіти та рідня ще багато літ.

Федір ШЕВЧУК.

с. Красносілка.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Маршрутами пам'яті</b><br />Так склалося, що того дня збіглися дві вагомі події &ndash; міжрайонний автопробіг, присвячений 66-ій річниці Великої...
10 фото   
<b>На городі</b><br />
20 фото   
<b>Струтинська Галина Юріївна (Galina Hayes)</b><br />Галина народилася й отримала освіту в колишньому Радянському Союзі. Коли їй було всього 16 років, її батько відіслав...
4 фото   
<b>Реферат «Історія міста Бершадь»</b><br />Бершадь &ndash; район, повіт. Населення - 24400 Надра містять каолін, високоякісну глину, кварц, пісок. Загальна...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Яланець
Сірик Леонід Парфенович (1920) 1920 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 00.04.45. Похов. м. Братислава, Чехо-Словаччина.

З історії Бершаді
14 березня 1944 року для бершадців настав радісний день: війська 2-го Українського фронту визволили їх рідне місто. В пам'ять про воїнів та земляків які віддали своє життя за визволення Бершаді, в центрі міста на братських могилах споруджено обеліски та скульптурні групи, біля підніжжя яких завжди живі квіти. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Селянський син Іван Пустовіт - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники