Fridge magnet wooden gears

100 років на освітянській ниві

  • Подобається0Не подобається
  • 8 Листопада 2015, 09:00

Уповсякденному житті ми зустрічаємо багатьох людей: знайомих, земляків. Одних ми знаємо як сусідів, інших – як односельців, які нічим не відрізняються від загалу, ведуть, на наш погляд, звичайне життя пересічного українця, тим паче, що живуть вони поруч, в одному селі.

У жовтні 1955 року в селі Хомутинці Калинівського району, на батьківщині визначного лікаря, поета і гумориста Степана Руданського, в родині Григорія та Віри Марущаків народився другий син – Володимир.

Дитячі та юнацькі роки хлопця не відрізнялися від життя його ровесників, хіба тим, що змінюватися місця проживання та навчання, – Хомутинці, Лугова, Гайворон. Пошуки себе у житті спонукали пробувати різні професії. Доводилось працювати і підсобним робітником, і шофером вантажівки.

Служба в лавах Радянської Армії на той час була і почесною, і обов’язковою, а по її завершенню поїхав Володимир Марущак здобувати фах історика до історичного факультету Одеського університету.

Будучи студентом-заочником, Володимир працював директором Устянського будинку культури, по закінченню навчання з 1979 року викладав історію в Тирлівці, потім працював директором Тернівської середньої школи (яку, до речі, збудував за два!

роки), через деякий час знову викладав історію в Джулинській середній школі, а з 1997 року і до сьогодні він є директором Джулинської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернету.

Саме цієї осені Володимир Марущак досяг чоловічого повноліття – йому виповнилося перших 60 років!

Привітати ювіляра прийшла вся його родина – брати, сини, невістки, онуки і, звичайно ж, дружина Ніна Василівна, яка вже 37-ий рік працює викладачем біології в Джулинській середній школі. Невістка Марина (дружина старшого сина Володимира, агронома в с. Усті) теж біолог з 15-літнім стажем. Молодший син Євген, який працює викладачем у Бершадській автошколі вже понад 7 років, та його дружина Ірина, вихователь школи-інтернату, додають до загальносімейного педагогічного стажу родини Марущаків ще 14 років.

Додаючи до 38 років стажу Володимира Григоровича 37 років дружини Ніни Василівни, плюс педстаж сина і двох невісток – у підсумку маємо понад 100 років.

Щиро вітаємо ювіляра і його педагогічну родину з подвійним ювілеєм, адже не кожна сім’я може похвалитися такими здобутками.

А ще Володимир Гигорович має своїх пернатих улюбленців. На подвір’ї Марущаків дуже добре почуваються екзотичні та декоративні птахи – голуби різних порід, фазани і ще якісь голосисті, не знані мною крилаті створіння.

До речі, вольєр для таких пернатих екзотів Володимир Григорович збудував і на подвір’ї школи-інтернату. А ще любить чоловік у вільний час порибалити, попрацювати у власній столярній майстерні, зробити власноруч чергове дерев’яне чудо.

«Дерево живе, воно тепле, в нього є душа», – каже Володимир Григорович, і, мабуть, тому він сам ділиться зі своїми витворами теплом душі доброї, щирої, безкорисливої людини.

Тож щиро зичимо ювіляру та його родині ще довго і плідно працювати на цій почесній, але важкій і не завжди належно поціновуваній, ниві – вихованні і навчанні дітей, нашого майбутнього.

Бажаємо доброго здоров’я Вам, Володимире Григоровичу, і всім причетним до 100-літнього рекорду, щастя, шани і любові від вихованців, близьких і знайомих.

Віктор ЦИМБАЛ, журналіст. с. Джулинка.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
7 фото   
<b>Є така річка в Бершадському районі</b><br />Для тих, хто ще&nbsp;не знає, нам до Ялти рукою подати. В&nbsp;селі М'якохід тече на перший погляд непримітний...
3 фото   
<b>Відкрито центр обслуговування платників податків</b><br />16 травня 2012 року при Бершадській міжрайонній державній податковій інспекції відкрито центр обслуговування...
4 фото   
<b>Вінниччина очима редактора. Хмільниччина - тур другий.</b><br />Хоч надворі веселилася зима, а дорога скоріш за все нагадувала льодову ковзанку, до Хмільника добралися вчасно,...
4 фото   
<b>Пожежники з Моравіци відвідали Баланівку</b><br />На свято Івана Купала в Баланівку приїхали польські друзі з гміни Моравіца Свєнтокшиського воєводства. Вони привезли,...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Баланівка
Мацета Трохим Матвійович (1906) 1906 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.05.42.

З історії Бершаді
Колишнє містечко, в якому переважали дрібні ремісники і селяни, пригноблені нужденністю й позбавлені людських прав, перетворилося в сучасне соціалістичне місто з суцільною письменністю. Про здоров'я трудящих піклуються понад 50 лікарів, які працюють у 2 лікарнях, а також медпрацівники інших медичних закладів. Діти шкільного віку навчаються в 2 середніх школах, восьмирічці та в школі-інтернаті.... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

100 років на освітянській ниві - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники