Fridge magnet wooden gears

Завжди серед людей

 • Подобається0Не подобається
 • 1 Лютого 2016, 20:22

Олександру Івановичу Саблуку – 75!

Олександр Іванович Саблук не з ТИХ, кого треба якимось чином представляти по-особливому. Його життя складалося так, що не тільки сам зав - жди був серед людей, а скрізь залишив про себе тільки гарні спогади.

Навчаючись у рідній Сумівській школі, а у старших класах ще й у Війтівській, напевне, і сам не знав, що присвятить своє життя непростому сільськогосподарському виробництву. І, кажуть, завжди, де б не працював, роботі віддавався сповна.

Наприклад, не так легко було йому працювати механіком у місцевому колгоспі. У тракторній бригаді було тоді не те, що тепер – більше півсотні механізаторів. Варто було не привезти вчасно тієї чи іншої запасної частини, як уже хтось мав не йти в поле, що могло бути початком авралу з польовими роботами. Але йому якимось чином усе вдавалося, тож так, у постійному пошуку, і минали будні. У теплі пори року цілими днями був на полях, біля механізаторів, щоб володіти ситуацією, а взимку – у постійних відрядженнях.

Кажуть усі вже були навчені: поки Саблук не позвозить усе необхідне, до ремонтів не приступають.

Хоч і сам не знав спокою, не давав спокійно жити іншим.

Це тепер до техніки є все необхідне, були б тільки гроші.

Тоді ж запасні частини хоч і були дешевшими, доводилося впродовж усього року як не «вибивати», то «діставати».

Крім Саблука, хіба що голова колгоспу міг знати, як усе давалося, але лінійки готовності техніки завжди проводили одними з перших у районі.

Завдяки старанній підготовці всіх машин і знарядь жнива сумівчани теж завжди завершували першими у районі. Та ще не були проти допомогти іншим. Як справжній ритуал, сприймалося усіма вантаження косарок у кузови автомобілів і виряджання їх на виручку в північні райони області. Комбайни переганяли на чималі відстані своїм ходом.

Постійна завантаженість роботою аж ніяк не зашкодила Олександру Івановичу, щоб після середньої спеціальної здобути ще й вищу освіту – закінчив Уманський сільськогосподарський інститут.

… Певну роль у його становленні, як спеціаліста, відіграли роки навчання у престижному на ту пору Ольгопільському ПТУ. Набуті там знання закріпив, працюючи у далекому Казахстані. Життєвий гарт проходив під час служби в армії.

Неабияк став у пригоді набутий досвід роботи з людьми у низових ланках сільськогосподарського виробництва, коли йому довірили чимале, та ще й на ту пору непросте лісниченське господарство.

Представники старших поколінь у Лісничому та Вовчку і сьогодні згадують про нього тільки добрими словами. Чимало хто вважає, що зовсім іншою могла б бути доля цих сіл, якби головою колгоспу залишився Саблук.

Але такі кадри керівників потрібні були і на районному рівні. Тому у 1987 році його без вагання призначили начальником інспекції по заготівлях і якості сільськогосподарської продукції, де працював аж до виходу на заслужений відпочинок.

Проте, навіть будучи на пенсії, залишався таким же непосидючим. Він уже не міг, щоб щоденно не зустрічатися з людьми, щоб не турбуватися про когось. Тому коли запропонували очолити одну з найбільших і найскладніших – міську організацію ветеранів, не відмовився. Очолює її і нині.

Удвох з дружиною виховали сина і дочку, підросли вже онуки, є правнучка, якою дідусь неабияк гордиться.

Так у круговерті подій і минули роки. 27 січня родина і друзі, колеги, всі, хто його знає, привітали його з гарною датою – сімдесятип’ятиріччям з дня народження. Безумовно, як земляки-сумівчани, так і ветерани Бершадської міської організації теж вітають Вас, Олександре Івановичу, з гарним ювілеєм і понад усе зичать здоров’я і дов - голіття. Нехай не бракує Вам сил на здійснення всього задуманого.

Віктор БАЛАН, член ради міської організації ветеранів України.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Реферат «Історія міста Бершадь»</b><br />Бершадь &ndash; район, повіт. Населення - 24400 Надра містять каолін, високоякісну глину, кварц, пісок. Загальна...
7 фото   
<b>У країні дитячих мрій</b><br />1 червня вся світова спільнота відзначає Міжнародний день захисту дітей. Саме з нагоди цього дня, відділами та...
2 фото   
<b>Молодь єднає Україну</b><br />Ініціатором велозаїзду стала молодіжна громадська рада при райдержадміністрації. Патріотичний захід відбувся під...
3 фото   
<b>Естафета визволення на Бершадщині</b><br />Минулої п’ятниці бершадці та делегація Вінницької області зустрічали делегацію з Кіровоградщини для здійснення...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Шумилів
Лазаренко Федір Олексійович (1912) 1912 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 00.05.44. Похов. Ясський пов., Румунія.

З історії Бершаді
Роки соціалістичних перетворень були наповнені для трудівників Бершаді досягненнями у розвитку культури, охорони здоров'я. Про щасливе життя робітників, селян та службовців міста за радянських часів, їх трудові звершення розповідала районна газета «Соціалістичний шлях», що почала виходити з 1932 року. 1936 року в новому приміщенні відкрили бібліотеку. Молодь набувала знання в середній,... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Завжди серед людей - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення