Fridge magnet wooden gears

Байдалюк Павло Іванович

  • Подобається0Не подобається
  • 2 Грудня 2012, 14:44

На 57-му році життя раптово, після нетривалої важкої хвороби, помер редактор районної газети «Бершадський край», член правління Вінницької обласної організації Національної спілки журналістів України Павло Іванович Байдалюк. Несподівана смерть у розквіті сил вирвала з наших рядів авторитетного керівника, талановитого журналіста, чудову людину.

Павло Іванович Байдалюк народився 5 жовтня 1956 року в селі Красносілці в родині робітника цукрозаводу. Після закінчення місцевої середньої школи вступив до Вінницького державного педагогічного інституту. За направленням працював учителем історії і суспільствознавства у Шляхівській середній школі, потім там же – заступником директора з виховної роботи. Згодом очолив середню школу в Яланці. Шість років був лектором Бершадського райкому Компартії України, як лектор-міжнародник він виступав у різних районах області та за її межами.

Протягом 1988-1992 років працював редактором районної газети «Вогні комунізму» (з 1991 р. – «Бершадський край»). За ці роки газету було визнано однією з кращих в області. Вона постійно перебувала на провідних позиціях, редактор став одним із провідних журналістів області. У 1991 році був удостоєний найпрестижнішої журналістської премії Вінниччини – імені Костянтина Гришина.

Навіть після того, як добровільно пішов у відставку з посади редактора, Павло Іванович не залишив журналістику. Виконання обов’язків завідувача відділу райдержадміністрації, а пізніше керуючого справами районної ради, він органічно поєднував з роботою власного кореспондента газети облдерж - адміністрації «Подолія». Неодноразово його матеріали визначалися кращими, він у своїх публікаціях завжди піднімав актуальні теми, його відзначала не просто журналістська майстерність, а й активна громадянська позиція.

У січні 2007 року Павло Іванович Байдалюк знову очолив колектив редакції районної газети. «Бершадський край» продовжував бути на провідних позиціях в області та країні. Його тираж – майже сім тисяч примірників – найвищий на Вінниччині і один з найбільших в Україні серед споріднених видань.
Очолюючи колектив редакції, П.І. Байдалюк вміло спрямовував його на якомога повніше висвітлення життя району в усій його багатогранності, не обминаючи гострих і проблемних питань. У 2008 році Павла Івановича було визнано кращим журналістом області, у 2009-му він нагороджений «Золотою медаллю української журналістики», у 2010-му «Бершадський край» визнаний кращою районною газетою Вінниччини. Редактор неодноразово відзначався почесними грамотами облдержадміністрації та обласної ради.

Про досвід роботи колективу, очолюваного П.І. Байдалюком, неодноразово писалося у фаховому виданні «Журналіст України». Павло Іванович постійно дбав про зростання авторитету газети, зміцнення матеріальнотехнічної бази редакції. «Бершадський край» був єдиною прибутковою газетою серед друкованих видань області.

На першому плані у Павла Івановича завжди залишалася робота. Він належав до тієї категорії людей, які віддавалися інтересам справи сповна – якщо вдень їздив у трудові колективи, зустрічався з людьми, то ввечері його частіше всього можна було застати у робочому кабінеті. Він прагнув постійно перебувати в гущі життя, об’єктивно висвітлювати на шпальтах газети різноманітні події із життя району. А на першому плані завжди були і залишалися люди праці, незважаючи на зміну суспільно-політичної ситуації.

П.І. Байдалюк був депутатом районної ради двох скликань, членом колегії райдержадміністрації. Його кандидатуру було представлено на присвоєння звання заслуженого журналіста України.

Важко усвідомлювати гіркоту непоправної втрати, змиритися з тим, що пішла за земні обрії людина принципова, наполеглива, цілеспрямована та авторитетна. Він був хорошим товаришем, високо цінував дружбу. Він був ЛЮДИНОЮ. Прощаючись із Павлом Івановичем, ми висловлюємо глибоке співчуття його близьким і рідним.

Пам’ять про друга, товариша, колегу назавжди збережеться в наших серцях.

ГРУПА ТОВАРИШІВ


Дивіться також в розділі  Спогади
» 02.04.2018 За громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння українському народу, виявлені під час Революції Гідності, Указом Президента України №890/2014 від 21 листопада...
» 02.04.2018 Уривок зі спогадів «З ярмарку»
» 01.04.2018 Кілька днів по центральній ґрунтовій дорозі, яка пролягала через село, стрімко просувались фашистські війська: автомобілі, танки, артилерія. Вояки йшли повз хату мого дідуся Миколи. Тож в один із звичайних днів сорок четвертого року, коли вже...
» 30.12.2017 Люди старшого покоління добре пам’ятають значки, марки, листівки і плакати з символікою VI Всесвітнього фестивалю молоді і студентів, що проходив з 28 липня до 11 серпня 1957 року в Москві. На нього приїхали тисячі юнаків і дівчат із 131 країни...
» 11.12.2017 8 грудня 2015 р. в АТО загинув Юрій Тарасенко
» 27.10.2017 Добрі справи і гарний слід
» 16.09.2017 Поетичний заповіт Миколи Хараїма
» 04.02.2017 Пам’яті друга
» 17.12.2016 Оніщенко Віктор Васильович
» 10.12.2016 Дороги майора Дігтяра
Всі статті розділу Спогади »
Цікаві фото
19 фото   
<b>11 жовтня - Бершаді 550: відкриття дитячого майданчика</b><br />
2 фото   
<b>Останній політ полковника Олексія Овчарука</b><br />Минулого тижня, 25 січня, близько 19-ої години на Полтавщині біля Кременчука сталася трагедія з гелікоптером Мі-8, в...
8 фото   
<b>День Незалежності 2007</b><br />
7 фото   
<b>У країні дитячих мрій</b><br />1 червня вся світова спільнота відзначає Міжнародний день захисту дітей. Саме з нагоди цього дня, відділами та...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Маньківка
Овчарук Харитон Артемович (1909) 1909 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.05.44. Похов. Ясський пов., Румунія.

З історії Бершаді
Активно діяли й молодіжні підпільні групи. Ватажок однієї з комсомольсько-молодіжних груп Борис Нижник (підпільна кличка Роман Бурий) разом з товаришами здійснив кілька нападів на румунських жандармів. Підпільники знищили ворогів та забрали їх зброю. Гестапівці натрапили на слід групи. Вже отримавши смертний вирок, вихованець ленінського комсомолу в листах до рідних жалкував, що не зможе далі... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Байдалюк Павло Іванович - Спогади - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники