Старт зроблено!

 • Подобається1Не подобається
 • 17 Вересня 2010 р

Минуло 100 днів від часу перебування на посаді голови райдержадміністрації О.Ф. Снігура. Що змінилося у районі за цей час? Що позитивного отримали його жителі?

Мабуть, це ще й не такий термін, щоб можна було підбивати підсумки чи говорити про якісь помітні перетворення, але зрушення все-таки є. Та взагалі, Бершадський район не був ніколи на поганому рахунку в області.
Якщо проаналізувати окремі галузі та їхні показники, то можна помітити зміни.
Економіка, соціальна сфера району є досить об’ємними та структурними, тому за сто днів зробити помітні практичні результати досить важко. Однак за цей період в районі відбулося ряд подій, реалізовано окремі першочергові заходи, що якісно вплинули на соціальноекономічний розвиток регіону та, в певній мірі, покращать рівень життя бершадчан у найближчому майбутньому.
Особливо слід відзначити, що остаточно сформована вертикаль влади, що суттєво впливатиме на економічні перетворення. За даними управління економіки райдерж - адміністрації, на якісно новому рівні вирішуються питання реформування галузей економіки, підтримки бюджетоутворюючих підприємств, підвищення соціальних стандартів та дотримання соціальних гарантій громадян.
В районі поступово відроджується цукрове виробництво, покращуються темпи житлового будівництва, залучення інвестицій в основний капітал. Прикладаються максимальні зусилля щодо відновлення і стабілізації роботи підприємств будівельної галузі.
Якщо бути конкретним, то в серпні введено в експлуатацію акушерський корпус, що будувався 12 років. Це найсучасніша медична споруда на 40 ліжко-місць, послугами якої будуть користуватися не лише жителі району, а й сусідніх районів.
Вартість новобудови понад 8 мільйонів гривень.
Виділені з районного бюджету 163 тисячі гривень дали можливість практично завершити будівельно-монтажні роботи по підвідному газо - проводу до Дяківки. В стадії підготовки до введення в експлуатацію підвідний газопровід до Ставків та вуличні мережі по селу. А це всього 34 км газових комунікацій.
З 2008 року в районі реалізується проект розвитку територіальних громад при міжнародній технічній допомозі.
Активна фаза реалізації проекту в селах М’якоході, Сумівці, Михайлівці, Бирлівці припадає саме на цей період.
А виділення коштів співфінансування проекту з місцевого бюджету в сумі 260 тисяч гривень сприятиме якісному їх завершенню.
Активізувалися роботи по реконструкції постраждалого від пожежі торговельного закладу в центрі міста. Вартість інвестиційного проекту понад 5 мільйонів гривень. В оновленому торговельному центрі з продажу промислових товарів планується створити 20 нових робочих місць.
Впритул підійшли до вирішення проблеми впорядкування ринкової торгівлі в Бершаді. Належне облаштування території КП «Бершадьринок» суттєво змінить на краще умови праці більш як двом тисячам підприємцям. Вперше за два останні роки завдяки інвестору ТОВ «Укрцукорінвест» планується запуск Красносільського цукрового заводу. Щонайменше 350 чоловік отримають роботу.
За даними управління агропромислового розвитку райдержадміністрації, для підвищення ефективності роботи в агропромисловому комплексі району звернуто увагу на збільшення продуктивності та виробництва валової продукції сільського господарства, якої за І півріччя вироблено на суму 220 млн.
грн., або на 100 га сільськогосподарських угідь вироблено 234,5 тис. грн. Продуктивність праці становить 78571 грн., що більше на 3,9% в порівнянні з відповідним періодом минулого року.
Вчасно проведено жнивний комплекс робіт, що дало можливість забезпечити валовий збір ранньої групи зернових по всіх категоріях господарств 110,5 тис. тонн, при урожайності 30,8 цнт з га.
Проводиться підготовка грунту до посіву озимих культур урожаю 2011 року. Всього планується посіяти більше 23 тис. гектарів.
На контролі голови райдерж - адміністрації знаходиться питання щодо збільшення надходжень до всіх рівнів бюджетів. Станом на 1.08.2010 року до районного бюджету надійшло 43755,4 тис. грн., що в порівнянні з відповідним періодом минулого року на 9,3 млн. грн. більше, або на 26,7 %. Надходження до пенсійного фонду в порівнянні з даним періодом минулого року зросли на 1231 тис. грн., або на 21,4%. Середньомісячна заробітна плата збільшилась від початку року на 18,8% і становила станом на 1.08.2010 року 1188 грн. Планується також повністю розрахуватись за оренду земельних ділянок в розмірі не менше 3%. Упорядковується, згідно з чинним законодавством, орендна плата за використання земель запасу, резервного і водного фондів, де за звітний період дораховано 716,3 тис. грн.
Значна увага приділяється питанню виплати заробітної плати. За повідомленням фінансового управління райдержадміністрації, за період червень-серпень 2010 року забезпечено у встановлені строки виплату заробітної плати з нарахуванням та відпускних з наданням матеріальної допомоги працівникам бюджетних установ, що фінансуються з районного бюджету. Вказані виплати забезпечені без позички держ - казначейства. Крім того, відсутня прострочена заборгованість по захищених статтях видатків. Забезпечено виконання бюджету Бершадсь - кого району по власних і закріплених доходах загального фонду за січень-червень 2010 року на 105,3% до уточненого плану. До місцевих бюджетів за січень-серпень мобілізовано 16904,7 тис. грн. податків та зборів, тобто понад план отримано 456,8 тис. грн.
Порівняно з відповідним періодом 2009 року, до бюджетів органів місцевого самоврядування надійшло на 1328,1 тис. грн. більше доходів, в тому числі податку з доходів фізичних осіб – більше на 1188,3 тис. грн., плати за землю – на 66,1 тис. грн. У серпні 2010 року виконання плану власних і закріплених доходів, затвердженого місцевими радами, склало 102,8%, отримано 2644,4 тис.
грн., що на 71,1 тис. грн.
більше уточненого плану.
– Але ми знаходимось на старті суттєвих перетворень, – наголошує голова райдерж - адміністрації, депутат ра йонної ради О.Ф. Снігур. – Існує ряд значних проблем, які потрібно вирішувати. Це практичне втілення реформ в податковій системі, так як Україна за кількістю податків і складністю дозвільних процедур займає одне з останніх місць в світі. Потрібно знизити вплив чиновників на дозвільну систему, через скорочення, як мінімум, удвічі кількості різних дозволів і ліцензій, які сьогодні є, що сприятиме збільшенню представників середнього класу та скороченню кількості малозабезпечених громадян.
Також потрібно реалізовувати на місцевому рівні реформи в системі охорони здоров’я, в системі житлового комунального господарства, в освітній, пенсійній та молодіжній сферах тощо. Під час реалізації пріоритетів реформування потрібно послідовно відстоювати права та інтере - си громадян регіону, не зловживаючи владними повноваженнями, та чітко виконувати свої обов’язки, адже мета програми Президента України – добробут кожної родини, турбота про кожну людину. Завданням програми є побудова ефективної держави і зростання національної економіки.
Галина ІВАНЧЕНКО, головний спеціаліст відділу з питань внутрішньої політики райдержадміністрації.


Дивіться також в розділі  Знай наших
» 16.06.2018 14 орденів знайшли своїх героїв. Днями під час чергової поїздки на Схід України до зони проведення Операції об’єднаних сил (ООС) вінницькі та бершадські волонтери доставили на фронт нагороди і гуманітарну допомогу.
» 25.03.2018 У Вінниці пройшли урочистості третього регіонального етапу національного конкурсу «Благодійна Україна», який багато років поспіль проводить Асоціація благодійників України. У рамках заходу «Благодійна Вінниччина-2017» віншували кращих в області...
» 17.03.2018 повернулися благочинний Бершадського району, протоієрей Ростислав Процанін, депутат обласної ради Володимир Зарічанський, Василь Максим’юк та волонтер Аліна Мазур.
» 08.03.2018 Найкраще про підприємство можна дізнатись через людей, які в ньому працюють. На початку весни та напередодні Міжнародного жіночого свята ми знайомимо вас із жінками Вінниччини, які залишилися на малій батьківщині будувати кар’єру та покращувати...
» 13.02.2018 За мужність і відвагу
» 13.02.2018 Від «Надбужанки» – захисникам України
» 20.01.2018 «Кинувшись на рейки, я відштовхнув Віталика, а сам уже відскочити не встиг»
» 06.01.2018 Вітаємо земляка!
» 06.01.2018 Мати - героїня
» 23.09.2017 «Масяня» після весілля знову вирушив на Схід
Всі статті розділу Знай наших »
Цікаві фото
5 фото   
<b>Кавун Василь Михайлович</b><br />Василь Михайлович Кавун (14 серпня 1928, Кобринове &mdash; 8 серпня 2009, Київ) &mdash; державний та партійний діяч...
4 фото   
<b>1 червня - Міжнародний день захисту дітей</b><br />У перший літній день в Україні, як і у всьому світі, відзначають добре і радісне свято - День захисту дітей....
2 фото   
<b>Небо було його стихією і життям</b><br />Неділя… Трійця… Світлий, сонячний день… Віддзвонили дзвони... Тиша… Щебет пташок, мир та спокій у природі, легко та...
3 фото   
<b>Журналісти працюють і в свято</b><br />У понеділок з нагоди професійного свята &ndash; Дня журналіста &ndash; в редакції районки зібралися працівники...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Устя
Бабенко Іван Теофанович (1919) 1919 р., українець. Кадровий. Мол. лейтенант. Загинув 00.07.44.

З історії Бершаді
Роки соціалістичних перетворень були наповнені для трудівників Бершаді досягненнями у розвитку культури, охорони здоров'я. Про щасливе життя робітників, селян та службовців міста за радянських часів, їх трудові звершення розповідала районна газета «Соціалістичний шлях», що почала виходити з 1932 року. 1936 року в новому приміщенні відкрили бібліотеку. Молодь набувала знання в середній,... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Старт зроблено! - Бершадщина - перлина поділля - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення