Наприкінці 70-х років працював мисливцем-промисловиком у Сибіру, де продовжив роботу в сфері таксидермії. Під час сибірського періоду він почав виготовляти напівбарельєфні панно і скульптури з дерева. Ці твори охоче брали для виставок тамтешні музеї.
Та Григорій рвався в рідні краї. І в кінці 80-х років залишив Сибір та повернувся у Надбужанський край. Нині він живе в
Осіївці. Тож ми по праву можемо вважати його і своїм земляком. І так склалося, що із непересічними творіннями майстра мали змогу знайомитися жителі і Гайворонського, і Бершадського районів. Г. Пилипишин постійно працює в царині улюблених жанрів. Він не тільки віртуозний художникрізьбяр, а й талановитий живописець. Він оформив природничий музей в Гайворонській школі № 3, підготував нові колекції виробів з дерева. Чималу кількість відвідувачів зібрала його персональна виставка в
Бершадському краєзнавчому музеї.
Григорій Пилипишин – учасник Міжнародної виставкиконкурсу «Слов’янсь кий базар» у Вітебську (2000 р.), «Пектораль-98» у Національному комплексі «Експоцентр України» та інших.
У день Святого Водохреща майстер різця і пензля відзначив 60-річний ювілей. Тож хай щастить йому і надалі в житті та творчості.
Федір ШЕВЧУК.
На знімку: Григорій Пилипишин і його роботи.