Fridge magnet wooden gears

Підсумки соціальноекономічного та культурного розвитку Бершадського району за 2013 рік та перспективні напрями роботи на 2014 рік. Доповідь голови райдержадміністрації Михайла Бурлаки до звіту району

 • Подобається0Не подобається
 • 13 Лютого 2014, 22:58

Протягом 2013 року Бершадська райдержадміністрація в тісній співпраці з районною радою та органами місцевого самоврядування, при належній взаємодії з керівниками суб’єктів господарювання активно працювала над основним пріоритетним завданням – покращенням рівня життя населення громад.

Орієнтиром у системній та послідовній роботі слугували Програма економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», Державна програма активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки та соціальні ініціативи Президента України. Для забезпечення виконання державних, обласних та місцевих програм на початку 2013 року був сформований план дій по реалізації визначених пріоритетних напрямків діяльності.

Серед них: охорона здоров’я, освіта, агропромисловий комплекс, партнерські взаємовідносини з бізнесом, культура та її установи, екологічна безпека, благоустрій територій, житлове будівництво тощо.

Проведений аналіз отриманих у 2013 році результатів, за визначеними напрямками, підтверджує, що запропонований облдержадміністра цією формат діяльності є дієвим та якісно впливає на розвиток населених пунктів.

Це засвідчують показники, що має район за підсумками 2013 року.

Медична галузь – сфера діяльності, послугами якої користується практично кожен наш житель. До того ж, питання стану здоров’я є найголовнішим у нашому житті.

Відповідно до доручення голови облдержадміністрації щодо забезпечення якісної та доступної медичної допомоги для населення, в районі проводились роботи в цьому напрямку.

Зокрема, облаштовувались робочі місця медиків, поновлювалось обладнання, створювались комфортні умови для профілактики та лікування пацієнтів. Практично звітний рік став роком модернізації та розбудови первинної медичної ланки.

Протягом минулого року здійснено ремонтні роботи у 41 закладі первинної мережі, в тому числі в 16 амбулаторіях, 20 ФАПах та в п’яти фельдшерських пунктах.

Визначені завдання в галузі на 2013 рік виконані стовідсотково. Загальні суми витрат по первинній ланці становлять 2 млн. 495 тис. грн. Із них 450 тис. – обласний бюджет, 235 тис. – районний та 1 млн. 810 тис. – кошти за соціальними угодами.

Відремонтовані амбулаторії та ФАПи поповнились за рахунок обласного бюджету обладнанням, приладами та устаткуванням на загальну суму 1 млн. 653 тис. грн.

Забезпечення сімейної медицини санітарним автотранспортом значно наблизило надання первинної медичної допомоги до населення, особливо в сільській місцевості.

Автопарк первинної ланки поповнився в 2013 році 6 автомобілями, з яких 4 передано районними установами. Всього нараховується 27 авто.

На реалізацію заходів програми «Місцевих стимулів» щорічно в районному бюджеті передбачаються видатки в розмірі 62 тис. грн.

Відповідно до цієї програми у Вінницькому національному медичному університеті навчається чотири студенти, на що використано в минулому році 31 тис. грн.

Важливою соціальною інновацією в медицині став у 2013 році проект щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб із гіпертонічною хворобою. Він у перспективі забезпечить зниження захворюваності на гіпертонічну хворобу, смертність та підвищення тривалості й якості життя хворих на серцево-судинні захворювання.

Матеріальна підтримка населення в рамках проекту є суттєвою, адже в минулому році використано коштів для відшкодування вартості гіпотензивних лікарських засобів на суму 381 тис. грн. Завдання виконано майже на 120%.

У закладі вторинного рівня, що представлений у районі Бершадською окружною лікарнею інтенсивного лікування, проведено капітальні та поточні ремонти загальною вартістю 2 млн. 270 тис. грн. Із них бюджетні кошти – 2 млн. 135 тис. грн. та 134 тис. грн. з інших джерел.

Суттєво покращено стан неврологічного, терапевтичного, протитуберкульозного, інфекційного та стоматологічного відділень.

Ремонтувались палати дитячого відділення, операційна, дах адмінприміщення, замінено 21 вікно на енергоощадні, підведено воду до відділення переливання крові, здійснено благоустрій території тощо.

На розвиток екстреної медичної допомоги залучено 67,5 тис. грн. із позабюджетних джерел.

Всього протягом 2013 року в галузь спрямовано 4 млн. 832 тис. грн. Частка бюджетного фінансування – 2 млн. 820 тис. грн. (або 58%) та 2 млн. 12 тис. грн. (або 42%) спромоглися залучити в рамках державно-приватного партнерства.

У 2014 році продовжимо працювати над: – подальшим укріпленням матеріально-технічної бази первинної медичної ланки (три амбулаторії: Маньківська, Устянська – заміна котлів опалення, Бершадська – ремонт актової зали; вісім ФАПів: Дяківка, Березівка, Серебрія, Глинське – заміна вікон; Серединка, Кошаринці, Крушинівка, Шумилів – встановлення систем опалення); – забезпеченням ліками пільгових категорій населення та лікувальними засобами для надання невідкладної допомоги; – підвищенням рівня мотивацій та стимулів для залучення молодих спеціалістів до роботи в закладах охорони здоров’я, особливо на селі (потреба в лікарях ЗПСМ – 12, з яких 5 проходять інтернатуру, 4 навчається; в 2014 році передбачається фінансування за програмою трьох осіб); – вдосконаленням надання медичних послуг Бершадською окружною лікарнею інтенсивного лікування та службою екстреної медичної допомоги.

Втілюючи в життя соціальні ініціативи Президента України, в районі створюються належні умови для розвитку дітей дошкільного та шкільного віку, забезпечується максимальний доступ дітей до освіти. Особливо важливим у якості надання освітянських послуг є стан матеріальнотехнічної бази. В основі діяльності та розвитку закладів освіти району протягом 2013 року було дві складові – це бюджетна підтримка та реалізація на місцевому рівні принципів державно-приватного партнерства.

У минулому році в дошкільних навчальних закладах району проведено поточні, капітальні ремонти та здійснено придбання на суму 1 млн. 204 тис. грн., із них 546 тис. грн. – бюджетні кошти та 658 тис. грн. – позабюджетні.

Розпочали діяльність чотири навчально-виховних комплекси (НВК) та один дошкільний навчальний заклад (ДНЗ). У сільських населених пунктах Шумилова, Лугової та Вовчка створено 51 додаткове місце для дошкільнят.

У кожному населеному пункті району, де є відповідна потреба, діє дошкільний навчальний заклад.

В 11 садочках проведені капітальні та у 26 – поточні ремонти. Ремонтувались: – опалювальні системи (3 заклади); – водогони та каналізації (5). Встановлено 157 пластикових вікон у 14 дошкільних навчальних закладах, 9 дверей у 7 ДНЗ. При цьому використовувались кошти, залучені через проекти розвитку громад. Придбано 6 пральних машин, 14 водонагрівачів, 3 морозильні камери, дитячі меблі у 3 ДНЗ та 3 НВК.

Показник охоплення дітей від 3 до 6 років підвищився на 3,7% і становить нині 96%. Діти п’ятирічного віку охопленні 100%.

У результаті впровадження єдиного меню для всіх ДНЗ району норми харчування виконуються на 100%. При цьому витрати на харчування однієї дитини в день збільшились на 32% (в окремих садочках – від 13 до 17 грн.).

Протягом минулого року в закладах шкільної освіти основна увага приділялась облаштуванню внутрішніх санвузлів, впровадженню енергозберігаючих технологій, модернізації котелень, оновленню меблів, обладнання.

Загальноосвітніми школами району освоєно 4 млн. 621 тис. грн., із них 4 млн. 326 тис. грн. позабюджетних коштів та 295 тис. грн. бюджетних (на відкриття 4 НВК – близько 1 млн. грн.).

Досягненням є те, що на кожну бюджетну гривню, в рамках державно-приватного партнерства, залучено 15 позабюджетних.

У 2013 році в усіх школах завершено створення сучасних санітарно-гігієнічних умов для учнів.

У ході впровадження енергозберігаючих заходів замінено 828 вікон у 36 загальноосвітніх навчальних закладах та 136 дверей у 28 школах на загальну суму 1 млн. 728 тис. грн.

Проводилась робота щодо модернізації котелень та систем теплопостачання закладів освіти.

Виведено 3 котельні з підвальних приміщень, виготовлено проектно-кошторисні документації по винесенню котелень П’ятківської та Устянської шкіл, проведено заміну котлів у 3 загальноосвітніх навчальних закладах, замінено теплові мережі у 2 закладах (139 тис. грн.), здійснено хімочистку опалювальних систем у 4 закладах (194 тис. грн.). Переведено на місцеві види палива котельню школи у Хмарівці, що працювала на природному газі.

У 2013 році капітально відремонтовано 3 їдальні та 2 харчоблоки (955 тис. грн.).

Придбано 2 холодильні камери, 2 духових шафи, замінено 2 електроплити та інше технологічне обладнання. В окремих навчальних закладах оновлено шкільні меблі.

З отриманням у 2013 році ще двох автобусів за програмою «Шкільний автобус» питання підвозу учнів до шкіл повністю вирішено.

Виконано капітальний ремонт даху будинку дитячої творчості (125 тис. грн.), 6 спортивних залів, належно утримувались спортивні майданчики та стадіони.

Придбано 5 мультимедійних комплексів, комп’ютерне обладнання (155 тис. грн.).

Всього на покращення матеріально-технічної бази загальноосвітніх та дошкільних начальних закладів використано 5 млн. 825 тис. грн., із них 841 тис. 300 грн. (14%) – бюджетні кошти та 4 млн. 983 тис. грн. (86%) – позабюджетні.

Основними завданнями в освітянській галузі на 2014 рік є: – оформлення правовстановлюючих документів на земельні ділянки (потреба для 28, поетапно в 2014 для 8 шкіл і 1 НВК: Устянська, Серединська, Війтівська, Крушинівська, Тирлівська, Лісниченська, Хмарівська, Бершадська №1, НВК Шумилівський); – модернізація котельного обладнання, що розташоване в підвальних приміщеннях (3 винести – П’ятківка, Устя, Маньківка; по двох підготувати проектно-кошторисну документацію –Баланівка, Бирлівка); – впровадження ресурсо- та енергозберігаючих технологій (вікна, двері, утеплення фасадів); – заміна котлів у школах сіл Тернівка, Теофилівка, переведення на альтернативні види палива в школах Красносілки, Джулинки, Шляхової, М’якоходу, Чернятки; – поновлення спортивних майданчиків – школи сіл Флорине, Берізки-Бершадські, Михайлівка, школа №2 м. Бершадь; – облаштування їдальні в ЗОШ с. Сумівки.

Реалізація державної політики щодо збереження і використання культурної спадщини, організація дозвілля, розвиток професійної та народної творчості є і залишаться надалі основними завданнями галузі культури.

Виконання цих завдань забезпечують 90 районних закладів культури, в яких працюють 227 осіб.

У 2013 році в районі проведено майже 6 тис. культурномистецьких заходів та 54 виставки.

Завдяки послідовній роботі в 2013 році вдалося забезпечити стабільне зростання показників щодо поліпшення матеріально-технічної бази закладів культури району.

Станом на 1 січня 2014 року здійснено капітальні та поточні ремонти на 23 об’єктах на загальну суму 1 млн. 603 тис. грн. (1 млн. 556 тис. грн. за рахунок бюджетних коштів та 47 тис. грн. – позабюджетних джерел).

Динамічно зросли показники з оновлення матеріально-технічної бази сільських клубних та бібліотечних установ району. Придбано музичні інструменти, оргтехніку, підсилюючу апаратуру, сценічні костюми, меблі на суму 391 тис. грн.

Силами працівників культури впорядковано прилеглі території біля кожного закладу культури. Приводились до належного вигляду газони та квітники, висаджувались дерева, кущі.

Участь творчих колективів Бершадського району в різноманітних концертах, конкурсах, фестивалях обласного та державного рівня яскраво засвідчує належний рівень розвитку галузі культури та фінансову підтримку як бюджету, так і підприємницьких структур і благодійників.

Всього у звітному періоді матеріально-технічну базу мережі закладів культури покращено на 1 млн. 995 тис. грн., з яких 1 млн. 924 тис. грн. – бюджетні асигнування та 71 тис. грн. – фінансовий ресурс із позабюджетних джерел.

Поряд із позитивними напрацюваннями в галузі залишаються питання, над вирішенням яких необхідно активно працювати і в 2014 році.

Зокрема: – подальше зміцнення матеріально-технічної бази закладів культури (реконструкція та реставрація приміщення народного музею історії села Баланівки (300 тис. грн.), облаштування електроопалення в Яланецькому СБК (50 тис.
грн.), капітальний ремонт глядацької зали у Флоринському СБК (90 тис. грн.), капітальний ремонт покрівель Устянського (236 тис. грн.) та Війтівського (128 тис. грн.) сільських будинків культури; ремонт Маньківського СБК (100 тис. грн.); – створення умов для вільного доступу жителів району до світових інформаційних ресурсів; – збереження історикокультурної спадщини; – впровадження заходів із енергозбереження (заміна вікон, дверей); – утримання в належному стані прилеглих до закладів територій; – завершення робіт по встановленню погруддя Т.Г. Шевченка, алеї слави героїв праці та війни Бершадщини.

Також у 2014 році передбачено низку науково-освітніх та літературно-мистецьких заходів із відзначення 200річчя Т.Г. Шевченка та 70річчя Перемоги від німецькофашистських загарбників у Великій Вітчизняній війні.

Аграрна галузь господарювання є основою економіки району та зайнятості населення.

У 2013 році дотримано рекомендацій щодо створення оптимальної структури посівних площ.

Валовий збір зернових у звітному періоді був найвищий за останні роки господарювання і становить 291 тис. тонн при середній урожайності 54,3 ц/га (+ 19,3 ц/га до 2012 року).

Вал цукрових буряків – 71,2 тис. тонн при урожайності 367 ц/га (+ 47 ц/га до 2012 року).

У минулому році нарощено поголів’я ВРХ на 8%, або 408 голів, у тому числі корів – на 7 %, або на 143 голови.

Досягнуто приросту свиней (+4%).

За рахунок збільшення продуктивності в галузі тваринництва збільшено виробництво м’яса на 24% (вироблено 17000 тонн), молока – на 15% (вироблено 9818 тонн).

Взагалі, діяльність окремих господарств району яскраво засвідчує, що багатогалузеве ведення господарства дає можливість формувати оптимальну, обґрунтовану структуру посіву, а це в свою чергу забезпечує поліпшення родючості ґрунтів.

Так, наприклад, у ТОВ «Устя» внесення більше як 10-12 тис. тонн якісних органічних добрив дає можливість господарству економити щорічно більше 500 тис. грн.

Надій молока від корови в цьому ж господарстві становить 7800 кг, і завдання на 2014 рік ставлять 8500 кг.

У районі створено умови для нарощення обсягів виробництва молока. Протягом 2013 року встановлено 13 молокоприймальних пунктів.

Кожен населений пункт має облаштоване, відповідно до вимог, місце для прийому молока (всього функціонують 42 молокоприймальних пункти). Це в свою чергу дало можливість утримувати оптимальні закупівельні ціни. Станом на 1 січня 2014 року середня закупівельна ціна на молоко базисної жирності від господарств населення – 2,85 грн./кг, від сільгосппідприємств – 4,65 грн./кг.

У звітному періоді завершено: – реконструкцію молочнотоварної ферми в с.Усті кошторисною вартістю 950 тис. грн.; – реконструкцію свинарника-маточника у ПрАТ «Явір-Агросервіс» с. Поташні кошторисною вартістю 2 млн. грн.; – на стадії завершення реконструкція приміщення для утримання та відгодівлі свиней, свинарника-маточника, комбікормового цеху в ПП «Бершадський відгодівельний комплекс» кошторисною вартістю 7,5 млн. грн.

Введено в експлуатацію зерновий елеватор у Джулинці потужністю 31 тис. тонн одночасного зберігання кошторисною вартістю 81 млн. грн.

Матеріально-технічну базу сільськогосподарських підприємств оновлено на 77 одиниць загальною сумою 33 млн. грн.

Середня заробітна плата в галузі сільського господарства становить 2243 грн. і зросла до 2012 року на 17%.

Територіальними громадами за соціальними угодами отримано товароматеріальних цінностей, послуг, виконано робіт на об’єктах соціальної інфраструктури на суму 4,4 млн. грн. (72 грн. з 1 га).

Для підняття орендної плати за земельні ділянки державної власності протягом 2013 року підписано 55 додаткових угод на площу майже 2 тис. га.

За рік розмір орендної плати за землі запасу збільшився на 130 грн. і на 1 січня 2014 року становить 530 грн./га, а розмір оренди за землі резервного фонду збільшено на 173 грн., середній розмір – 575 грн./га.

У результаті проведеної роботи з перегляду договорів оренди на землі запасу та резерву, залучення до оподаткування користувачів земельних ділянок, додаткові надходження до бюджету в порівняні з 2012 роком становлять майже 2 млн. грн.(передано в оренду: земель запасу – 1,7 тис. га, земель резервного фонду – 5,8 тис. га, земель водного фонду – 719 га ).

Завданнями в галузі на 2014 рік є: – збільшення виробництва валової продукції сільського господарства на 4% і довести її обсяги до 906 млн. грн. У тому числі продукції рослинництва – на 14%, тваринництва – на 3%; – в структурі посівів під зерновими забезпечити 57% площ, у тому числі кукурудзи– 25%, цукровими буряками не менше 3% площ, картоплею і овочами – 6%, кормовими культурами – 8%; – наростити поголів’я корів не менше як 200 голів (Бершадська філія ПрАТ «Зерно - продукт МХП» – 75, ПСП «Тетяна» – 20, ТОВ «Устя» – 50, ТОВ «Осіївське» – 48, ПП «Бершадський відгодівельний» – 7); – забезпечити реалізацію інвестиційних проектів у Війтівці – будівництво комбікормового заводу (19 млн. грн.) та в Бирлівці – модернізація ферми Бершадської філії ПрАТ «Зернопродукт МХП» з метою вирощування нетелів (500 тис. грн.).

Уминулому році постійно здійснювались роботи із санітарної очистки та покращення стану благоустрою населених пунктів району.

Проводились заходи з благоустрою паспортизованих сміттєзвалищ, яких нараховується 41, та ліквідації стихійних накопичень відходів.

Виконано в повному обсязі завдання, що стосувались діяльності міського сміттєзвалища.

Впорядковувались місця видалення відходів у сільській місцевості. Зокрема, проводилось грейдерування і підсипка під’їзних доріг, встановлення дороговказів, ущільнення, обваловка.

У всіх населених пунктах району розроблені та затверджені схеми збору та графіки вивезення сміття.

Працюють заготівельні пункти вторинної сировини в Бершаді, Флориному, Яланці, Лісничому, Шляховій. Зібрано протягом 2013 року брухту чорних металів 35 тонн, макулатури – 110 тонн, склобою – 52 тонни, плівки поліетиленової – більше 5 тонн.

З метою популяризації роздільного збирання побутових відходів у трьох Бершадських та у Флоринській школах започатковано екологічний проект із попереднього сортування сміття.

Підприємством ПрАТ «Бершадський комбінат» запроваджено збір пластикових пляшок. Розглядаємо поширення такої практики в територіальних громадах.

У ІІ кварталі 2013 року, як і планувалось, було висаджено 35 тис. саджанців граба на 27 сміттєзвалищах.

За результатами ревізії посадженого, в жовтні-листопаді додатково висаджено 20 тис. саджанців дерев.

Всього на роботах із благоустрою в різний період було задіяно майже 8 тис. осіб.

На організацію та виконання робіт із санітарної очистки та озеленення, в тому числі придбання пального, посадкового матеріалу, інвентарю та реманенту, пакунків для сміття, виготовлення інформаційних знаків, встановлення огорож, шлагбаумів, обвалування, ремонт під’їзних шляхів, використано 391 тис. грн., з яких 279 тис. – місцевий бюджет, 12 тис. – кошти підприємства, 100 тис. – з позабюджетних джерел.

Значна увага приділялась благоустрою Бершаді, особливо його центральної частини. Відповідно до ескізного плану розбудови центру міста проводиться реконструкція частини центральної площі.

Протягом року, що минув, поновлювались газони, висаджувались декоративні кущі, дерева. Облаштовувались дитячі ігрові майданчики, дороги, прибудинкові території тощо.

У районному центрі відновлено та побудовано півтори тисячім2 доріжок для пішоходів, на що витрачено 506 тис. грн., у тому числі з місцевого бюджету – 126 тис. грн. Вимощено 500 м2 тротуарної плитки.

У цілому за звітний рік у районному центрі проведено робіт із благоустрою на суму більше як півтора млн. грн.

Завершено роботи з капітального ремонту дорожнього покриття протяжністю 0,5 км по вул. Шкільній у селі Флориному.

Всього по району виконано ремонт 350 тис. м2 доріг на суму 2 млн. 500 тис. грн.

З початку 2013 року побудовано 43 км мереж вуличного освітлення, на що затрачено 459 тис. грн., з яких 300 тис. – бюджет та 159 тис. – інші джерела.

Змонтовано нових та модернізовано 891 світлоточку із енергозберігаючими характеристиками, що дасть можливість щорічно заощаджувати понад 35 тис. кВт/год. У грошовому еквіваленті це більше 30 тис. грн.

Роботи проводились у 17 населених пунктах. Найбільші обсяги виконані в Бершаді, Лісничому, Яланці, Флориному, Поташні, Маньківці.

У минулому році на території району реалізовувалось декілька важливих інвестиційних проектів енергозберігаючого напрямку.

Так, у Красносілці побудовано завод із виробництва паливних гранул вартістю 10 млн. грн.

У Чернятці збудовано електростанцію з використанням енергії сонця. Сума інвестицій – 100 млн. грн.

Відновлено роботу малої ГЕС у територіальній громаді Війтівки. Вартість робіт – 780 тис. грн.

У звітному періоді на покращення зовнішнього вигляду населених пунктів, озеленення, реконструкцію центральної частини районного центру, освітлення витрачено 2 млн. 146 тис. грн., у тому числі 526 тис. – державний бюджет, 1 млн. 280 тис. – місцеві бюджети, 82 тис. – кошти міжнародних грантів, 60 тис. – дольова участь населення, 199 тис. грн. – кошти з інших джерел.

Визначено завдання на 2014 рік, основними з яких є: – завершення розробки схеми оптимізації водопостачання та водовідведення по м. Бершаді; – підтримка належного стану паспортизованих сміттєзвалищ; – початок будівництва районного полігону твердих побутових відходів вартістю 5 млн. 700 тис. грн; – розробка схем санітарної очистки населених пунктів; – модернізація котельного обладнання на центральній котельні м. Бершаді; – на виконання програми «Питна вода» плануємо здійснити реконструкцію водогону по вул. Будкевича в м. Бершаді. Вартість реконструкції – 349 тис. грн. Побудувати водогін по вул. Комарова та арт - свердловину в с. Флориному вартістю відповідно 353 тис. і 453 тис. грн., централізованого водопостачання в Красносілці по вулицях Коцюбинського та Берегового вартістю 1 млн. 185 тис. (на об’єкти є проекти та експертизи); – здійснити ремонт комунальних доріг на площі 400 тис. м2; – капітально відремонтувати дорожнє покриття по вулицях Ніколаєнка в Бершаді (2 млн. 366 тис. грн.), Набережній в Баланівці (1 млн. 6 тис. грн.), Світанковій в Джулинці (960 тис. грн.) (на зазначені об’єкти є документація та відповідні експертні висновки); – розбудова мереж вуличного освітлення в Бершаді та у 18 сільських населених пунктах (25,5 км); – завершення реконструкції частини центральної площі в районному центрі; – переведення на альтернативні види палива п’яти котелень шкіл (Красносілка, Джулинка, Шляхова, М’якохід, Чернятка).

Потреба коштів на ремонт доріг комунальної власності: всього 12 млн. грн., у тому числі державний бюджет – 1,7 млн. грн., обласний – 9,4 млн. грн., місцеві – 704,8 тис. грн.

У районі виконуються завдання, що передбачені соціальними ініціативами Президента України щодо надання доступного кредитування особам, які потребують покращення житлових умов.

За дорученням голови облдержадміністрації здійснюються заходи з будівництва 8квартирного житлового будинку площею 815 м2. На жаль, дещо затягнувся процес реєстрації будинку міжвідомчою комісією, що в свою чергу вплинуло на уповільнення темпів будівництва.

На 1 січня 2014 року готовність об’єкту становить 30%.

Всього освоєно 787 тис. грн., з яких 200 тис. – кошти комунальної організації «Обласний фонд сприяння інвестиціям та будівництву» та 587 тис. – кошти підрядної організації ПрАТ «Бершадьбуд».

Також проведено повну інвентаризацію об’єктів комунальної власності, що не використовуються, для можливої їх реконструкції під житло.

Завданням на 2014 рік є завершення розпочатого будівництва, а також початок будівництва наступного будинку.

Підприємництво є важливою складовою економіки району.

Сьогодні діє 3432 суб’єкти малого та середнього бізнесу, в тому числі 3145 фізичні особи – приватні підприємці та 287 – юридичних осіб, з яких 128 – фермерські господарства. Зареєстровано в минулому році 180 суб’єктів підприємництва (8 юридичних та 172 фізичних).

Малим і середнім бізнесом з початку 2013 року створено 369 нових робочих місць.

Найбільш привабливою поки що залишається сфера торгівлі.

Частка малого підприємництва у місцевому бюджеті становить 29% до загальних надходжень, або більше 12 млн. грн.

У звітному періоді проведено 160 рейдів, під час яких виявлено 78 найманих осіб без оформлення трудових відносин. У результаті проведеної роботи 57 робочих місць легалізовано.

По 21 суб’єкту підприємницької діяльності матеріали передані до правоохоронних органів.

У районі забезпечується законодавство щодо оплати праці. Встановлено контроль за виконанням доручень щодо збільшення її розміру та запобігання виникнення заборгованості із заробітної плати.

З початку 2013 року відбулось 12 засідань робочих груп та комісій з адміністрування цього питання, на яких проведено роботу зі 102 керівниками, насамперед по належному рівню заробітної плати.

Завдяки таким діям середньомісячну заробітну плату одного працівника підвищено на 11,5%, її розмір становить 2326 грн., також не допущено виникнення боргів по зарплаті.

У підсумку в 2013 році мали приріст податку на доходи фізичних осіб у загальній сумі зведеного бюджету району на 2 млн. 600 тис. грн., або на 9%.

У цілому за 2013 рік дохідна частина бюджету виконана на 104,5%. Понад план отримано коштів в сумі 1 млн. 811 тис. грн.

Програмою економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава» та Програмою Президента України «Україна для людей» передбачається суттєве вдосконалення надання адміністративних послуг населенню.

У районі забезпечено виконання доручення голови обл - держадміністрації в частині створення та започаткування роботи центру надання адміністративних послуг. Центр відкрито 29 листопада 2013 року.

На проведення ремонтів, облаштування приміщення та кімнат, придбання меблів та обладнання використано 192,6 тис. грн., із яких 72,6 тис. грн. – кошти державного бюджету та 120 тис. – із позабюджетних джерел.

Поки що в центрі задіяно сім районних структур, які забезпечать своєчасне, повне та якісне надання визначених адміністративних послуг (дозвільний центр, реєстраційна служба, управління праці та соціального захисту населення, сектор містобудування та архітектури, служба у справах дітей, земагенство та сектор у справах сім’ї та молоді).

У 2014 році вдосконалюватимемо його роботу, щоб максимально зручно та комфортно було жителям нашого району.

У 2013 році в аграрну галузь господарювання проінвестовано 123 млн. грн., у проекти енергозбереження – майже 111 млн. грн.

На виконання завдань за визначеними пріоритетними галузями діяльності – медицина, освіта, культура, охорона навколишнього природного середовища, житлове будівництво та сфера адмінпослуг – протягом року використано 16 млн. 200 тис. грн., у тому числі 7 млн. 743 тис. грн. (або 47%) – бюджетні кошти та 8 млн. 425 тис. грн. (або 53%) – позабюджетні.

Зроблено чимало, але в 2014 році продовжимо системно працювати над визначеними у минулому році пріоритетними напрямками.

Крім того, першочергові пріоритети будуть доповнені тими питаннями, що значно хвилюють населення району.

Це, насамперед, ремонт доріг, розширення мереж централізованого водопостачання, підвищення якості питної води та формування сучасної інфраструктури розвитку фізичної культури і спорту.

На основі спільної консолідованої праці забезпечимо реалізацію програмних завдань та ініціатив Президента України, виконання поставлених завдань обласною владою та затверджених пріоритетних напрямків розвитку регіону.


Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 15.06.2018 У цьому році розпочата реформа первинної ланки медичних закладів та стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів.
» 15.06.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г. Бурлака видав розпорядження від 13 червня 2018 року №45 «Про скликання 20 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 10 липня поточного року в залі засідань комунальної організації...
» 13.04.2018 2017 року на сайті Міністерства юстиції України запрацював єдиний реєстр боржників. У ньому можна знайти відомості про боржника за прізвищем, ім’ям, по батькові та реєстраційним номером облікової картки платника податків. Вільний та безоплатний...
» 07.04.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г.Бурлака видав розпорядження від 4 квітня 2018 року №26 «Про скликання 19 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 20 квітня поточного року в залі засідань КО Бершадська РДЮСШ «Ровесник».
» 07.04.2018 Засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування
» 07.04.2018 Юридичний практикум
» 01.04.2018 Події. Новини. Факти.
» 01.04.2018 Про державну підтримку вирощування молодняка ВРХ
» 01.04.2018 Часткова компенсація вартості техніки
» 01.04.2018 Про щорічну грошову допомогу до 9 травня
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
4 фото   
<b>У всіх навчальних закладах району пролунав перший дзвінок</b><br />У всіх навчальних закладах району пролунав перший дзвінок, який закликав учнів до школи: кого вперше, а для кого цей...
84 фото   
<b>День перемоги у Бершаді</b><br />За багаторічною традицією, вранці 9 травня колони ветеранів, представників трудових колективів підприємств,...
2 фото   
<b>Пам'ятний знак Герою у Джулинці</b><br />Днями у Джулинці відбулося відкриття пам’ятного знаку Герою України, підполковнику Костянтину Могилку. Знак...
3 фото   
<b>Проводи до лав Збройних Сил України</b><br />29 вересня в Бершадській дитячій музичній школі ім. Р. Скалецького відбулися урочисті проводи юнаків до лав Збройних...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Велика Киріївка
Бугеренко Устим Климович (1913) 1913 р., українець. Кадровий. Гв. капітан. Загинув 02.02.45. Похов. м. Грос-Рауден, Німеччина.

З історії Бершаді
Розвиток капіталізму відчутно позначився на зміні соціального складу Бершаді. Лише п'ята частина населення займалась тепер сільським господарством. Все більшу роль у суспільному житті відігравали робітники промислових підприємств. У місті були три млини, тютюнова і макаронна фабрики, винокурний завод, друкарня. Після пожежі 1872 року був модернізований цукровий завод. Напередодні... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Підсумки соціальноекономічного та культурного розвитку Бершадського району за 2013 рік та перспективні напрями роботи на 2014 рік. Доповідь голови райдержадміністрації Михайла Бурлаки до звіту району - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення