Fridge magnet wooden gears

Моя хата скраю...

  • Подобається0Не подобається
  • 15 Квітня 2009 р

Тема благоустрою, як міста, так і сіл району, щовесни є однією з головних. Цього разу метою рейдової перевірки, організованої спільно фахівцями райсанепідстанції та редакції районної газети, було відстежити, як дана проблема вирішується в селах.

Бригадне село Хмарівка, що на території Чернятської сільської ради, вже при в’їзді з боку Красносілки зустріло нас непривітно. Різнобарв’я паперових кульків, що прикрашали узбіччя шляху та прилеглі поля, не додавали впевненості, що у селі в цьому плані буде все гаразд. «Дістали» оті прикраси і самих хмарівчан, бо вже перші зустрічні перехожі замість того, щоб виправдовуватися, почали пропонувати: якби за подібні порушення ввести штрафи «під саму зав’язку», або прийняти закон про примусові роботи по прибиранню, порядок можна було б навести дуже швидко. І подібне не повторялося б.
У цьому селі поведінці окремих його жителів взагалі важко дати оцінку. Наприклад, ступили на стадіон.
Весна, зелена трава, навколо неабияка краса. Здавалося б, гріх від Бога створити сміттєзвалище в такому місці. Але воно є. І не інопланетяни, чи жителі навколишніх сіл його організували, а самі ж хмарівчани. Щось не віриться, чи бували у цьому місці представники сільської влади. Народна мудрість про те говорить: не доглянеш оком вирішення даних проблем, то можеш заплатити боком. Адже надто дорого обходяться іноді всім нам порушення санітарних норм.
Про обізнаність хмарівчан, що нікому не робить честі, щодо важливості вирішення даної проблеми, можна зробити висновок хоча б з такого діалогу: – А куди взагалі діваєте побутове сміття?
– Палимо, – не раз чули у відповідь.
Як виявилося, більшість тут і уяви не мають, що, дбаючи про екологію, спалювати його не можна.
– Скільки на світі живу, а такого в селі не пам’ятаю, – ділилася враженнями пенсіонерка О.В. Карнаух. І причина, на її думку, у цьому єдина – тут ніхто ні за що не відповідає.
Тож так і напрошувався висновок: невже це ми дожилися до того, що не хочемо, чи може не здатні вже робити самі для себе добро, а боремося за чистоту тільки, як кажуть, з-під палиці?
Невже не знайшлося у селі кращого місця для сміття, ніж біля сільського клубу? Щоправда, колишнього, який поряд з діючим. І роблять те самі жителі. Не падає ж воно з неба. Як взагалі можна зрозуміти людину, яка прибере власне подвір’я і «вивалить» все посеред свого ж села, і це називається наведенням порядку. Про що взагалі такі думають і на що здатні?
Але цьому є і передумова.
Хмарівчанин А.О. Мельничук та інші запевняли, що не раз вже піднімали питання, щоб хоч зрідка по вулицях організовувалося збирання сміття транспортом, але зрушень ніяких. От і висипає, вивозить його хто куди попало. А що робити тим, хто вже везти не може? Відповідей на ці запитання тут немає.
– Тож що, врешті-решт, потрібно зробити, щоб все-таки навести у селі порядок? – не переставали ми допитуватися у перехожих. – А ми люди маленькі, те повинно робити начальство. А винних потрібно виловлювати і карати гривнею, – тільки і чулося у відповідь.
Але навіщо, так і напрошувалося питання, ловити. Адже село невелике, й тут і без того всі знають, хто чим, як кажуть, дихає. Не на користь спрацьовує принцип – «моя хата скраю, я нічого не знаю».
Навіть молодше покоління у Хмарівці у всіх гріхах годі звинувачувати, як це роблять у деяких селах. Бо його вже тут майже немає.
І не буде, так і хотілося їм на те відповісти. Бо у смітниках розмножуються тільки мікроби. А елементарною культурою, якщо не рахувати шкільного подвір’я, на якому зроблено, здається, абсолютне все, що тільки можна було зробити, тут навіть не пахне.
 

На території Джулинської сільської ради, яка набагато більша, ситуація хоч і краща, але не робить честі громаді стихійне сміттєзвалище по вулиці Леніна у районі колишньої «Сільгосптехніки».
Ще два – у соснових насадженнях неподалік свинокомплексу. Не прикрашає село й звалище відходів деревообробки на території ПП «Ангелюк». Вистачає відходів і поза населеними пунктами – як поза Джулинкою, так і поза Берізками-Бершадськими.
Ще одна проблема тутешньої територіальної громади – неупорядковані прибережні смуги Південного Бугу.
Названі факти характерні для багатьох сіл. Але потрібно відверто сказати, що не в усьому винна влада – велика в тому вина й самого населення.
Невже так і не навчимося підтримувати порядок навколо себе?
З тим, що багато залежить від керівників громад, не можна не погодитися. Але якось по-іншому потрібно ставитися до вирішення даної проблеми і населенню.
 

Рейдова бригада: Леонід БІДНЯК, лікар по загальній гігієні санепідстанції, Ольга БЕЛЯ, помічник лікаря по гігієні дітей та підлітків, Павло КУШПЕЛА, кореспондент газети.


Дивіться також в розділі  Актуально
» 15.06.2018 Під час літніх канікул неповнолітні потребують особливої уваги з боку дорослих. Аби відпочинок дітей був безпечним, щоб запобігти вчиненню ними і щодо них кримінальних та адміністративних правопорушень, працівники Бершадського відділу поліції...
» 15.06.2018 За останніх 10 років у лісових угіддях нашого держлісгоспу загинули майже всі ялинові насадження – до 55 га. Зафіксовано масове всихання граба на території Сумівського лісництва на площі 26 га., ясеня – в Ободівському лісництві на площі 2,8 га,...
» 15.06.2018 Відповідно до прийнятого Верховною Радою Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми» від 26.01.2016 року, який регламентує функціонування патронатної...
» 01.04.2018 Туберкульоз представляє реальну небезпеку для дорослих і дітей. Це інфекційна хвороба пов’язана з проникненням в організм туберкульозних мікобактерій, які живуть у виділеннях людей, хворих туберкульозом (у мокротинні, сечі, калі й ін.), а також у...
» 01.04.2018 Як не загрузнути у смітті?
» 01.04.2018 Атопічний дерматит
» 01.04.2018 Ця підступна дисплазія
» 16.03.2018 Не знищуйте красу
» 16.03.2018 Водні ресурси: берегти і захищати
» 03.03.2018 Правила пожежної безпеки у побуті
Всі статті розділу Актуально »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Герб Бершаді</b><br />Герб має форму іспанського щита червоного і срібного кольору. У верхній частині &ndash; перший історичний...
2 фото   
<b>Останній політ полковника Олексія Овчарука</b><br />Минулого тижня, 25 січня, близько 19-ої години на Полтавщині біля Кременчука сталася трагедія з гелікоптером Мі-8, в...
7 фото   
<b>"Золотий Олімп-2011"</b><br />25 травня в залі засідань агропромислового розвитку проведено районне свято вшанування розуму, інтелекту та знань....
2 фото   
<b>Горпинині діти</b><br />Батько її був звичайним селянином, але встиг взяти участь у російськояпонській та першій світовій війнах. У 1917-му...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Кошаринці
Грицик Федір Карпович (1895) 1895 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.07.44.

З історії Бершаді
Широкий розмах руху підпільників та партизанів у Бершадському районі змушений був визнати префект Балтського повіту. Він зазначав у листопаді 1943 року, що тут збільшилась кількість загонів, учасники яких захоплюють зброю у жандармів та військових; зникають з фашистських обозів разом з підводами місцеві провідники. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Моя хата скраю... - Актуальні теми сьогодення Бершадщини - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники