Fridge magnet wooden gears

Основа здоров’я – правильний спосіб життя

  • Подобається0Не подобається
  • 18 Грудня 2012, 23:09

Здоров’я – безцінне надбання не тільки кожної людини, а й всього суспільства. На жаль, чимало людей не дотримуються найпростіших, обґрунтованих наукою норм здорового способу життя. Одні стають жертвами малорухомості (гіподинамії), що викликає передчасне старіння, інші вживають надмірну кількість їжі з майже неминучим у цих випадках розвитком ожиріння, склерозу судин, а у деяких – цукрового діабету, треті не вміють правильно відпочивати, відволікатися від виробничих і побутових турбот, вічно неспокійні, нервові, страждають безсонням, що в кінцевому підсумку призводить до численних захворювань внутрішніх органів. Деякі люди, піддаючись згубним звичкам до куріння чи алкоголю, активно вкорочують своє життя.

Згідно з висновком експертів Всесвітньої організації охорони здоров’я (1985 р.) стан здоров’я населення лише на 10% визначається рівнем розвитку медицини як науки і станом медичної допомоги, на 20% – станом навколишнього середовища, на 20% – спадковими факторами і на 50% – способом життя.

Необхідне гармонійне поєднання соціального, фізичного, інтелектуального, кар’єрного, емоційного та духовного елементів життя. Жодним з них не можна нехтувати, якщо людина прагне до здоров’я і благополуччя.

Фізичні вправи допомагають людям зберегти молодість, позбавитися від зайвої ваги, підвищити життєвий тонус, поліпшити свій зовнішній вигляд і самопочуття.

Для працівників розумової праці систематичне заняття фізкультурою і спортом набуває виняткового значення. Фізкультура і спорт досить корисні й особам, які займаються фізичною працею, оскільки їх робота нерідко пов’язана з навантаженням якоїсь окремої групи м’язів, а не всієї мускулатури в цілому. Фізичне тренування зміцнює і розвиває кісткову мускулатуру, серцевий м’яз, судини, дихальну систему та багато інших органів, що значно полегшує роботу апарату кровообігу, благотворно впливає на нервову систему.

Щоденна ранкова гімнастика – обов’язковий мінімум фізичного тренування. Вона повинна стати для всіх такою ж звичкою, як умивання вранці.

Фізичні вправи треба виконувати в добре провітреному приміщенні або на свіжому повітрі. Для людей, які ведуть сидячий спосіб життя, особливо важливі фізичні вправи на повітрі (ходьба, прогулянка). Корисно йти вранці на роботу пішки і гуляти ввечері після роботи. Систематична ходьба благотворно впливає на людину, покращує самопочуття, підвищує працездатність.

Фізичні вправи приводять у дію природні резервні сили людини.

Ніщо не в змозі відшкодувати нашій нервовій системі те, чим обдаровують її активна робота м’язів, оптимальні фізичні навантаження. Заняття в спортивному залі, басейні, на стадіоні, спортивних майданчиках, лісових доріжках закладають основу високої працездатності, можливість до тривалої напруги найбільш складних функцій нервової системи. Фізична культура є потужним акумулятором життєвих сил, вона приносить бадьорість і життєрадісність.

Ліки – це хімічні препарати, які в правильному дозуванні можуть врятувати чиєсь життя, але зловживання ними викликає деградацію особистості і просто загибель людини.

Зловживання наркотиками серед молоді – предмет особливого занепокоєння. Наркоманія – це проблема не тільки окремої людини, а й суспільства. Необхідно докладати зусилля до зниження попиту на наркотичні засоби і перешкоджати торгівлі ними.

Тютюн, що вживається в будьякому вигляді, становить серйозну загрозу для здоров’я людини.

Сигаретний дим завдає шкоди і тим людям, які знаходяться поруч з курцем.

Алкоголізм – справжня трагедія людства. Алкоголь руйнує особистість, сім’ю і суспільство. Ця біда живе майже в кожному будинку. Для тих, для кого алкоголь створює проблеми, єдине правило – повне утримання.

Досягнення науки і техніки дедалі більше відсувають на другий план фізичну працю, віддаючи перевагу розумовій роботі з її складними психоемоційними навантаженнями. Мозок, серце, судини людини змушені працювати з незрівнянно більшою напругою, ніж її м’язова система, яка становить близько 40% всього тіла. Порушений нормальний фізіологічний баланс життєдіяльності організму людини породжує все нові недуги, що обмежують його життєдіяльність. Люди не хочуть хворіти і передчасно старіти, вони шукають найбільш ефективні засоби збереження високої працездатності. У цих багатовікових і різнобічних пошуках людство пережило немало захоплень модними ліками, новітніми теоріями оздоровлення і омолоджування, проте авторитет фізичних вправ від цього не тільки не похитнувся, але незмінно зріс. І все тому, що вплив рухів поширюється як на окрему систему або функцію, так і на весь організм людини.

Галина ШУЛЯР, лікар амбулаторії Бершадської ЗПСМ.


Дивіться також в розділі  Актуально
» 15.06.2018 Під час літніх канікул неповнолітні потребують особливої уваги з боку дорослих. Аби відпочинок дітей був безпечним, щоб запобігти вчиненню ними і щодо них кримінальних та адміністративних правопорушень, працівники Бершадського відділу поліції...
» 15.06.2018 За останніх 10 років у лісових угіддях нашого держлісгоспу загинули майже всі ялинові насадження – до 55 га. Зафіксовано масове всихання граба на території Сумівського лісництва на площі 26 га., ясеня – в Ободівському лісництві на площі 2,8 га,...
» 15.06.2018 Відповідно до прийнятого Верховною Радою Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми» від 26.01.2016 року, який регламентує функціонування патронатної...
» 01.04.2018 Туберкульоз представляє реальну небезпеку для дорослих і дітей. Це інфекційна хвороба пов’язана з проникненням в організм туберкульозних мікобактерій, які живуть у виділеннях людей, хворих туберкульозом (у мокротинні, сечі, калі й ін.), а також у...
» 01.04.2018 Як не загрузнути у смітті?
» 01.04.2018 Атопічний дерматит
» 01.04.2018 Ця підступна дисплазія
» 16.03.2018 Не знищуйте красу
» 16.03.2018 Водні ресурси: берегти і захищати
» 03.03.2018 Правила пожежної безпеки у побуті
Всі статті розділу Актуально »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Свіча пам'яті не згасне</b><br />Маловідомою й досі залишається трагічна сторінка історії Голокосту на території Трансністрії – від Дністра до...
4 фото   
<b>Пожежники з Моравіци відвідали Баланівку</b><br />На свято Івана Купала в Баланівку приїхали польські друзі з гміни Моравіца Свєнтокшиського воєводства. Вони привезли,...
4 фото   
<b>Науково-практична конференція «День поля»</b><br />21 червня 2011 року на базі Бершадського району в залі засідань управління агропромрозвитку відбулась...
2 фото   
<b>Привітали ветеранів</b><br />Війтівка Голова районної організації ветеранів України Володимир Крамар побував у Олексія Красиленка, ветерана та...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Бершадь
Жебрицький Василь Васильович (1910) 1910 р., українець, робітник. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Помер від ран 24.04.44. Похов. м. Дубно, Рівненська обл.

З історії Бершаді
Квітне старовинна Бершадь, за роки Радянської влади вона перетворилася на соціалістичне місто. В грудні 1966 року, враховуючи питому вагу в розвитку економіки й культури, збільшення кількості населення, Президія Верховної Ради УРСР ухвалила перевести Бершадь з селища міського типу в місто районного підпорядкування. На вулицях, що після вигнання окупантів являли згарища та самі руїни, споруджено... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Основа здоров’я – правильний спосіб життя - Актуальні теми сьогодення Бершадщини - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники