Fridge magnet wooden gears

«ХОЧУ БУТИ СОКРАТОМ»

  • Подобається4Не подобається
  • 16 Січня 2007, 20:16

Політична ситуація в Україні впливала навіть на вибір громадянами власних імен і стимулювала декого з них офіційно змінити своє ім'я та прізвище на імена українських політичних лідерів. Про це свідчать оперативні дані органів реєстрації актів цивільного стану (РАЦС) за 2006 рік, повідомили Укрінформу в прес-службі Міністерства юстиції.
Зокрема, у першому півріччі в Івано-Франківській області троє громадян змінили прізвища на Ющенко і одна громадянка – на Тимошенко-Юлія. У другому півріччі один із жителів Івано-Франківщини змінив прізвище Князевич на Янукович.
За даними РАЦС, бажання взяти собі ім'я відомої особи відносно поширене серед тих, хто наважується змінити власне ім'я чи прізвище. Наприклад, у Вінницькій області внаслідок зміни прізвища з'явилися Руссо, Стендаль, Сократ, у Дніпропетровській – Суворов, Наварро, Мілано, у Житомирській – Сергій Радонежський, в Івано-Франківській – Глоба, Поплавський, Орбакайте, ще четверо громадян узяли собі прізвище Шевченко. У Криму громадянин змінив своє прізвище на Дарвін, у Києві – на Мюллер. У Миколаївській області громадянка взяла собі прізвище Мілосська, у Тернопільській – Ротару.
Такі бажання виявляють щороку близько 10-20 тисяч громадян. Однією з найпоширеніших підстав для цього, за даними Мін'юсту, є неблагозвучність власних прізвищ. Зафіксовано випадки зміни прізвищ Невдаха на Вдаха, Безбожний на Божний. Громадяни також позбувалися прізвищ Гнида, Ковбаса, Страшко, Щітка, Мордань, Рило, Кривонога, Заскока, Горб, Кобилко, Сало. Натомість обирали такі прізвища, як Українець, Чорнобривець, Зоря, Рута, Веселка, Квітень, Краля, Архангел.
Проте зміну прізвища Лисиця на Ліссітса, Гоголь на Булгаков можна пояснити лише дивацтвом.
Водночас певна категорія осіб змінює цілком традиційні і благозвучні імена на екзотичні. Наприклад, жителька Одеської області змінила ім'я Світлана на Вішнупрія, у Кіровоградській зафіксовано зміну імені Анна на Анабель-Лія, у Миколаївській – Ганна на Лейла, у Полтавській – Павло на Пабло, у Чернігівській – Ніна на Ніна-Марго, у Дніпропетровській – Валерія на Валерія-Фоккєра, Людмила на Лакі, Вікторія на Дельфіну, Катерина на Фабіанну, у Донецькій – Крістіна на К’яра, Олексій на Аскольда, у Кіровоградській – Михайло на Август.
Змінили імена Ірина на Ельжбету, Галина на Лауру, Наталія на Барбару, Рябов Анатолій на Мустафу Раміля, Федорова Юлія на Фенікс Джуліанну, Карпенко Станіслав на Ріхтера Германа. Крім того, окремі громадяни з абсолютно традиційними українськими прізвищами перейменувалися на Де Лабруа, Гес-де-Кальве, Дюраль, Кемпбелл тощо.

Дивіться також в розділі  Цікаво
» 17.06.2018 Амброзія полинолиста – однорічна яра рослина, що схожа на коноплю, за розміром і формою нагадує полин гіркий (звідки і назва – полинолиста). За сприятливих умов стебло рослини досягає висоти 22,5 метра, а коріння заглиблюється до 4 м. Стебло і...
» 02.04.2018 Сьогодні розповім про тополю. Відомо близько 150 видів тополь. Із них в Україні – 11. Найпоширеніші в нас – тополя тремтяча або осика, чорна або осокір, пірамідальна або колоновидна. Цю тополю ще називають італійською. Виростає у висоту до 40 метрів.
» 01.04.2018 Подорожчання передплати на друковані періодичні видання з 1 липня цього року, схоже, все-таки відбудеться. Національний оператор поштового зв’язку «Укрпошта» (читай – монополіст у сфері організації передплати на газети і журнали) підвищує розцінки...
» 01.04.2018 на ринку та в магазинах м. Бершаді станом на 27 березня 2018 р. (грн. за кг, літр)
» 01.04.2018 Царський посуд і ціпок від письменника
» 01.04.2018 Як Василь Гордійович вибився у люди
» 16.03.2018 Кількість населення у районах і містах області
» 03.03.2018 Лелека щастя принесе
» 12.02.2018 Водії! готуйте кошти на нові аптечки
» 29.01.2018 Замітки з історії Бершаді
Всі статті розділу Цікаво »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Сонячне свято в Серединці</b><br />Цьогоріч традиційне свято – День села – було незвичним, адже відзначалося 65-річчя незабутнього Василя Думанського…
32 фото   
<b>Старовинні обряди та традиції українського весілля на Бершадщині</b><br />29 липня в с. Бирлівка, Бершадського району, Вінницької обл., місцевий ансамбль народної творчості...
12 фото   
<b>Естафета пам'яті "Слава визволителям України"</b><br />4 березня 2014 року Бершадщина святкувала 70 – річчя визволення району від німецько – фашистських загарбників....
2 фото   
<b>Фестиваль «На Гозері»</b><br />Перший етнофестиваль «На Гозері» відбувся 9 вересня в селі Бондурівці Чечельницького району. Було...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Яланець
Сірик Леонід Парфенович (1920) 1920 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 00.04.45. Похов. м. Братислава, Чехо-Словаччина.

З історії Бершаді
До складу підпільних груп, кількість яких зростала, вступали все нові члени. В березні 1943 року для координації розгалуженої сітки підпілля та керівництва двома партизанськими загонами підпільний райком КП(б)У створив Раду на чолі в О. Р. Пилипчуком та партійне бюро у складі Н. Ферштендікера, К. О. Пустовойтова, Я. Ш. Таліса, О. Р. Пилипчука та Н. Т. Друзя. Через 51 комуніста бюро здійснювало... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

«ХОЧУ БУТИ СОКРАТОМ» - Все цікаве про Бершадь і не тільки - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники