Fridge magnet wooden gears

МУЗЕЙ – ОКРАСА СЕЛА

  • Подобається5Не подобається
  • 17 Грудня 2008 р

Люди повинні знати свою історію, культуру, виховуватись на ній. Тож в Баланівці в 1989 році на базі вежі, яку попольські називають „дзигарня”, було побудовано музейний комплекс – обрядова зала, сторожова вежа та сам музей, який став візитною картою не лише Баланівки, а й Бершадського району. Ідея створення музею належить колишньому голові агрофірми „Колос” А.П. Царюку.
Разом із Н.Є. Волощук (сільський голова на той час) вони вклали всю душу в його побудову та оформлення.
Тут вежа височить Як свідок давніх літ, Минувшини давньоїпредавньої. А зараз тут музей стоїть – Окраса Баланівки дорогої.
(Л.Я. Омельченко – учитель місцевої школи).

Під час екскурсії можна ознайомитися з багатовіковою історією села. Посуд, предмети хатнього вжитку, знаряддя праці тощо – все це було раніше таким звичним, служило людям, а зараз перетворилося на символи свого часу, увібрало в себе дух попередніх епох. Печера, Трипілля, епоха заліза, доба козацтва, побут селян кінця ХІХ початку ХХ століть. Також відображено події революції 1905-1907, 1917 років. Не забуто періоди колективізації і голодомору. Віддано шану героям Великої Вітчизняної.
Звичайно ж, чимало місця відведено і сьогоднішньому дню.
Кожен навчальний рік для випускників місцевої школи починається в музеї. Діти розпочинають свій перший урок в залі, де з фотографій на них дивляться батьки, родичі, знайомі, які досягли значних успіхів у науці і важкій праці. Село гордиться ними. Вони вже вписали свою сторінку в його історію.
Молодь сьогодні пише лише перший рядок на чистому аркуші. Гідне місце займе він у свій час в нашому музеї.
На даний час музей історії села відноситься до Бершадського відділу культури і туризму райдержадміністрації. Завдяки наполегливості начальника райвідділу Н.М.
Герасимчук в музеї було перекрито дах, замінено дерев’яну підлогу на плитку. В цьому році проведено рекспозицію в залі сучасності.
Матеріали для неї надали місцеві жителі та працівники районного краєзнавчого музею.
В новому варіанті представлено соціальну сферу – освіту, культуру, медицину; фото та біографії учасників війни в Афганістані та трагедії в Чорнобилі; співпрацю нашої сільської ради з польською гміною Моравіца; вироби народних умільців В.Х. Віхренка, Т.В. Кравець, М.О. Чабана.
Якщо ви ще не були тут, при нагоді обов’язково завітайте в музей, тим більше, що розташований він у центрі села.
Велике прохання до баланівчан: якщо у вас є старовинні домоткані чи вишиті рушники, сорочки, речі побуту, знаряддя праці, подаруйте їх музею, адже в побуті ви їх не використовуєте, а як експонати, вони займуть почесне місце в експозиціях.
Наталія КОРИТНА, завідуюча музеєм історії села Баланівки.


Дивіться також в розділі  Цікаво
» 17.06.2018 Амброзія полинолиста – однорічна яра рослина, що схожа на коноплю, за розміром і формою нагадує полин гіркий (звідки і назва – полинолиста). За сприятливих умов стебло рослини досягає висоти 22,5 метра, а коріння заглиблюється до 4 м. Стебло і...
» 02.04.2018 Сьогодні розповім про тополю. Відомо близько 150 видів тополь. Із них в Україні – 11. Найпоширеніші в нас – тополя тремтяча або осика, чорна або осокір, пірамідальна або колоновидна. Цю тополю ще називають італійською. Виростає у висоту до 40 метрів.
» 01.04.2018 Подорожчання передплати на друковані періодичні видання з 1 липня цього року, схоже, все-таки відбудеться. Національний оператор поштового зв’язку «Укрпошта» (читай – монополіст у сфері організації передплати на газети і журнали) підвищує розцінки...
» 01.04.2018 на ринку та в магазинах м. Бершаді станом на 27 березня 2018 р. (грн. за кг, літр)
» 01.04.2018 Царський посуд і ціпок від письменника
» 01.04.2018 Як Василь Гордійович вибився у люди
» 16.03.2018 Кількість населення у районах і містах області
» 03.03.2018 Лелека щастя принесе
» 12.02.2018 Водії! готуйте кошти на нові аптечки
» 29.01.2018 Замітки з історії Бершаді
Всі статті розділу Цікаво »
Цікаві фото
3 фото   
<b>КОШАРИНЦІ</b><br />
2 фото   
<b>Гейзер Матвій Мойсейович</b><br />Наверное, у каждого человека, склонного к размышлениям, раздумьям (у людей же пишущих - в особенности), в какой-то...
18 фото   
<b>Александров Єфім Борисович</b><br />Александров (Зіцерман) Ефіміан Борисович&nbsp;народився 13 травня 1960 року в місті Підволочиськ Тернопольськой...
15 фото   
<b>ВІЙТІВКА</b><br />Війтівко, Війтівко, Досвітняя зірко. Дягла ти на місто Вишивачок намиста. Війтівко, Війтівко, Подільська...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Яланець
Сірик Леонід Парфенович (1920) 1920 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 00.04.45. Похов. м. Братислава, Чехо-Словаччина.

З історії Бершаді
Особливо багато праці довелося прикласти для відбудови заводу та господарства радгоспу дружному колективу цукровиків на чолі з комуністом директором цукрового комбінату К. П. Казіміровим. Протягом чотирьох з половиною місяців 1944 року робітники працювали добровільно по 10—12 годин. Уже з жовтня, перекривши заплановані строки, завод став до ладу, почав переробляти цукрові буряки із... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

МУЗЕЙ – ОКРАСА СЕЛА - Все цікаве про Бершадь і не тільки - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники