Fridge magnet wooden gears

Що чоловікові потрібно для щастя

  • Подобається0Не подобається
  • 15 Вересня 2014, 09:00

У невеликому селі жила молода дівчина. Батьки важко працювали в колгоспі та ще й домашнє господарство обходили. Одна була у них радість – їхня донечка Олен ка, яку всі називали Ляля.

До роботи дівчинку не привчали, жаліли, щоб довше поспала, награлася досхочу. З навчанням у школі завжди були проблеми, вчитися Ляля не хотіла та й батьки не примушували.

У селі всі знали, що росте невихованою, білоручкою, нерідко сперечається з батьками, якщо їй не купують бажаного.

Йшли роки… Ляля виросла красунею – висока, струнка, світлоока, з розкішним довгим волоссям. Привертала увагу не тільки молодих хлопців, але і дорослих чоловіків.

Та спілкуватися з нею було нецікаво, вона нічого не знала, не могла підтримати бесіду. На думці було тільки одне – що модне одягнути, танці у клубі. Після школи далі навчатися не хотіла, тому залишилася в селі біля батьків.

Одного разу до сусідів приїхав погостювати молодий чоловік Петро, лейтенант. Познайомився з Лялею, її краса вразила його, відразу закохався. Рідня щосили відмовляла Петра. На той час йому було вже 32 роки, а Лялі – 18.

Дівчина ж мала на меті тільки холодний розрахунок – вийти заміж та втекти з села, що і сталося. Одружилися, забрав Петро молоду дружину з собою, адже служив у прикордонних військах. Оселилися у невеликому військовому містечку.

Цілими днями Ляля займалася собою, їй ніколи було прибирати, готувати смачні вечері.

Через рік у сім’ї народилася донечка Маринка. Летіли роки, а все залишалося незмінним – Петро сам займався домашніми турботами. Донечка виросла схожою на маму – красуня, але ледачкувата, навчатися не хотіла.

Після виходу на пенсію у званні полковника чоловік влаштувався на роботу в військкомат, де завкадрами працювала Тетяна Петрівна.

Життя її було важке, доля не склалася. Вона не мала ні чоловіка, ні дітей. В обідню пору залишалася на роботі. Помітила, що Петро також не ходить на обід додому, а їсть у їдальні, тому запрошувала його пообідати разом. За обідом спілкувалися на різні теми.

Одного разу Петро Миколайович захворів, потрібний був постільний режим. Його лікуванням ніхто не займався, не цікавився здоров’ям, усе робив сам. Почав задумуватися над своїм життям, чому так сталося, адже для своєї сім’ї він робив усе можливе, але…

Хвороба минула, повернувся на роботу, де його теплою усмішкою зустріла Тетяна Петрівна, яка про все розпитала, нагодувала смачним борщем. На душі стало тепло та приємно, що про нього піклуються. Після роботи ходив до неї на вечерю, а після – повертався додому, де все було незмінним. Одного дня просто не витримав, мовчки зібрав речі та пішов. Тетяна Петрівна без зайвих слів його прийняла.

Олена намагалася влаштувати нове життя, шукала роботу, але марно. Пішла на сортування овочів. У хвилини відпочинку розповідала про своє життя, скільки помилок наробила…

Раїса РУДИК.
с. Михайлівка.


Дивіться також в розділі  Цікаво
» 17.06.2018 Амброзія полинолиста – однорічна яра рослина, що схожа на коноплю, за розміром і формою нагадує полин гіркий (звідки і назва – полинолиста). За сприятливих умов стебло рослини досягає висоти 22,5 метра, а коріння заглиблюється до 4 м. Стебло і...
» 02.04.2018 Сьогодні розповім про тополю. Відомо близько 150 видів тополь. Із них в Україні – 11. Найпоширеніші в нас – тополя тремтяча або осика, чорна або осокір, пірамідальна або колоновидна. Цю тополю ще називають італійською. Виростає у висоту до 40 метрів.
» 01.04.2018 Подорожчання передплати на друковані періодичні видання з 1 липня цього року, схоже, все-таки відбудеться. Національний оператор поштового зв’язку «Укрпошта» (читай – монополіст у сфері організації передплати на газети і журнали) підвищує розцінки...
» 01.04.2018 на ринку та в магазинах м. Бершаді станом на 27 березня 2018 р. (грн. за кг, літр)
» 01.04.2018 Царський посуд і ціпок від письменника
» 01.04.2018 Як Василь Гордійович вибився у люди
» 16.03.2018 Кількість населення у районах і містах області
» 03.03.2018 Лелека щастя принесе
» 12.02.2018 Водії! готуйте кошти на нові аптечки
» 29.01.2018 Замітки з історії Бершаді
Всі статті розділу Цікаво »
Цікаві фото
14 фото   
<b>СУМІВКА</b><br />Перша назва - Красний городок. Село було тричі спалене. Назва ймовірно ві слова &quot;сом&quot; або &quot;сум&quot;....
3 фото   
<b>Змагання держслужбовців</b><br />Минулого четверга на Бершадщині відбулось гарне спортивне свято &ndash; на центральному стадіоні міста проходили...
5 фото   
<b>Влада для людей, а не люди для влади</b><br />Голова обласної державної адміністрації Микола ДЖИГА позавчора побував у нашому районі. Хоч програма перебування була...
4 фото   
<b>У концертній залі «Райдуга» з нагоди 22-ої річниці Незалежності України</b><br />22 серпня у концертній залі «Райдуга» з нагоди 22-ої річниці Незалежності України голова облдержадміністрації Іван...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Бирлівка
Кабанець Павло Лук'янович (1908) 1908 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Помер від ран 28.02.45. Похов. с. Візау, пов. Шпротава, Польща.

З історії Бершаді
Своєрідне містечко виникло на колишньому пустирі, де на кошти колгоспів у 1967 році збудовано кількаповерхові навчальні корпуси медучилища з сучасними лабораторіями, гуртожитком та їдальнею. Тут навчаються понад 400 майбутніх фельдшерів те акушерок, які працюватимуть у лікарнях, колгоспних пологових будинках, на медпунктах. Майбутні медики заклали новий парк, посадили тисячі кущів та... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Що чоловікові потрібно для щастя - Все цікаве про Бершадь і не тільки - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники