Хто ж із нас порушує закон?

 • Подобається0Не подобається
 • 12 Червня 2015, 09:00

З приводу необґрунтованого звинувачення редакції газети Володимиром Загородним та іншими

Деякий час тому на сайті райдержадміністрації було розміщено звіт про проведення особистого прийому головою РДА. У кореспонденції зазначено, зокрема, що один із жителів міста «з небайдужою громадянською позицією» підняв питання про невиконання редакцією районної газети вимог Закону України «Про правовий статус та вшанування пам’яті учасників боротьби за незалежність України в ХХ столітті».

Звісно ж, редакція газети не могла залишити поза увагою таке необґрунтоване і несправедливе звинувачення. Тим більше, що з часу підписання згаданого Закону минуло лише трохи більше місяця, і в ручці, якою Президент поставив під ним підпис, ще чорнило не висохло. А вже бачте, ми не виконуємо… Для того, щоб читачі газети і користувачі сайту зрозуміли, чому нас безпідставно звинувачують, варто повернутись у минулий рік. Саме тоді «один із небайдужих громадян міста» (це був Володимир Загородний) запропонував редакції матеріал про боротьбу ОУН-УПА, нібито написаний ним. Але коли ми ознайомилися з текстом, зрозуміли, що в такому вигляді друкувати це не можна. Бо автор опусу розміром на кілька газетних сторінок (як студентський реферат) просто переписав із підручників та інших книг тексти, видавши їх за свої, і подав до редакції.

Жодного посилання на використану літературу!

І зміст, і форма написаного свідчили про те, що була спроба крадіжки інтелектуальної власності (це карається відповідними законами), відтак ми не стали друкувати відвертий плагіат. В. В. Загородному було роз’яснено усно про те, чому не надруковано того листа.

Але «автор» не міг змиритися з цим, і звернувся до тодішнього голови райдержадміністрації із листом-скаргою.

За всю свою журналістську практику я ще не читав про себе подібного! Звинувативши редактора у «саботажі процесу боротьби за незалежність України, і що це грає на руку московським агресорам» (цитую дослівно: «ллє воду на млин російської пропаганди»), він далі написав, що «треба розібратися з політичними поглядами Шевчука Ф.Х. і розглянути питання про перебування його на посаді головного редактора».

Шановні читачі, вам це нічого не нагадує?

Очевидно, деякі «небайдужі» громадяни жалкують за тридцять сьомим роком, коли подібні скарги, а по суті, доноси, вирішували долі людей, і мільйони невинних були репресовані за брехливими звинуваченнями. До речі, у тій безжальній сталінській м’ясорубці згинув також мій дід у віці 38 років і ще понад тридцять його односельчан найбільш працездатного віку. Бо знайшовся такий собі «небайдужий» громадянин… І «стукнув», куди треба. На щастя, нині не ті часи, і різні наклепи відправляються туди, де їм і місце.

Щодо «політичних поглядів», то вибачте, не Загородному з його навішеними на мене ярликами про них судити. Ці погляди, а точніше, позицію, легко простежити по сотнях моїх публікацій за 36 років роботи в пресі, десятку книг. Зрештою, по патріотичній позиції нашої газети, яка прагне відображати життя району у всій його різноманітності. Нема жодного номера, в якому не друкувалися б листи читачів. Але все – в рамках законів! А плагіат, та ще й у такому примітивному вигляді, ми не друкуємо і ніколи цього не будемо робити!

Тим більше, що в Україні чинним є Закон «Про авторське право і суміжні права», згідно з яким (стаття 15) використовувати чужий твір можна, лише вказуючи автора, назву книги, рік видання і видавництво, а при переробці того чи іншого твору треба обов’язково отримати дозвіл автора.

Нагадаю, що стаття 176 Кримінального кодексу України встановлює кримінальну відповідальність за порушення авторського права і суміжних прав.

Щодо звинувачення нас у невиконанні вимог згаданого на початку Закону «Про правовий статус…». Мабуть, Володимир Васильович неуважно читав і сам Закон, і нашу газету не завжди уважно читає. Бо останнім часом на сторінках «Бершадського краю» було кілька відповідних публікацій, наприклад, «Член ОУН, вояк УПА», «Пам’ятна зустріч», в яких мова йде саме про вшанування борців за незалежність України в ХХ столітті. І надалі плануємо відповідні матеріали. Більше того, якщо виникне необхідність, то звернемося до професійних істориків, а не до аматорівплагіаторів. Якщо ми будемо друкувати матеріали обсягом реферата, то де ж тоді знайдемо місце для різностороннього висвітлення життя району?

Очевидно, специфіка районної газети не в тому, щоб передруковувати сторінки підручників чи фахової літератури.

У контексті написаного вище не можу не згадати ще один подібний момент. До редакції звернувся керівник районного осередку комуністичної партії з листом, у якому пише про те, нібито ми порушуємо закони, не публікуючи матеріалів про діяльність цієї партії, «кількість членів якої в районі понад триста осіб, а прихильників удесятеро більше». І буквально в першому рядку свого листа цей автор про незалежність України пише, як «про так звану». І далі в цьому дусі.

Ці слова – пряме порушення Конституції України, де в першій її статті зафіксовано: «Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава». Звісно ж, ми не пішли на порушення Основного Закону і не стали друкувати.

Отже, авторів і читачів просимо пам’ятати: редакція ніколи не піде на порушення законів.

Федір ШЕВЧУК, редактор газети.


Дивіться також в розділі  Цікаво
» 17.06.2018 Амброзія полинолиста – однорічна яра рослина, що схожа на коноплю, за розміром і формою нагадує полин гіркий (звідки і назва – полинолиста). За сприятливих умов стебло рослини досягає висоти 22,5 метра, а коріння заглиблюється до 4 м. Стебло і...
» 02.04.2018 Сьогодні розповім про тополю. Відомо близько 150 видів тополь. Із них в Україні – 11. Найпоширеніші в нас – тополя тремтяча або осика, чорна або осокір, пірамідальна або колоновидна. Цю тополю ще називають італійською. Виростає у висоту до 40 метрів.
» 01.04.2018 Подорожчання передплати на друковані періодичні видання з 1 липня цього року, схоже, все-таки відбудеться. Національний оператор поштового зв’язку «Укрпошта» (читай – монополіст у сфері організації передплати на газети і журнали) підвищує розцінки...
» 01.04.2018 на ринку та в магазинах м. Бершаді станом на 27 березня 2018 р. (грн. за кг, літр)
» 01.04.2018 Царський посуд і ціпок від письменника
» 01.04.2018 Як Василь Гордійович вибився у люди
» 16.03.2018 Кількість населення у районах і містах області
» 03.03.2018 Лелека щастя принесе
» 12.02.2018 Водії! готуйте кошти на нові аптечки
» 29.01.2018 Замітки з історії Бершаді
Всі статті розділу Цікаво »
Цікаві фото
12 фото   
<b>Колісник Прокіп</b><br />Художник-живописець, педагог, письменник. Явл’яється автором оригінальних художніх творів живопису, рисунку,...
3 фото   
<b>Міжрегіональна науково-практична конференція науковців та вчителів хімії Бершадського району</b><br />За даними районного методкабінету відділу освіти райдержадміністрації 27 вересня 2011 року в рамках року хімії в...
2 фото   
<b>Привітали ветеранів</b><br />Війтівка Голова районної організації ветеранів України Володимир Крамар побував у Олексія Красиленка, ветерана та...
15 фото   
<b>МАНЬКІВКА</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Сумівка
Кропенко Василь Павлович (1898) 1898 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 00.09.44.

З історії Бершаді
Прикрасилась новими спорудами центральна площа, де височить будинок райкому КП України та районної Ради депутатів трудящих. Окрасою площі є чудовий пам'ятник вождеві трудящих В. І. Леніну. Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Хто ж із нас порушує закон? - Все цікаве про Бершадь і не тільки - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення