Fridge magnet wooden gears

Фітофтороз картоплі і томатів

  • Подобається0Не подобається
  • 11 Червня 2016, 09:00

Цьогорічні погодні умови, що склались на території України (інтенсивні опади, підвищена вологість, помірні та високі температури), сприяють розвитку таких небезпечних хвороб картоплі як фітофтороз (Phytophthora infestans) та альтернаріоз або рання суха плямистість (Alternaria solani). Необхідно враховувати, що фітофтороз «помолодшав» і може розвиватися у більш ранні фази розвитку, і перші признаки можна спостерігати на ранніх сортах картоплі.

Характерні ознаки ураження з’являються на нижніх або середніх листках куща картоплі у вигляді невеликих темно-бурих розпливчастих плям із світло-зеленою облямівкою.

Розвитку хвороби альтернаріозу сприяє спекотна погода з короткочасними дощами та стабільними росами. Оптимальна температура для проростання конідій 24-30°С, мінімальна – 7°С. Характерною ознакою є утворення чітко відмежованих, округлих, темно-бурих, темно-сірих або коричневих плям діаметром до 1,5 см з чітко вираженими концентричними колами. На плямах спостерігається слабкий чорний наліт, який складається з органів спороношення гриба. Зазвичай вказані хвороби картоплі з’являються в середині червня, але підвищена вологість, помірні та високі температури сприяли більш ранній їх появі.

Без застосування спеціальних засобів і правильної профілактики фітофтороз здатний вразити до 50-60% усього врожаю, що в сукупності з високою швидкістю поширення робить це захворювання неймовірно небезпечним.

Профілактика появи фіто - фтори: – перед посадкою обробляйте посівний матеріал фунгіцидами (марганцівкою); – використовувати сорти рослин, стійкі до фітофторозу; – саджайте рослини на деякій відстані одна від одної, не допускаючи загущення посадок; – не допускайте появи підвищеної вологості: мульчуйте грунт, видаляйте нижнє листя рослин; – проводьте профілактичну обробку рослин фунгіцидами; – при підозрі на зараження, хвору рослину варто знищити; – не використовуйте занадто багато добрив (особливо азотних); – зривайте плоди трохи зеленими (з подальшим дозріванням); – після збору врожаю ретельно обробляйте грунт і знищуйте потенційні джерела фітофтори: старе бадилля, гнилі плоди.

Боротьба з фітофторою Для боротьби з фітофторою найчастіше використовують фунгіциди – речовини, які вбивають збудників грибкових захворювань. Найпоширенішими є будь-які препарати, що містять мідь, а також не втрачає актуальності бордоська рідина. При обробці рослин фунгіцидами необхідно пам’ятати: фітофтороз досить швидко пристосовується до застосовуваних препаратів, тому їх періодично рекомендується міняти (але використовувати одночасно).

Наряду з традиційними засобами у продажу з’явилися препарати нового покоління – мікробіологічні. До їх складу входять бактерії, які знищують різні грибкові захворювання, що вражають рослини. За своєю ефективністю вони поступаються фунгіцидним препаратам, але одночасно з тим, є більш екологічними.

Плоди рослин, оброблені хімічними препаратами, не можна вживати в їжу протягом мінімум трьох тижнів.

ДУ «Вінницька обласна фітосанітарна лабораторія», відділ прогнозування та біологічного захисту.


Дивіться також в розділі  Цікаво
» 17.06.2018 Амброзія полинолиста – однорічна яра рослина, що схожа на коноплю, за розміром і формою нагадує полин гіркий (звідки і назва – полинолиста). За сприятливих умов стебло рослини досягає висоти 22,5 метра, а коріння заглиблюється до 4 м. Стебло і...
» 02.04.2018 Сьогодні розповім про тополю. Відомо близько 150 видів тополь. Із них в Україні – 11. Найпоширеніші в нас – тополя тремтяча або осика, чорна або осокір, пірамідальна або колоновидна. Цю тополю ще називають італійською. Виростає у висоту до 40 метрів.
» 01.04.2018 Подорожчання передплати на друковані періодичні видання з 1 липня цього року, схоже, все-таки відбудеться. Національний оператор поштового зв’язку «Укрпошта» (читай – монополіст у сфері організації передплати на газети і журнали) підвищує розцінки...
» 01.04.2018 на ринку та в магазинах м. Бершаді станом на 27 березня 2018 р. (грн. за кг, літр)
» 01.04.2018 Царський посуд і ціпок від письменника
» 01.04.2018 Як Василь Гордійович вибився у люди
» 16.03.2018 Кількість населення у районах і містах області
» 03.03.2018 Лелека щастя принесе
» 12.02.2018 Водії! готуйте кошти на нові аптечки
» 29.01.2018 Замітки з історії Бершаді
Всі статті розділу Цікаво »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Колегія відділу освіти</b><br />29 серпня 2012 року в Бершадському районі відбулось засідання колегії відділу освіти райдержадміністрації, в якому...
2 фото   
<b>Працюють спільно на результат</b><br />Голова райдержадміністрації О.Ф. Снігур продовжує виїзди в територіальні громади району. Цього разу він побував у...
5 фото   
<b>Від кризи до стабілізації та поступу економіки</b><br />Минулої п’ятниці відбулося засідання колегії райдержадміністрації, на якій було розглянуто ряд важливих питань. В...
19 фото   
<b>М'ЯКОХІД</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Яланець
Сірик Леонід Парфенович (1920) 1920 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 00.04.45. Похов. м. Братислава, Чехо-Словаччина.

З історії Бершаді
Широкого розмаху стахановський рух набув на спиртовому та пивному заводах, меблевій фабриці, маслозаводі, серед робітників артілей. Учасники змагання, маючи значні трудові досягнення на своїх підприємствах, подавали шефську допомогу сільським трудівникам. Ще з довоєнних часів збереглись міцні зв'язки робітничого колективу цукровиків з селянами с. Поташні. Робітники після закінчення... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Фітофтороз картоплі і томатів - Все цікаве про Бершадь і не тільки - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники